niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Eksperyment w Lublinie. Sprawdzą, jak może zmienić się miasto do 2050 roku

Dodano: 19 marca 2017, 14:19
Autor: drs

Widok na Stare Miasto w Lublinie
Widok na Stare Miasto w Lublinie

W wielu punktach Lublina staną stoliki, przy których będzie można fantazjować o tym, jak potoczą się losy miasta do 2050 r. Od tego się zacznie. Skończyć ma się spisaniem kilku możliwych scenariuszy. Co ma dać ten eksperyment?

Ratusz tłumaczy, że to jedna z metod planowania rozwoju miasta.– Efekt końcowy nie będzie mówił o jednej wizji – mówi Justyna Król z Pracowni Miejskiej, która ma pisać z Ratuszem te scenariusze. Całość ma być gotowa w styczniu.

Początkiem będzie spytanie mieszkańców o pomysły na Lublin, o szanse i zagrożenia. – Chcemy skupić się na poznaniu oczekiwań mieszkańców – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Pytania padną przy stolikach, które przez dwa dni kwietnia (dokładnej daty nie ma) mają stać nawet w 30 punktach Lublina.
Później o zdanie pytani mają być eksperci, instytucje i organizacje. – Dużo energii będziemy wkładać w to, by wielu głosów wysłuchać, z wieloma instytucjami rozmawiać – obiecuje Król.

Gotowy dokument ma pomóc w pisaniu oficjalnej strategii miasta. – On da nam paliwa ideowego – mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta. Ostateczna strategia ma sięgać 2030 r. i mówić o tym, jak powinien się rozwijać Lublin. – Musimy iść za tendencjami.

Obecna strategia kończy się na roku 2020, zakłada m.in. przyciąganie zagranicznych studentów i rozwój sektora IT, czyli informatycznego. – Startowaliśmy z bardzo niskiego poziomu jeśli chodzi o IT, a jesteśmy teraz na 5. miejscu w Polsce – podkreśla Żuk.

Czytaj więcej o: Lublin
SVDVV
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

SVDVV
SVDVV (20 marca 2017 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin a.d 2050 600 tysięczne, dobrze  skomunikowane, w trójce najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Na pewno jeśli chodzi o liczbę mieszkańców wyprzedzimy Katowice i Bydgoszcz, a może i wyludniającą się Łódź. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców to wyprzedzać nas będą na pewno Warszawa, Kraków być może Poznań i Wrocław oraz Gdańsk (pod warunkiem, że będzie liczony jako Trójmiasto).
haha Lublin w tym momecnie nie ma nawet 340 tys a ty mowisz,z e wyprzedzi 700 tys łódz( tak wiem to miasto sie wyludnia w zastraszajacym tepie ale Lublin rowneiz sie wyludnia . Lublin nie dogoni nigdy takich maista jka Bydgoszcz, powiem wiecej nawet jak przyłaczy swidnik to za 30 lat bedzie wielkosci Białegostoku co najwyzej. dane demograficzne sa bardzo niekorzstne dla Lublina. podejrzewam ze po 2030 roku liczba miszkancow spadnie ponziej 300 tys. juz teraz rocznie ubywa 1,5 -2 tys ludzi w aglomeracji mniej ale nie ma przyrostu natorualnego nawet wzrod bogatszym powyzej 2.0/ nawet sciaganie ukraincow nie pomoze o ile nie znajda pracy. zejdz na ziemie Lublin w tym momencie ze swidnikiem i koliczynymi wsiami ma lewdwo 400 tys a tendecja spadkowa jest widze ile mlodych ludzi stad ucieka kazdego roku np do Warszawy
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak tak piszczie dalej piszcze. 8 najbardziej zakorkowane miasto na świecie. 3 cie najbardziej zadłużone w PL. a w styczniu najbardziej zasmogowane w EU. No i tracące ponad 5000 mieszkańców rocznie. Coraz bardziej betonowe.Brudne w porównaniu z Rzeszowem i Białmystokiem. 1/3 taborem starych Jelczów za to z 2 vice prezesami a No i zarządzane po sowiecku tzn przez mafię biznesowo-urzędniczą.
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te ich strategie to stek z myślenia życzeniowego, nie popartego żadnymi estymacjami. Taka "strategia" teoretyków-urzędników z zerowym pojęciem jak wygląda rynek. widzac się nudzą z przerostu zatrudnienia.
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 02:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin a.d 2050 600 tysięczne, dobrze skomunikowane, w trójce najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Na pewno jeśli chodzi o liczbę mieszkańców wyprzedzimy Katowice i Bydgoszcz, a może i wyludniającą się Łódź. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców to wyprzedzać nas będą na pewno Warszawa, Kraków być może Poznań i Wrocław oraz Gdańsk (pod warunkiem, że będzie liczony jako Trójmiasto).
Rozwiń
Gość
Gość (19 marca 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jesteśmy na 3 miejscu pod względem ZADŁUŻENIA !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!