Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Ekspresówką dojedziemy na samo Okęcie

Autor: Zdjęcie autora rp pap
0 8 A A
Ekspresówką dojedziemy z Lublina na Okęcie. (Wojciech Nieśpiałowski)
Ekspresówką dojedziemy z Lublina na Okęcie. (Wojciech Nieśpiałowski)

Południowa obwodnica Warszawy zostanie dokończona – zapewnił wczoraj premier Donald Tusk. To ważna informacja nie tylko dla warszawiaków. W ramach tej inwestycji powstanie droga ekspresowa od węzła "Puławska” do węzła "Lubelska”. Dzięki temu ekspresówką dojedziemy praktycznie na samo Okęcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Południowa obwodnica Warszawy zostanie dokończona kosztem odsunięcia w czasie budowy dwóch fragmentów trasy S7 – w kierunku Janek i Łomianek – powiadomił wczoraj Tusk. Podkreślił, że to "absolutnie kluczowa” inwestycja.

– Jej budowę trzeba rozpocząć jak najszybciej, ale ponieważ nie będzie żadnych dodatkowych pieniędzy na inwestycje drogowe w stolicy, konieczna jest racjonalizacja. Oznacza ona, że ktoś będzie miał mniej i później – stwierdził premier.

Budowa ekspresówki S17 od Kurowa do Zakrętu pod Warszawą ma się zacząć w 2015 roku i potrwać dwa lata. Po jej zakończeniu cała trasa z Lublina do Warszawy będzie miała kategorię ekspresowej.

– Nowa droga przejmie uciążliwy ruch tranzytowy z obecnej drogi krajowej nr 17 oraz, w połączeniu z innymi odcinkami drogi S17, znacznie skróci czas przejazdu między stolicą a Lublinem i Piaskami – tłumaczył nam Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przetargi na zaprojektowanie i wybudowanie "siedemnastki” z Kurowa do Zakrętu (podzielonego na dwa odcinki) mają być ogłoszone w tym roku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gac / 21 października 2013 o 10:17

Z Lublina dojedziemy na lotnisko Okęcie.Dobre perspektywy dla Lublin Airport.Chyba od tego pierwszego trzeba było zacząć.

Głupiś aż miło. Dla matołów powinni napisać Z Lublina do Żwirki i Wigury w Warszawie.

Avatar
Josef / 28 września 2013 o 10:26

Złodzieje okradają nas i obiecują.Kraj ginie i powoli idzie w obce ręce,a końca obiecanek nie widać.To trzeba wyjąć kałasznikowy i zrobić z tymi złodziejami porządek!!!Inaczej to stracony czas! Pierwsze hasło:O0KRĄGŁY STÓŁ POD ŚCIANĘ!!!!

Avatar
Mieszkaniec / 28 września 2013 o 08:34

Zrobić referendum w sprawie odwołania prezydenta Lublina/Frakcja PO-PSL/i już mamy gotową obwodnicę Lublina i S-19.Kolejne obiecanki Donka.Przecież na Lotnsko Okęcie możemy lecieć samolotem z Lublina i przepustowość portu zwrośnie

Avatar
Mario / 27 września 2013 o 18:18

Pamiętam - nie tak dawno pan Tusk obiecał nam budowę drogi ekspresowej S - 19 ( na odcinku od Lublina do Rzeszowa), która w/g obietnicy ma być gotowa w 2015 r. Czekam spełnienia obietnicy !

Avatar
Krystyna / 27 września 2013 o 15:04

Wybory czy coś ... ;)

Avatar
,, / 27 września 2013 o 14:50

Z Lublina dojedziemy na lotnisko Okęcie.Dobre perspektywy dla Lublin Airport.Chyba od tego pierwszego trzeba było zacząć.

Avatar
Arek / 27 września 2013 o 14:33

Zachodnia Obwodnica Lublina (10 km S19), łacznik S12 do mostu w Puławach i S17  niech ogłaszają przetargi, a później będziemy się martwić trasami pod Warszawą

Avatar
m / 27 września 2013 o 14:22

Przetarg na odcinek Kurów -Garwolin miał byc ogłoszony WE WRZEŚNIU!!!!! czyli dziś lub w poniedziałek

reszta w grudniu jak widać drogowcy chyba mają słabą pamięć. Termin ten podano plus minus miesiąc temu. Tak samo WE WRZEŚNIU miał być ogłoszony przetarg na I etap Puław!!!!!!!!

reszta S-17 plus ZOL miały być ogłoszone w grudniu.

Więc w poniedziałek 30 września robimy sprawdzam ...

Avatar
gac / 21 października 2013 o 10:17

Z Lublina dojedziemy na lotnisko Okęcie.Dobre perspektywy dla Lublin Airport.Chyba od tego pierwszego trzeba było zacząć.

Głupiś aż miło. Dla matołów powinni napisać Z Lublina do Żwirki i Wigury w Warszawie.

Avatar
Josef / 28 września 2013 o 10:26

Złodzieje okradają nas i obiecują.Kraj ginie i powoli idzie w obce ręce,a końca obiecanek nie widać.To trzeba wyjąć kałasznikowy i zrobić z tymi złodziejami porządek!!!Inaczej to stracony czas! Pierwsze hasło:O0KRĄGŁY STÓŁ POD ŚCIANĘ!!!!

Avatar
Mieszkaniec / 28 września 2013 o 08:34

Zrobić referendum w sprawie odwołania prezydenta Lublina/Frakcja PO-PSL/i już mamy gotową obwodnicę Lublina i S-19.Kolejne obiecanki Donka.Przecież na Lotnsko Okęcie możemy lecieć samolotem z Lublina i przepustowość portu zwrośnie

Avatar
Mario / 27 września 2013 o 18:18

Pamiętam - nie tak dawno pan Tusk obiecał nam budowę drogi ekspresowej S - 19 ( na odcinku od Lublina do Rzeszowa), która w/g obietnicy ma być gotowa w 2015 r. Czekam spełnienia obietnicy !

Avatar
Krystyna / 27 września 2013 o 15:04

Wybory czy coś ... ;)

Avatar
,, / 27 września 2013 o 14:50

Z Lublina dojedziemy na lotnisko Okęcie.Dobre perspektywy dla Lublin Airport.Chyba od tego pierwszego trzeba było zacząć.

Avatar
Arek / 27 września 2013 o 14:33

Zachodnia Obwodnica Lublina (10 km S19), łacznik S12 do mostu w Puławach i S17  niech ogłaszają przetargi, a później będziemy się martwić trasami pod Warszawą

Avatar
m / 27 września 2013 o 14:22

Przetarg na odcinek Kurów -Garwolin miał byc ogłoszony WE WRZEŚNIU!!!!! czyli dziś lub w poniedziałek

reszta w grudniu jak widać drogowcy chyba mają słabą pamięć. Termin ten podano plus minus miesiąc temu. Tak samo WE WRZEŚNIU miał być ogłoszony przetarg na I etap Puław!!!!!!!!

reszta S-17 plus ZOL miały być ogłoszone w grudniu.

Więc w poniedziałek 30 września robimy sprawdzam ...

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 54 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 25

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra