piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Kibice Polski i Słowacji przed meczem w Lublinie. Chwalą miasto i... polskie trunki

Dodano: 16 czerwca 2017, 13:35
Autor: pab, dd

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017, 17:17

Dzisiaj o godz. 20.45 w meczu otwarcia turnieju Euro 2017 U-21 Polska zmierzy się ze Słowacją na Arenie Lublin. Na ulicach Lublina można już spotkać kibiców, którzy przyjechali na mecz. Czy Lublin im się podoba?

Dzisiaj o 20.45 rozpocznie się mecz Polska-Słowacja, ale wielu słowackich kibiców do Lublina przyjechało z samego rana i bardzo łatwo ich napotkać w centrum miasta. Niektórzy popijają piwo w ogródkach barów i obstawiają wyniki dzisiejszego meczu, inni z kolei odpoczywają na ławkach, spacerują i podziwiają architekturę Starego Miasta.
  
Wielu z nich ze słowackimi pieśniami na ustach maszeruje po Krakowskim Przedmieściu i wymachuje flagami. Pytani o wrażenia, zwykle przyznają, że Lublinem są zauroczeni.
 
– Bardzo ładne miasto – mówią. Zachwalają również Arenę Lublin. Wielu z nich przyciągnął nowo otwarty plac Litewski, a zwłaszcza jego główna fontanna.
 
Późnym popołudniem Słowacy w ewidentnie dobrym nastroju kierowali się już w stronę stadionu.

WIDEO

Czytaj więcej o: Lublin mecz Euro 2017 słowacja
-
Użytkownik niezarejestrowany
MiastoLudziNieSamochodow
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

-
- (23 czerwca 2017 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Lublin jest coraz ładniejszy, ale te dworce... Jeśli chcemy mieć więcej turystów, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o dworce i ich okolice.
  dokładnie, miasto piękne - ale jak ktoś do Lublina przyjeżdża pociągiem albo autobusem, to po wyjściu z dworca ręce opadają... o ile jeszcze dworzec pks jest przy starym mieście, więc pierwsze złe wrażenie jest szybko zatarte, to z pkp jest dramat...nie dość że syf to jeszcze paskudna, prowincjonalna zabudowa dookoła placu dworcowego
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2017 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin jest coraz ładniejszy, ale te dworce... Jeśli chcemy mieć więcej turystów, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o dworce i ich okolice.
Rozwiń
MiastoLudziNieSamochodow
MiastoLudziNieSamochodow (18 czerwca 2017 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto dodać, że w Lublinie dominuje młodzież i studenci, dominacja któej już dziś nie uświadczymy ani we Wrocku, ani w Poznaniu ani w Gdańsku, gdzie dominuje biznes i management średniego szczebla. W Lublinie optymalne warunki mają włąśni tacy młodzi ludzie którzy trzydzieści-czterdzieści lat temu, budowali w garażach podwaliny Silicon Valley czy muzyki Rock/Metal. W Lublinie są obecne Warsztaty, i są od dawna promowane tripy np. do Skandynawii, jako źródła dobrych wzorców tzw. "Best Practicies". Teraz trochę Skandynawii ma możliwość gościć również u nas. Stali bywalcy mogą sprawdzić kosmiczną poprawę wszelkich wskaźników. To bardzo dobrze. A miasto, jest dalej otwarte na Azjatów. Mimo, że Ci zdają się nie widzieć tego Smoka...
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2017 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto przyjechać przez magię płynącą z nieoczywistosci Lublina. Wiele miast w Polsce przez ostatnie 20 lat wypromowało się do stopnia znudzenia. Lublin dopiero niedawno odpalił doplacz w postaci AirPort Lublin. I dopiero teraz nadchodzą dla tego regionu czasy wzmożonej turystyki rekreacyjnei i biznesowej. Dopiero teraz zaczyna się tworzenie i glancowanie sznytu. Tradycyjna żywność, lokalne trunki i renesansowa architektura wskazują na Florenckość, Rzymskość lub od bólu Krakowskość Miasta. Ukłąd komunikacyjny plasuje je pomiędzy wschodem a zachodem. Rosnący rynek mediów, ludzi kultury i sztuki zbliża mocno do Warszawy. Uczelnie, mnogość studentów i nastawienie na IT zbliża do profilu Wrocławia. Żydowskie korzenie są typowo Lubelskie. Miasto nie dało się turystycznie zdominować ani Niemcom ani Anglikom. Ukraińcy korzystają z naszego regionu w celach edukacyjnych i tranzytowych. Lublin jest w pięknym momencie dla młodego wschodzącego i europejskiego miasta, w trakcie roz-budowy swojego międzynarodowego ducha. I robimy to ze Smakiem. Brawo Miasto Lublin!
Rozwiń
Folijka
Folijka (18 czerwca 2017 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żukowo możesz, wyczyścić buty!?Gdy on na to się zgodzi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!