Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2013 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Europosłowie obrastają asystentami

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 5 A A
Lena Kolarska-Bobińska (PO) ma 10 asystentów (Maciej Kaczanowski)
Lena Kolarska-Bobińska (PO) ma 10 asystentów (Maciej Kaczanowski)

Polscy europosłowie na potęgę zatrudniają asystentów. Deputowanych z naszego regionu nie ma wśród rekordzistów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze miejsce przypada Ryszardowi Legutko (PiS) z 19 asystentami, z których 18 pracuje w kraju. Drugie miejsce zajmują Tadeusz Cymański (SP) i Ryszard Czarnecki (PiS) z 17 asystentami. "To nie wygląda na zdrową sytuację” – ocenił znany brytyjski bloger Jon Worth, który przygotował ranking.

Każdy eurodeputowany ma 21 tys. euro miesięcznie do wydania na biuro, w tym na współpracowników.
Jak w rankingu wypadają nasi europosłowie? Nie najgorzej. Lena Kolarska-Bobińska (PO) ma 10 asystentów: dwóch w Brukseli i ośmiu w kraju. Arkadiusz Bratkowski (PSL) – siedmiu, w tym pięciu w Polsce. Natomiast Mirosław Piotrowski (startował z listy PiS) dorobił się sześciu asystentów, w tym czterech w kraju.

– Ja mam optymalną liczbę współpracowników potrzebnych do wypełniania zadań eurodeputowanego. Jeśli jest więcej pracy, to przyjmujemy młodych ludzi na staż – tłumaczy Kolarska-Bobińska. Dodaje, że jej ośmiu asystentów w kraju obsługuje pięć biur w regionie. Jedna osoba akredytowana przy Parlamencie Europejskim odpowiada za prace legislacyjne, a druga np. prowadzi Kolarskiej-Bobińskiej kalendarz, pomaga w przygotowaniu podróży lub pisaniu artykułów.

Nie tylko polscy eurodeputowani lubią zatrudniać asystentów. Jak zauważa gazeta.pl. np. rumuński deputowany George Sabin Cutas, zatrudnił łącznie 22 asystentów (20 w kraju i dwóch akredytowanych).

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Man / 16 stycznia 2013 o 18:27
Prawidłowo... Cutas okazał się the best!
Avatar
Nowak / 16 stycznia 2013 o 16:08
10 asystentów / siedem biur (pięć Polska, Bruksela i Strasburg) = 1,42 asystenci na biura. To nie dużo naprawdę. Dlaczego ona nie ma więcej?
Avatar
STYX / 16 stycznia 2013 o 09:04
Od wielkości i kompetencji MATOŁA,zależy zawsze ilość asystentów. Bardziej rozgarnięty będzie ich miał o wiele mniej lub wcale. Niestety takich MATOŁÓW w naszej polityce jest większość.
Avatar
Jubil / 16 stycznia 2013 o 08:59
[quote[color=#4D4D4D][font=arial]George Sabin Cutas, zatrudnił łącznie 22 asystentów[/font][/color]][/quote]

Myślałem że padnę i nie chodzi o asystentów..Z takim nazwiskiem to w polsze super kariera.
Avatar
Josef / 16 stycznia 2013 o 07:31
Niestety nikt z mieszkańców naszego regionu/oprócz asystenta/ nie odczuwa pracy p.Bobińskiej z Krakowa!Chyba ,że może hazardziści!????
Avatar
Man / 16 stycznia 2013 o 18:27
Prawidłowo... Cutas okazał się the best!
Avatar
Nowak / 16 stycznia 2013 o 16:08
10 asystentów / siedem biur (pięć Polska, Bruksela i Strasburg) = 1,42 asystenci na biura. To nie dużo naprawdę. Dlaczego ona nie ma więcej?
Avatar
STYX / 16 stycznia 2013 o 09:04
Od wielkości i kompetencji MATOŁA,zależy zawsze ilość asystentów. Bardziej rozgarnięty będzie ich miał o wiele mniej lub wcale. Niestety takich MATOŁÓW w naszej polityce jest większość.
Avatar
Jubil / 16 stycznia 2013 o 08:59
[quote[color=#4D4D4D][font=arial]George Sabin Cutas, zatrudnił łącznie 22 asystentów[/font][/color]][/quote]

Myślałem że padnę i nie chodzi o asystentów..Z takim nazwiskiem to w polsze super kariera.
Avatar
Josef / 16 stycznia 2013 o 07:31
Niestety nikt z mieszkańców naszego regionu/oprócz asystenta/ nie odczuwa pracy p.Bobińskiej z Krakowa!Chyba ,że może hazardziści!????
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 35

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!