czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Ewa Kopacz zaczyna tworzyć rząd. Będziemy mieli swoich ministrów?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2014, 19:59
Autor: toma

Prezydent Bronisław Komorowski powierzy w poniedziałek Ewie Kopacz misję tworzenia nowego rządu. Nazwiska nowych ministrów nie są jeszcze znane. Według krążących spekulacji szefowie resortów związani z naszym regionem mogą być spokojni o zachowanie stanowisk. Mówi się, że szanse na ministerialną posadę ma poseł Stanisław Żmijan.

Na czele Ministerstwa Skarbu od kwietnia ubiegłego roku stoi pochodzący z Puław Włodzimierz Karpiński. Z kolei od grudnia resortem nauki i szkolnictwa wyższego kieruje prof. Lena Kolarska-Bobińska, która wcześniej reprezentowała województwo lubelskie w Parlamencie Europejskim. Ich nazwiska nie pojawiają się wśród osób, których może zabraknąć w nowym rządzie.

- Minister Karpiński ma wysokie notowania i może być pewny pozostania na stanowisku. Na temat prof. Kolarskiej-Bobińskiej trudno powiedzieć coś więcej, ale dla pracy w ministerstwie zrezygnowała z mandatu europosłanki i też raczej powinna zostać w resorcie - ocenia dr Wojciech Maguś, politolog i medioznawca z UMCS.

Podobne nastroje panują wśród lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. - Nie ma powodów, by nasi ministrowie musieli odejść - mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa i członek Rady Regionu PO. - Z punktu widzenia województwa ważna jest natomiast, byśmy mieli jak największe grono sekretarzy i podsekretarzy stanu związanych z naszym regionem - dodaje.

Mówi się, że szanse na ministerialną posadę ma poseł Stanisław Żmijan, były szef lokalnych struktur PO, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Miałby objąć stanowisko w opuszczanym przez Elżbietę Bieńkowską Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (niewykluczone, że zostanie ono podzielone na dwa resorty, jak miało to miejsce przed kadencją Bieńkowskiej).

- Pozycja Żmijana w partii ostatnio wzrosła. Zbiera dobre oceny za kierowanie komisją, jest też w dobrych relacjach z Cezarym Grabarczykiem, który może zostać marszałkiem Sejmu. Mówi się, że mógłby zająć miejsce wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza, który ma ostatnio słabsze notowania - mówi nam osoba blisko związana z lubelską Platformą.

- O wszystkim dowiaduję się od dziennikarzy. Nie prowadzono ze mną żadnych oficjalnych rozmów na ten temat - ucina poseł Żmijan.
  Edytuj ten wpis
sdfg
schaboszczak
Zetor45
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sdfg
sdfg (15 września 2014 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Swoich?!!? Kurde balans, jacy oni moi?

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (15 września 2014 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PIS w naszym regionie będzie rządzić samodzielnie a za rok cały kraj, musi nastąpić odnowa polityczna. Tylko PIS dla Prawdziwych Polaków.

Mam nadzieję że rozliczą to całe czerwone,komunistyczno-konfidenckie łajno ,pachołków Moskwy z tego całego złodziejstwa,afer i korupcji,że zaczną złodziejom POlitycznym odbierać mienie i konfiskować całe majątki i z tego już samego POLSKA urośnie w siłę.

Rozwiń
Zetor45
Zetor45 (15 września 2014 o 07:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIS w naszym regionie będzie rządzić samodzielnie a za rok cały kraj, musi nastąpić odnowa polityczna. Tylko PIS dla Prawdziwych Polaków.
Rozwiń
Sztany glany
Sztany glany (14 września 2014 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

- Miałby objąć stanowisko w opuszczanym przez Elżbietę Bieńkowską Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (niewykluczone, że zostanie ono podzielone na dwa resorty, jak miało to miejsce przed kadencją Bieńkowskiej). - więc na ch*** było to łączyć?! na połowę kadencji? żeby dowartościować Bieńkowską? darmozjady, sztucznie tworzą koryta dla swoich ś w i ń. jak było z Arłukowiczem i jego stanowiskiem "rzecznika"? albo z - śmiech na sali - Piterą?
- Pozycja Żmijana w partii ostatnio wzrosła. Zbiera dobre oceny za kierowanie komisją, jest też w dobrych relacjach z Cezarym Grabarczykiem, który może zostać marszałkiem Sejmu.  - ani słowa o jego wykształceniu, umiejętnościach - nieważne, grunt że, zna sie, z kim trzeba i to wystarczy. ot, i platfusiarska "polityka"

Rozwiń
DFS
DFS (14 września 2014 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Posłowi Karpińskiemu już dziękujemy, wiemy jakie ma zdanie dla Polski Wschodniej...

Jakbyś umiał czytać/słuchać ze zrozumieniem, to byś wiedział,ze słowa wypowiedziane przez Karpińskiego opisywały sarkastycznie do czego sprowadzają się koncepcje prof. Gorzelaka z UW.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!