Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2015 r.
6:45

Filip i Michał z Lublina zagrali z U2 na koncercie. "To spełnienie marzeń" (wideo)

0 21 A A

 Dwaj muzycy z Lublina – Filip Paprocki i Michał Drozd zagrali z legendarnym zespołem U2. – Szanse były minimalne. Mieliśmy jednak skromną nadzieję, że się uda – przyznaje muzyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Udział w koncercie U2 był marzeniem Filipa Paprockiego, gitarzysty zespołu Mel Tripson z Lublina. – Kiedy okazało się, że na trasie U2 nie ma Polski, pojechaliśmy 17 września na koncert do Sztokholmu – opowiada nam Filip, któremu towarzyszył kolega, Michał Drozd. – Wiedzieliśmy, że podczas koncertów komuś udawało się wejść na scenę.

Postanowili też spróbować. – Sześć godzin staliśmy w kolejce. Później po otwarciu bram udało się nam znaleźć miejsce przy małej scenie – relacjonuje Paprocki. – Wiedzieliśmy, że jak ktoś z publiczności zagrał z zespołem, to były to piosenki „Angel of Harlem” albo „Desire”.

Koncert się rozpoczął. – Robiliśmy wszystko, żeby muzycy zwrócili na nas uwagę. Łapaliśmy z nimi kontakt wzrokowy. Krzyczeliśmy po imieniu do Bono, Lerrego – kontynuuje muzyk. – Mieliśmy też ze sobą baner z napisem – perkusja plus gitara z U2 i nazwa piosenki – „Angel of Harlem”. Kiedy przyszedł moment na tę piosenkę, lider U2, Bono zwrócił na nas uwagę. Zapytał, czy gramy. Odpowiedzieliśmy, że tak. Wyciągnęli nas z tłumu na scenę. Zarzucili gitarę na szyję. Było jeszcze szybkie upewnienie, czy nie robimy sobie żartów.

I zagrali. – Niezapomniane wspomnienia, chociaż stres potworny, ale udało się dobrnąć do końca, pałki nie wypadły – dodaje perkusista Michał Drozd.

– Niesamowite jest to, że wchodzi się na scenę i jest się ze swoimi absolutnymi idolami. Takimi od dzieciństwa. To jest spełnienie marzeń – emocjonuje się Paprocki. – A jeszcze zagranie z nimi piosenki... To już jest ponad wszystko.

Muzycy wiedzieli, że szanse na zagranie z U2 nie są duże. – Buńczucznie trochę podeszliśmy do sprawy. Liczyliśmy, że nam się uda. I udało się – śmieje się Paprocki.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:09
Gratulacje, super sprawa.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 14:27
Ja pierdykam ale przeżycie.Zazdroszczę i jednocześnie gratuluję chłopakom że dali radę.Być na koncercie U2 to już jest coś.A w dodatku zagrać
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 12:51
gratulacje chłopaki. Świetnie zagraliście. Miło popatrzeć na wasz występ. BRAWO. I słowa szacunku dla U2, że pozwolili wejść na scenę dwóm nieznanym sobie osobom
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 08:04
SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRR !!!! Gratulacje. Bono mógłby ich zatrudnić na stały etat w kapeli.
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 09:45
hahahah jaka masakra! gratuluję!!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 23:38
chłopaki wymiatacie!!Gratulacje!!
Avatar
u2 fan / 21 września 2015 o 20:46

Wielkie gratulacje chłopaki! I nie ma jadu i zawiści w komentarzach!!! U2 the best!!!

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 18:05
Super chłopaki . Chłopak z Lublina.
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 15:55
Można? Można. Trzeba tylko coś zrobić w tym kierunku. Tak trzymać!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 15:01
CHCESZ- MASZ !!! G R A T U L A C J E za pomysła i jeszcze większe za upór !!!
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:09
Gratulacje, super sprawa.
Avatar
Gość / 1 października 2015 o 14:27
Ja pierdykam ale przeżycie.Zazdroszczę i jednocześnie gratuluję chłopakom że dali radę.Być na koncercie U2 to już jest coś.A w dodatku zagrać
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 12:51
gratulacje chłopaki. Świetnie zagraliście. Miło popatrzeć na wasz występ. BRAWO. I słowa szacunku dla U2, że pozwolili wejść na scenę dwóm nieznanym sobie osobom
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 08:04
SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRR !!!! Gratulacje. Bono mógłby ich zatrudnić na stały etat w kapeli.
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 09:45
hahahah jaka masakra! gratuluję!!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 23:38
chłopaki wymiatacie!!Gratulacje!!
Avatar
u2 fan / 21 września 2015 o 20:46

Wielkie gratulacje chłopaki! I nie ma jadu i zawiści w komentarzach!!! U2 the best!!!

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 18:05
Super chłopaki . Chłopak z Lublina.
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 15:55
Można? Można. Trzeba tylko coś zrobić w tym kierunku. Tak trzymać!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 15:01
CHCESZ- MASZ !!! G R A T U L A C J E za pomysła i jeszcze większe za upór !!!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 10 11

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 38 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 54 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 425 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 13

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!