piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto zrywa umowę z firmą remontującą szkołę. "Rażący brak postępu robót"

Dodano: 19 września 2016, 18:17
Autor: Dominik Smaga

Nowa filia szkoły powstanie przy ul. Kurantowej 5 (fot. Dorota Awiorko)<br />
Nowa filia szkoły powstanie przy ul. Kurantowej 5 (fot. Dorota Awiorko)

Ratusz podtrzymał decyzję o rozwiązaniu umowy z firmą remontującą na lubelskim Czechowie gmach mający służyć szkole specjalnej. Decyzji nie zmieniło piątkowe spotkanie z przedstawicielami obecnego wykonawcy prac. Urzędnicy zapowiadają, że poszukają nowego

O problemach z pracami przy Kurantowej 5 pisaliśmy wielokrotnie. Budynek przejęty po prywatnej szkole miał być przygotowany na przyjęcie uczniów z autyzmem już od 1 września. Ze względu na błędy w dokumentacji windy miasto podpisało aneks do umowy, dając wykonawcy (lubelska spółka Poleksbud Trade) czas do połowy października. Ratusz uznał, że prace postępują na tyle wolno, że nie ma szans, by zakończyły się w wyznaczonym czasie.

– W związku z rażącym brakiem postępu robót budowlanych zdecydowaliśmy o odstąpieniu od umowy z wykonawcą – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Do zakończenia pozostało niemal 60 proc. pełnego zakresu prac. W naszej ocenie nie jest możliwe, chociażby ze względów technologicznych, zakończenie prac w terminie.

Nieuchwytni dla nas wcześniej przedstawiciele Poleksbudu, sami odwiedzili w piątek naszą redakcję. Stwierdzili, że nie ma mowy o żadnym zerwaniu kontraktu i powoływali się przy tym na piątkowe spotkanie w Urzędzie Miasta. Ratusz potwierdza, że do spotkania doszło, ale podkreśla, że z Poleksbudem już współpracować nie będzie.

– Przedstawiciele firmy Poleksbud rozmawiali o możliwości ponownego przedłużenia czasu na dokończenie prac i aneksowaniu umowy, jednak w dalszym ciągu podtrzymujemy swoje stanowisko – stwierdza Krzyżanowska. – Nie widzimy możliwości dalszej współpracy i podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od umowy.

Rzeczniczka prezydenta w rozmowie z nami wyjaśnia, że dokument mówiący o odstąpieniu od umowy nie został wręczony przedstawicielom firmy tylko dlatego, że jego treść jest jeszcze konsultowana z prawnikami.

Miasto ma teraz przygotować przetarg na dokończenie robót po obecnym wykonawcy. – Potrzebujemy miesiąc na inwentaryzację i złożenie nowego wniosku o wszczęcie zamówienia publicznego. Rozpoczęcie zajęć szkolnych nastąpi jednak w przyszłym roku szkolnym – zastrzega Krzyżanowska.

Do gmachu przy Kurantowej 5 mają trafić uczniowie z autyzmem z najmłodszych klas podstawówki działającej w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Bronowickiej. Tam też będą się odbywać ich lekcje do czasu przeprowadzki.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje w Lublinie
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 maja 2017 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dalej poleksbud bankrutuje. Firma z Lublin nie ma pracownikow. Kto naiwny bedzie pracowal w bankrutujacej firmie????
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobze ze bankrutuje - budowy tej firmy oparte były na oszustwach i wyłudzaniu robót dodatkowych. Widać tym razem miasto zorientowało sie ze Pan prezes chce ich orżnąć i nie chciało zlecic dodatkowych robót.
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2016 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A za wszystko zapłacą dzieci ściągnięte w szkole na Bronowickiej. ....
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2016 o 06:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby tak jeszcze miastu starczyło determinacji w sprawie skweru przy ratuszu.
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2016 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ponad 120 tysięcy kaucji darowanej przez miasto byłemu dzierżawcy w sytuacji, w której nieruchomość w chwili zwrotu kwalifikowała się do remontu kapitalnego z zakresem robót od stanu "0". Żeby było ciekawiej, to w ramach przetargu ograniczonego były dzierżawca wszedł w posiadanie innej miejskiej nieruchomości, która wcześniej została wyremontowana i doposażona na koszt podatników w kwocie ponad 0,6 miliona złotych. Zawsze znajdzie się jakiś "cygan", którego powieszą zamiast "kowala".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!