środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Fragment Drogi Męczenników Majdanka zwężony o połowę. Prace aż do wiosny

Autor: Dominik Smaga

Lotnicza będzie zaślepiona po stronie Kośminka, przy sklepie Społem. Objazd zostanie wyznaczony przez Elektryczną do Krańcowej
Lotnicza będzie zaślepiona po stronie Kośminka, przy sklepie Społem. Objazd zostanie wyznaczony przez Elektryczną do Krańcowej

O połowę zwężona ma być od poniedziałku Droga Męczenników Majdanka w rejonie skrzyżowania z Lotniczą. Prace mogą potrwać aż do połowy kwietnia

W poniedziałek wyłączona zostanie sygnalizacja i na dobre ruszą prace przy przebudowie skrzyżowania - główna jezdnia zostanie poszerzona tak, by wydzielić dodatkowe pasy dla skręcających w lewo. Prace mają się skończyć najpóźniej 29 czerwca.

Pierwszy etap utrudnień może się ciągnąć przez pięć miesięcy. – W tym czasie zamknięta zostanie dla ruchu połowa jezdni od strony kościoła – zawiadamia Marcin Drozdowski, kierownik robót w firmie Strabag. – Ruch odbywać się będzie dwoma pasami, po jednym w każdym kierunku, od strony stacji paliw Orlen. Skutkowało to będzie także zamknięciem wjazdu na ul. Droga Męczenników Majdanka od strony ul. Lotniczej.

Lotnicza będzie zaślepiona przy sklepie Społem (do dziś zwany przez wielu Jubilatem), czyli po stronie Kośminka. Objazd zostanie wyznaczony przez Elektryczną do Krańcowej. Natomiast odcinek Lotniczej po stronie Bronowic (ten od Pogodnej) będzie działać po staremu.

Utrudnienia dotkną również pasażerów komunikacji miejskiej, nie tylko z powodu korków. Przystanek przy Jubilacie, dla jadących w kierunku Krańcowej, zostanie przeniesiony w dół ulicy, bliżej wiaduktu kolejowego. Autobusy i trolejbusy jadące pod górę staną przy skrzyżowaniu ze Startową.

Takie zmiany mogą obowiązywać do połowy kwietnia. Do tego czasu drogowcy mają poszerzyć główną jezdnię, ułożyć nowy chodnik, ścieżkę rowerową i przenieść przystanek dla jadących w stronę Felina. Przystanek trafi za skrzyżowanie z ul. Lotniczą, znajdzie się obok kościoła, którego ogrodzenie trzeba będzie przesunąć. Nowa zatoka powstanie kosztem drzew, podobnie jak po drugiej stronie, bo również tu przystanek trafi za skrzyżowanie, znajdzie się na wysokości klepu Biedronka.

Za przebudowę płaci miasto, jej koszt to nieco ponad 3,6 mln zł. Niezbędną dokumentację zleciła deweloperska firma Mak-Dom, która wznosi obok nowe osiedle w miejscu, gdzie znajdowały się Lubelskie Zakłady Naprawy Samochodów.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2017 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w Lublinie nie ma już nikogo kto przerwie niepotrzebną wycinkę drzew? Przecież przy projektowaniu można pogodzić wszystko ale trzeba chcieć!
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do wiosny, ale którego roku ?
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy nie można zrobić objazdu przez Startową? Byłoby znacznie bliżej
Rozwiń
ziggy
ziggy (13 października 2017 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Robić, robić. Wreszcie ci skręcający nie będą blokować tych jadących na wprost.
 +1
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przebudowa potrzebna ale... DLACZEGO ZNOWU NA ZIMĘ??? Rozgrzebią i stwierdzą że "złe warunki atmosferyczne" i zostawią wpizdu do wiosny. To samo było poniżej. A ludzie do pracy jeżdżą cały rok , w zimie też!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!