sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Zamkną ważną drogę w Puławach. Będzie trudniej dojechać do Azotów


Pod koniec miesiąca dojazd z miasta do Zakładów Azotowych trochę się skomplikuje. Aleja 1000-lecia Państwa Polskiego zostanie zamknięta, co oznacza, że na rondzie turbinowym będzie można pojechać tylko na wprost - w kierunku węzła Michałówka lub w stronę miasta.

Stary most na Kurówce w ciągu drogi dojazdowej do ZA wymaga przebudowy. To obiekt, z którego obecnie korzysta większość kierowców poruszających się pomiędzy centrum miasta, a zakładami. Prace przy jego remoncie potrwają cztery miesiące. W tym czasie nie będzie można korzystać nie tylko z tej przeprawy, ale także z nowego fragmentu dojazdówki poprowadzonej pod wiaduktem kolejowym, a także al. 1000-lecia. 

To oznacza, że osoby jadące od strony Puław na rondzie turbinowym w ul. Żyrzyńskiej pojadą tylko na wprost i dojadą do węzła Michałówka. Tam po przebiciu się przez rondo i wiadukt, będą mogły decydować o tym, czy jadą prosto (w stronę Żyrzyna, Warszawy, Lublina), czy skręcają w lewo (w stronę ZA, Radomia). Jeśli skręcą, trafią na drogę serwisową, a następnie pas budowanej S12, który doprowadzi ich do nowego zjazdu w stronę zakładów.

W przypadku osób jadących z przeciwnej strony, czyli od nowego mostu na Wiśle, jazd w kierunku al. 1000-lecia nie będzie możliwy. Pojazdy będą więc prawdopodobnie kierowane na wprost, na nowy most na Kurówce i dalej w stronę węzła Michałówka.

O założenia dotyczące nowej organizacji ruchu próbowaliśmy zapytać rzecznika GDDKiA, Krzysztofa Nalewajko, ale ten na razie nie udziela informacji. – Nie mamy jeszcze zatwierdzonej organizacji ruchu w tym miejscu, więc nie mogę powiedzieć nic więcej na tym etapie. Proszę o cierpliwość – stwierdził.

Inżynierowie nadzorujący przebieg budowy nowego fragmentu obwodnicy nie podjęli jeszcze decyzji, czy podzielić zmiany organizacyjne na etapy, czy rozpocząć od razu od tego opisanego na wstępie. Jeśli zarządzą etapowanie, to już wkrótce stary most na Kurówce może zostać zamknięty, przy jednoczesnym tymczasowym zachowaniu al. 1000-lecia. Kierowcy zjeżdżający z nowego mostu na Wiśle byliby wtedy kierowani na rondo turbinowe, a następnie węzeł Michałówka i dalej drogą serwisową w stronę ZA lub w stronę Żyrzyna. Jeśli etapowania nie będzie - most na Kurówce i al. 1000-lecia zostaną zamknięte równocześnie. Przypuszczalny termin wprowadzenia zmian to ostatni tydzień października. 

Czytaj więcej o: drogi Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2017 o 07:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aleję 1000 lecia P.P. zamykają - panowie dziennikarze - nie tylko z uwagi na stary most, ale z uwagi na połączenie nowej części obwodnicy ze starą w okolicach wiaduktu kolejowego. Poza tym przecież tam ma być też rondo zbudowane. Czemu tego nie piszeta.....???
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stary most na Kurówce w ciągu drogi dojazdowej do ZA wymaga przebudowy.???? Pamiętam że kilka lat temu go przebudowywali.....
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 06:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawdziwy azotowiec to na trzeciej zmianie pracuje,a nie wypisuje jakieś pierdoły.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ktoś tam jeździ na te azoty? Prawdziwi azotowcy to jeżdżą rowerami cały cały rok, a ci co jeżdżą samochodami to za dużo zarabiają bo takie miasto małe a do roboty autem jeździć?!
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
II etap Obwodnicy Puław został "przemycony" jako łącznik S17 do mostu w Puławach i budowany razem z innymi odcinkami tej drogi. Potem zostanie przemianowany na S12. Ale ignoranci o tym nie wiedzą....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!