czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Galeria Labirynt wejdzie do Plazy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2014, 16:15
Autor: (drs)

Od teraz do jesieni 2030 r. miasto chce udostępnić Galerii Labirynt swój lokal w CHR Plaza.

Galeria to miejska instytucja kultury, a lokal w Plazie to efekt porozumienia zawartego przez miasto z inwestorem (oprócz centrum handlowego miał zbudować również hotel, ale z niego zrezygnował). Miasto nie płaci za te pomieszczenia czynszu, pokrywa tylko koszty eksploatacyjne.

Obecnie lokal ten jest siedzibą Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Tymczasem prezydent podpisał właśnie zarządzenie o powierzeniu lokalu Galerii Labirynt. - Chcemy, żeby Zachęta i Labirynt działały to wspólnie i sobie wzajemnie pomagały - mówi Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta. - Chodzi o możliwość rozwoju Zachęty, która zawsze miała problemy z finansowaniem opieki nad kolekcją sztuki współczesnej - dodaje.

Galeria Labirynt ma wejść na Lipową najprawdopodobniej po wakacjach, ale nie wyniesie się z obecnej siedziby przy ul. Popiełuszki. Docelowo budynek ten ma zostać przebudowany na Centrum Sztuki Współczesnej, które byłoby współtworzone przez Labirynt, Zachętę oraz środowiska akademickie UMCS i KUL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Galeria Labirynt Lublin Plaza
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!