wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Gdzie powstaną nowe osiedla mieszkaniowe w Lublinie?

Autor: Dominik Smaga

Nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe mają być otwarte na Czechowie – zapowiada prezydent Lublina. Jednak wcześniej rozrosną się osiedla koło Starego Gaju oraz Zalewu Zemborzyckiego. Gdzie jeszcze mają powstawać nowe blokowiska?

Tylko w tym roku, jak podaje Urząd Miasta, wydano w Lublinie pozwolenia na budowę ponad 1800 lokali mieszkalnych. Natomiast od początku roku do końca sierpnia, według danych Urzędu Statystycznego, oddano do użytku 1516 mieszkań.

Szczególnie intensywnie rozwijają się osiedla wzdłuż ul. Jana Pawła II. – Są tu duże możliwości zabudowy, aczkolwiek wymagające ponoszenia dużych wydatków na uzbrojenie, zarówno przez miasto, jak i deweloperów, co przekłada się również na cenę mieszkań – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Dlatego staramy się uwzględniać te kierunki, które już dziś zapewniają to uzbrojenie. Mówimy tu o Ponikwodzie, Felinie i Wrotkowie.

Deweloperzy wynajdują też wolne miejsca obok już istniejącej zabudowy. W taki sposób powstanie m.in. zespół budynków przy Wojennej, czy nowe bloki przy Spadochroniarzy na ziemi sprzedanej przez wojsko. Możliwe, że nowy blok stanie też przy Al. Racławickich, bo wojsko chce sprzedać działkę położoną naprzeciw szpitala wojskowego, a Ratusz już wydał decyzję pozwalającą zaprojektować tu blok mieszkalny z podziemnym garażem.

Nowe osiedle rośnie także przy Diamentowej koło Herbapolu oraz przy Drodze Męczenników Majdanka w miejscu po Lubelskich Zakładach Naprawy Samochodów. – Oprócz tego mamy jeszcze inne miejsca do zagospodarowania w ramach istniejących przestrzeni, na przykład przy ul. Szeligowskiego – mówi Żuk.
Zdaniem prezydenta nowa zabudowa powinna się rozwijać szczególnie na północy miasta, m.in. przy ul. Koncertowej, gdzie już powstają bloki w rejonie Operowej i Melomanów.

– Jesteśmy otwarci na tereny wzdłuż ul. Poligonowej, łącznie z możliwością zagospodarowania części górek czechowskich, o czym będziemy jeszcze dyskutować – zapowiada Żuk. Wskazuje jeszcze jeden obszar na północy Lublina. – Uzbrojony teren pod działalność gospodarczą na Bursakach kończy się gruntami, które mogą być przynajmniej w części przeznaczone pod budownictwo, od centrum IKEA na lewo, w kierunku Choin – mówi prezydent, ale zastrzega, że to plany na dalszą przyszłość. – Nie na teraz.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 listopada 2017 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie za mało dostali łapownicy :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2017 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jakie to osiągnięcie te nowe osiedla? W Lublinie wkrótce będzie mnóstwo pustostanów. Niesamowita ilość nowych mieszkań i duża na rynku wtórnym. Chyba, że to dla tych ukraińskich studentów dla których rządy Tuska wymyśliły dotacje-stypendia o jakich polski student może zamarzyć. Kto płaci za dzienne studia Ukraińców? Rewitalizacja parku, deptaka, itp., a pół miasta ma ulice po których strach jechać - Andersa, Kunickiego, Chemiczna, Witosa, Kalinowszczyzna,a nawet na Łęczyńskiej po remoncie wpada się ciągle w zapadnięte studzienki. A co to za osiągnięcie - więcej rowerów miejskich? Jak człowieka nie stać nawet na własny rower to coś jest nie tak. Miasto to nie ośrodek rekreacyjny, żeby po zapchanych ulicach jeździli w smrodzie rowerzyści.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sam sobie finansuj. Najlepiej bilet komunikacji miejskiej dla całej rodziny. Wszyscy w samochód a potem zdziwko, że korki, a jak ma być inaczej jak się leniwą dupę wszędzie wozi.
Rozwiń
m
m (3 listopada 2017 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe kto sfinansuje drogi z płd miasta jak koło zalewu już są korki.Deweloperzy powinni współfinansować infrastrukturę
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Kto w Lublinie zniszczył budowę lokali komunalnych. POkraki czy PiS. Drogi POkrako przthamuj z tymi nasimi POchwałami i z nasimi oskarżeniami. Co do budownictwa komunalnego to Lublin za POkrak cofnął się do 1956 r.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!