Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2017 r.
14:48

Gdzie są uprzejmi sąsiedzi, a gdzie najniższe ceny w sklepach. Najlepsze dzielnice Lublina

Autor: Zdjęcie autora jsz
184 21 A A

Najbezpieczniej jest Czubach Północnych, a najlepszych sąsiadów spotkamy na Węglinie Południowym. Takie wyniki przynosi badanie atrakcyjności dzielnic Lublina. Wady i zalety swojej okolicy wskazywali sami mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zestawienie przygotował serwis nieruchomości Otodom pod nadzorem agencji badawczej PBS. Wyniki badania mogą być pomocne w poszukiwaniu najlepszej dzielnicy do zamieszkania. W Lublinie przepytano blisko 2 tys. osób, które oceniały prawdziwość zdań na temat różnych aspektów życia w swojej dzielnicy. Każdy mógł  wystawić ocenę w skali od 1 do 7.

Spokojne dzielnice

W kategorii „Bezpieczeństwo” najlepiej wypadły Czuby Południowe i Sławin, uzyskując oceny w granicach 6 punktów. Minimalnie gorzej wypadł Węglin Północny. Z badania wynika, że mieszkańcy większości dzielnic nie boją się wracać po zmroku do domu. Wyjątkiem są Tatary, Kośminek i Kalinowszczyzna, które jako jedyne dzielnice uzyskały notę poniżej 5.

– Zróżnicowanie stanu poczucia bezpieczeństwa w naszym mieście z pewnością wynika z charakteru poszczególnych dzielnic – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Tzw. „sypialnie” charakteryzują się mniejszą liczbą zdarzeń kryminalnych w porównaniu do dzielnic przemysłowych, takich jak Tatary czy Kośminek.

Jak wynika z ogólnopolskich wyników przeprowadzonego przez Otodom badania, Lublin jest jednym najbezpieczniejszych miast w kraju.

Uprzejmi sąsiedzi

Autorzy badania sprawdzili również nasze relacje z sąsiadami. Mieszkańcy poproszeni o ocenę uprzejmości i przyjaznego nastawienia sąsiadów, ocenili je na 4,87. Wśród 10 największych miast Polski, Lublin wraz z Krakowem znalazłby się pod tym względem na 5. miejscu.

Wśród lubelskich dzielnic najlepiej wypadł Węglin Południowy z oceną 5,64. Na podium znalazły się też Czuby Południowe i Konstantynów. Oceny powyżej piątki padły także na Czechowie Północnym, Węglinie Północnym, Czechowie Południowym i Ponikwodzie.

– Od kilku lat dzielnica dynamicznie się rozrasta i w drugiej, nowej jej części bardzo szybko przybywa bloków, w których mieszkają głównie młodzi ludzie z dziećmi. Niestety to typowa „sypialnia”, w której brak terenów zielonych i miejsc, w których można się integrować – mówi Iwona Mańko przewodnicząca Rady Dzielnicy Węglin Południowy.

Lublin widziany z dachu nowego biurowca przy ul. Nałęczowskiej 14

Zieleń w okolicy

Bardzo ważne dla jakości życia w mieście jest zielone otoczenie. Pod tym względem najlepiej oceniono dzielnicę Szerokie (6,53). Na podium znalazły się również Węglin Południowy (6,29) oraz Rury (6,23). Z kolei najsłabszy wyniki, poniżej „czwórki” uzyskało Stare Miasto. Oceny niższe od „piątki” zanotowano także w Śródmieściu i w dzielnicy Za Cukrownią.

Niemal 20 proc. powierzchni miasta to tereny zielone, z czego aż tysiąc hektarów to tzw. zieleń urządzona. Atutem Lublina są również niezagospodarowane obecnie tereny wzdłuż rzeki Bystrzycy.,

– Będziemy chcieli go zachować w ramach rozpoczynającej się rewitalizacji doliny Bystrzycy. Chcemy przywrócić rzekę miastu i zachęcać mieszkańców, by korzystali z jej walorów – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wśród ważniejszych miejskich projektów warto wskazać zbliżającą się rewitalizację Parku Ludowego oraz budowę nowych parków, np. przy ul. Zawilcowej. 

Czysta okolica

Lublin to nie tylko jedno z najbardziej zielonych dużych miast w kraju, ale i najczystsze spośród całej dziesiątki największych ośrodków. Czystość okolicy mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny ocenili na 5,43. Najlepiej wypadły Konstantynów, oceniony na 6,03 i Czuby Południowe, które otrzymały równą „szóstkę”. Ostatnie miejsce na podium zająłby Wrotków, z oceną 5,87. Dwie lubelskie dzielnice osiągnęły wyniki niższe od „czwórki”. To Stare Miasto i Za Cukrownią (3,83). Notę niższą od „piątki” otrzymały natomiast Śródmieście i Kośminek.

Na generalny, dobry wynik Lublina wpłynął m.in. działający od 2013 roku system gospodarowania odpadami komunalnym. Z posesji odbierana jest każda ilość posegregowanych odpadów. W ramach systemu stworzono punkty , w których można oddawać przeterminowane leki, stare urządzenia elektryczne, zużyte baterie, odpady zielone, remontowo-budowlane, wielkogabarytowe lub zużyte opony.

Zadbane ulice

Mieszkańcy oceniali również, jak służby komunalne troszczą się o utrzymanie ich okolicy. Jako najbardziej „schludny” oceniono Czechów Południowy, który otrzymał ocenę 5,60. Wśród najbardziej zadbanych rejonów Lublina są także Konstantynów (5,51) i Ponikwoda (5,50). Najsłabiej w kategorii „zadbana okolica” wypadły dzielnice jak Za Cukrownią, gdzie padł zdecydowanie najgorszy wynik: 3,50, Stare Miasto (4,0), i Tatary (4,45). Mimo słabych wyników najgorzej ocenionych dzielnic, Lublin należy do najbardziej zadbanych dużych miast w Polsce. Wśród 10 największych miejscowości zajął 3. miejsce.

Dobra komunikacja

Jak oceniamy skomunikowanie dzielnicy z resztą miasta? Najlepiej wypadła Kalinowszczyzna, oceniona na 6,16. Podobny wynik zanotowano na Starym Mieście i w dzielnicy Konstantynów. Co najmniej „szóstkę” otrzymały też: Czechów Północny  Węglin Północny, Rury, Czechów Południowy, Węglin Południowy i Felin. Tylko Sławin otrzymał ocenę niższą od „piątki”:

– Lublin podzielony jest na 2 części i z obu stosunkowo łatwo można dostać się do centrum. Z dzielnic północnych łatwiej, niż z południowo-zachodnich. Wyniki zatem nie zaskakują – ocenia Marek Bruszkiewicz z biura obrotu nieruchomościami KNC City.

Komunikacja nie jest dziedziną, w której Lublin błyszczy wśród 10 największych miast Polski. Pod tym względem jesteśmy na przedostatnim miejscu w kraju.

Sonda: Która dzielnica Lublina jest według Ciebie najbardziej atrakcyjna do mieszkania?

Liczba głosów: 1201
9.49%
Czuby Południowe
8.33%
Czechów Północny
7.41%
Czechów Południowy
6.99%
Sławin
6.83%
Rury
6.08%
Sławinek
5.83%
Czuby Północne
4.75%
Kalinowszczyzna
4.5%
Węglin Południowy
4.41%
Wrotków
4.33%
Wieniawa
3.91%
Śródmieście
3.41%
Bronowice
3.25%
Ponikwoda
2.75%
Dziesiąta
2.75%
Felin
2.75%
Tatary
2.08%
Szerokie
2.08%
Zemborzyce
1.5%
Kośminek
1.42%
Głusk
1.42%
Konstantynów
1.25%
Węglin Północny
1%
Stare Miasto
0.83%
Za Cukrownią
0.5%
Abramowice
0.17%
Hajdów-Zadębie

Ceny w sklepach

Autorzy badania sprawdzili nasze zadowolenie z cen towarów i usług w okolicy. W tej kategorii Lublin jest na 1. miejscu wśród 10 największych miast. Najbardziej zadowoleni z cen są mieszkańcy Kośminka (5,53), Kalinowszczyzny (5,24) i Konstantynowa (5,21). Najgorzej pod tym względem jest natomiast na Starym Mieście (3,69), w Śródmieściu (4,44) i w dzielnicy Hajdów-Zadębie (4,54).

Dzielnica dla dzieci

Wśród dzielnic Lublina najlepiej infrastrukturę dla najmłodszych oceniają mieszkańcy Kalinowszczyzny,

która otrzymała notę 6,24, Felina (6,12) i Czechowa Południowego (6,09). Najniżej ocenione zostało Stare Miasto. Dostało zaledwie „czwórkę” Słabe wyniki uzyskały także dzielnice Szerokie oraz Hajdów- Zadębie. Te ostatnie dzielnice należą do najmniej zamieszkałych w Lublinie. Liczba mieszkańców dzielnicy Hajdów-Zadębie wynosi 1,7 tys. Dla porównania dobrze oceniona Kalinowszczyzna czy Czechów południowy mają ponad 10 razy więcej mieszkańców. To przekłada się na dostępną infrastrukturę.

Polecamy Węglin Południowy

Najbardziej skłonni, do polecenia swojej dzielnicy znajomym, okazali się mieszkańcy Węglina Południowego. Dzielnica ta otrzymała najwyższy wskaźnik rekomendacji, wynoszący 57. Drugie miejsce zajął Węglin Północny z wynikiem 50, a trzecie – Czechów Północny, który otrzymał ocenę 36.

Ujemny wynik otrzymało 5 dzielnic: Za Cukrownią (-54), Tatary (-37), Kośminek (-35), Abramowice (-10) i Stare Miasto (-9). Współczynnik rekomendacji dla całego Lublina wyniósł 12,5. To 3. wynik wśród 10 największych miast Polski.

Źródło: Otodom

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ala / 18 października 2017 o 15:14
Rury zniszczył niejaki Gąbka, który na wolnych działkach wybudował koszmarki architektoniczne, których nikt nie chce dzierżawić
Avatar
bart / 18 października 2017 o 15:04
undefined napisał:
LSM  to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie. rozwiń
Avatar
kk / 18 października 2017 o 09:57
To że Lublin jest zielony to super sprawa, ale to zasługa prlu. Teraz to sie niszczy wciskając beton gdzie się da.
Avatar
młody urbanista / 18 października 2017 o 09:54
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano wąskie uliczki i sadzono psudo żywopłoty które teraz wygladają pokracznie. LSM jest teraz największym koszmarkiem do mieszkania a mieszkania sa w większości wynajmowane jako stancje dla studentów i to jest jedyny plus tej dzielnicy nie widomo dlaczego w ogóle nazywane "LSM" a nie RURY.
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 08:19
LSM to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:31
Zapraszamy na ul Slawin, tutaj się dzieje. Kłótnie o wszystko , organizowanie sąsiedzkich kontroli,donosy za plecami sąsiadów, nagrywanie i fotografowanie . Jest jeden dozorca Anioł ,którego straż miejska dobrze zna. Nawet chodzi po domach i szuka sprzymierzeńców. Żal,że człowiek praca się nie zajmie.nawet telewizję kiedyś ściągnęli na Bobrzan
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:03
W sondzie wygrywają Czuby i Sławin prawie ex aequo z LSM-em i to moim zdaniem dobrze oddaje rzeczywistość. Oczywiście każda pliszka swój ogonek chwali.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 20:39
Lublin to kraina betonu,kto ma trochę oleju w głowie ucieka za miasto gdzie jest zupełnie inna jakość życia.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 19:55
Niezupełnie zgadzam się z tym, że Tatary to bardzo niebezpieczne osiedle/ okolica. Wg. "opowieści i mitów" (gdy 9 lat temu zamieszkałem przy ul. Hutniczej), to powinni mnie już zabić tutaj co najmniej chyba z tysiąc razy... A (jak widać) nadal żyję i dotąd nigdy nic złego mnie nie spotkało. Poza tym: często słyszy się o podpaleniach i zdewastowanich samochodów stojących na parkingach na różnych osiedlach Lublina. Natomiast mieszkam na Tatarach 9 lat - i jak dotąd nigdy nie słyszałem o takich "incydentach" na tym osiedlu.
Avatar
mar / 17 października 2017 o 18:59
undefined napisał:
Mnie osobiście najbardziej podobają się Czuby Południowe. Las, pełno zieleni dookoła, park JP2 z infrą sportową jeszcze teraz wygrał projekt w Budżecie Obywatelskim więc będą go dalej rozbudowywać, pełno sklepów, szkoła, przedszkola, od groma autobusów od pętli. Niedługo jeszcze przystanek kolejowy Lublin- Zachód zrobią to nawet do centrum nie trzeba będzie wjeżdżać.
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina rozwiń
Avatar
Ala / 18 października 2017 o 15:14
Rury zniszczył niejaki Gąbka, który na wolnych działkach wybudował koszmarki architektoniczne, których nikt nie chce dzierżawić
Avatar
bart / 18 października 2017 o 15:04
undefined napisał:
LSM  to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie. rozwiń
Avatar
kk / 18 października 2017 o 09:57
To że Lublin jest zielony to super sprawa, ale to zasługa prlu. Teraz to sie niszczy wciskając beton gdzie się da.
Avatar
młody urbanista / 18 października 2017 o 09:54
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano wąskie uliczki i sadzono psudo żywopłoty które teraz wygladają pokracznie. LSM jest teraz największym koszmarkiem do mieszkania a mieszkania sa w większości wynajmowane jako stancje dla studentów i to jest jedyny plus tej dzielnicy nie widomo dlaczego w ogóle nazywane "LSM" a nie RURY.
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 08:19
LSM to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:31
Zapraszamy na ul Slawin, tutaj się dzieje. Kłótnie o wszystko , organizowanie sąsiedzkich kontroli,donosy za plecami sąsiadów, nagrywanie i fotografowanie . Jest jeden dozorca Anioł ,którego straż miejska dobrze zna. Nawet chodzi po domach i szuka sprzymierzeńców. Żal,że człowiek praca się nie zajmie.nawet telewizję kiedyś ściągnęli na Bobrzan
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:03
W sondzie wygrywają Czuby i Sławin prawie ex aequo z LSM-em i to moim zdaniem dobrze oddaje rzeczywistość. Oczywiście każda pliszka swój ogonek chwali.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 20:39
Lublin to kraina betonu,kto ma trochę oleju w głowie ucieka za miasto gdzie jest zupełnie inna jakość życia.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 19:55
Niezupełnie zgadzam się z tym, że Tatary to bardzo niebezpieczne osiedle/ okolica. Wg. "opowieści i mitów" (gdy 9 lat temu zamieszkałem przy ul. Hutniczej), to powinni mnie już zabić tutaj co najmniej chyba z tysiąc razy... A (jak widać) nadal żyję i dotąd nigdy nic złego mnie nie spotkało. Poza tym: często słyszy się o podpaleniach i zdewastowanich samochodów stojących na parkingach na różnych osiedlach Lublina. Natomiast mieszkam na Tatarach 9 lat - i jak dotąd nigdy nie słyszałem o takich "incydentach" na tym osiedlu.
Avatar
mar / 17 października 2017 o 18:59
undefined napisał:
Mnie osobiście najbardziej podobają się Czuby Południowe. Las, pełno zieleni dookoła, park JP2 z infrą sportową jeszcze teraz wygrał projekt w Budżecie Obywatelskim więc będą go dalej rozbudowywać, pełno sklepów, szkoła, przedszkola, od groma autobusów od pętli. Niedługo jeszcze przystanek kolejowy Lublin- Zachód zrobią to nawet do centrum nie trzeba będzie wjeżdżać.
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 19 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 22

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.