Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2017 r.
21:20

Gdzie w nocy szukać lekarza w Lublinie? Od niedzieli tylko trzy miejsca w mieście

154 26 A A

Od niedzieli, 1 października, w Lublinie będą działać tylko trzy punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (dotychczas było ich pięć) a w znacznie mniejszym Kraśniku – dwa (dotychczas był jeden).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według wojewody lubelskiego, to zmiany na lepsze. – To, że nocna opieka jest na peryferiach to nie jest powód do alarmu, bo teraz więcej ludzi mieszka na peryferiach niż w centrum – przekonywał Przemysław Czarnek na środowej konferencji prasowej. – Inne usytuowanie nocnej opieki spowoduje, że kolejki będą rozładowane. Były na ten temat robione symulacje.

– Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą zorganizowane w szpitalach zakwalifikowanych do I, II i III poziomu. Mają one odciążyć szpitalne oddziały ratunkowe i izby przyjęć – tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. I dodaje: – Będą one prowadzone niezależnie od szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć, w innych pomieszczeniach i przez inne zespoły pielęgniarsko-lekarskie.

Lubelskie szpitale, które będą prowadzić takie punkty, zdecydowały się na zatrudnienie podwykonawców. – Na razie świadczenia z zakresu nocnej opieki będzie dla nas udzielać Luna Med. Zależało nam na tym, żeby powierzyć to firmie, która ma doświadczenie w tym zakresie, bo chodzi tu również o świadczenia wyjazdowe. Po miesiącu ocenimy jak to się sprawdzi i czy przedłużymy umowę – mówi Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Na terenie województwa lubelskiego świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będzie teraz realizować 27 szpitali w 30 miasta i miejscowościach.

Oprócz Lublina, Zamościa i Kraśnika gdzie zmienia się liczba miejsc, w których nocą będzie można liczyć na pomoc lekarza, zmiany czekają też mieszkańców Krasnegostawu, Ryk i Świdnika (od 1 października punkty będą zorganizowane w szpitalach powiatowych). W pozostałych miejscach w województwie adresy nocnej opieki nie zmienią się.

Gdzie w nocy do lekarza?

Lublin 

• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny,
al. Kraśnicka 100
• Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, ul. Biernackiego 9
• Szpital
Neuropsychiatryczny,
ul. Abramowicka 2

Zamość

• Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II, al. Jana Pawła II 10
• Zamojski Szpital Niepubliczny, ul. Peowiaków 1
Kraśnik 
• SP ZOZ, ul. Chopina 13
• SP ZOZ , ul. Niepodległości 25

W Krasnymstawie, Rykach i Świdniku punkty będą zorganizowane w szpitalach powiatowych.
W pozostałych miejscach w województwie adresy nocnej i świątecznej opieki się nie zmieniają.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 22:31
+1
Niebawem ktoś wpadnie na pomysł żeby po 22.00 wyłączać w Lublinie oświetlenie uliczne...
Avatar
Gosc / 2 października 2017 o 13:18
Im gorzej będzie, tym lepiej. Oby było gorzej. W koncu dobra zmiana zobowiazuje.
Avatar
Weteran / 1 października 2017 o 14:40
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwiska tego lekarza, ale szczerze wspolczulem Mu jego pracy!
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwi... rozwiń
Avatar
Weteran / 1 października 2017 o 14:39
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwiska tego lekarza, ale szczerze wspolczulem Mu jego pracy!
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwi... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 21:36
Płatne parkingi przy Szpitalach to zbrodnia
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:29
Najważniejsze to szerokim łukiem omijać patologiczny przybytek jakim jest SOR w PSK4.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 12:04
Luna Med do jakiś żart. Jesienią, w szczycie zachorowań na grypę, przy pełnym korytarzu pacjentów siedzących i stojących w różnym wieku (kolejka lekko na 3h) w szpitalu wojskowym przyjmował jeden lekarz, który wyszedł na ponad godzinę tłumacząc, że jedzie do chorego na wizytę domową. Teoretycznie opieka powinna być tam ciągła, tymczasem godzinne spóźnienie w LunaMed to normalka, a w godzinach tzw zmiany dyżurów nawet lepiej nie przyjeżdżać. Również późno w nocy i nad ranem zdarzyło się, że w ogóle nikogo tam nie było (!!!), jakaś pielęgniarka dzwoniła po lekarza, który przyjechał nieźle wkurzony po 40 minutach. Nikt nie jedzie bez sensu na dyżur, ale jeśli w weekend dziecko czy starsza osoba mocno gorączkuje, nie ma na co czekać, często po prostu czekac nie można. Widywałam na tym dyżurze osoby w naprawdę złym stanie, tymczasem ludzi traktuje się jak bydło - zupełnie, jakby to był jakiś biedaprzytułek, a nie świadczenia nfz, za które wszyscy płacimy, to nie jest żadna łaska ani praca przymusowa. Jestem przekonana, że będzie jeszcze (znacznie!) gorzej. Do tego dojdzie problem z parkingiem i dojazdem, no chyba, że z założenia mamy korzystać z taksówek (nie każdy ma samochód).
Luna Med do jakiś żart. Jesienią, w szczycie zachorowań na grypę, przy pełnym korytarzu pacjentów siedzących i stojących w różnym wieku (kolejka lekko na 3h) w szpitalu wojskowym przyjmował jeden lekarz, który wyszedł na ponad godzinę tłumacząc, że jedzie do chorego na wizytę domową. Teoretycznie opieka powinna być tam ciągła, tymczasem godzinne spóźnienie w LunaMed to normalka, a w godzinach tzw zmiany dyżurów nawet lepiej nie przyjeżdżać. Również późno w nocy i nad ranem zdarzyło się, że w ogóle nikogo tam nie było (!!!), jakaś pielęgniar... rozwiń
Avatar
XXX / 29 września 2017 o 10:26
XXX napisał:
olol napisał:
a z felina jest blisko dokądkolwiek nagle?
chociażby do szpitala na Grenadierów (utrzymując się w tematyce). Dziwi mnie umieszczenie opieki w szpitalu na abramowicach. koniec Lublina z dzielnicą mającą niecałe 1700 mieszkańców. dużo bliżej i lepiej byłoby umieścić tą opiekę własnie na Grenadierów. Stosunkowo blisko z Felina (7.5 tys mieszkańców), Bronowic (14.7 tys) i Kośminka (13 tys). No ale chyba ktoś ma blisko z włodaży na Abramowice.
* włodarzy  
* włodarzy   rozwiń
Avatar
XXX / 29 września 2017 o 10:16
olol napisał:
a z felina jest blisko dokądkolwiek nagle?
 chociażby do szpitala na Grenadierów (utrzymując się w tematyce). Dziwi mnie umieszczenie opieki w szpitalu na abramowicach. koniec Lublina z dzielnicą mającą niecałe 1700 mieszkańców. dużo bliżej i lepiej byłoby umieścić tą opiekę własnie na Grenadierów. Stosunkowo blisko z Felina (7.5 tys mieszkańców), Bronowic (14.7 tys) i Kośminka (13 tys). No ale chyba ktoś ma blisko z włodaży na Abramowice.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 09:12
a parking przy szpitalu na Kraśnickiej w godzinach opieki nocnej i świątecznej będzie płatny? Bo coś o tym nie piszą a dobrze wiedzieć.
Avatar
Gosc / 2 października 2017 o 13:18
Im gorzej będzie, tym lepiej. Oby było gorzej. W koncu dobra zmiana zobowiazuje.
Avatar
Weteran / 1 października 2017 o 14:40
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwiska tego lekarza, ale szczerze wspolczulem Mu jego pracy!
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwi... rozwiń
Avatar
Weteran / 1 października 2017 o 14:39
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwiska tego lekarza, ale szczerze wspolczulem Mu jego pracy!
Bylem, tylko raz na SORz-e w szpitalu na Al Krasnickich. Przyjechalem karetka z moja zona z podejrzeniem zawalu, czy wylewu krwi do muzgu. Bylem pod wrazeniem, co do profesjonalizmu, a przy tym pradziwej empatii mlodego lekarza ktory byl wtedy na dyzurze, za zadne pieniadze nie chcialbym byc w takiej sytuacji, w jakiej byl On tej nocy, Oprocz najpilniejszych przypadkow, musial sie On zmagac z bluzgami pijanych zboczencow, z porozbijanymi glowami, jak tez z " damami" z 37 stopniami goraczki czy rozcietym palcem. Nie znam nawet nazwi... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 21:36
Płatne parkingi przy Szpitalach to zbrodnia
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:29
Najważniejsze to szerokim łukiem omijać patologiczny przybytek jakim jest SOR w PSK4.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 12:04
Luna Med do jakiś żart. Jesienią, w szczycie zachorowań na grypę, przy pełnym korytarzu pacjentów siedzących i stojących w różnym wieku (kolejka lekko na 3h) w szpitalu wojskowym przyjmował jeden lekarz, który wyszedł na ponad godzinę tłumacząc, że jedzie do chorego na wizytę domową. Teoretycznie opieka powinna być tam ciągła, tymczasem godzinne spóźnienie w LunaMed to normalka, a w godzinach tzw zmiany dyżurów nawet lepiej nie przyjeżdżać. Również późno w nocy i nad ranem zdarzyło się, że w ogóle nikogo tam nie było (!!!), jakaś pielęgniarka dzwoniła po lekarza, który przyjechał nieźle wkurzony po 40 minutach. Nikt nie jedzie bez sensu na dyżur, ale jeśli w weekend dziecko czy starsza osoba mocno gorączkuje, nie ma na co czekać, często po prostu czekac nie można. Widywałam na tym dyżurze osoby w naprawdę złym stanie, tymczasem ludzi traktuje się jak bydło - zupełnie, jakby to był jakiś biedaprzytułek, a nie świadczenia nfz, za które wszyscy płacimy, to nie jest żadna łaska ani praca przymusowa. Jestem przekonana, że będzie jeszcze (znacznie!) gorzej. Do tego dojdzie problem z parkingiem i dojazdem, no chyba, że z założenia mamy korzystać z taksówek (nie każdy ma samochód).
Luna Med do jakiś żart. Jesienią, w szczycie zachorowań na grypę, przy pełnym korytarzu pacjentów siedzących i stojących w różnym wieku (kolejka lekko na 3h) w szpitalu wojskowym przyjmował jeden lekarz, który wyszedł na ponad godzinę tłumacząc, że jedzie do chorego na wizytę domową. Teoretycznie opieka powinna być tam ciągła, tymczasem godzinne spóźnienie w LunaMed to normalka, a w godzinach tzw zmiany dyżurów nawet lepiej nie przyjeżdżać. Również późno w nocy i nad ranem zdarzyło się, że w ogóle nikogo tam nie było (!!!), jakaś pielęgniar... rozwiń
Avatar
XXX / 29 września 2017 o 10:26
XXX napisał:
olol napisał:
a z felina jest blisko dokądkolwiek nagle?
chociażby do szpitala na Grenadierów (utrzymując się w tematyce). Dziwi mnie umieszczenie opieki w szpitalu na abramowicach. koniec Lublina z dzielnicą mającą niecałe 1700 mieszkańców. dużo bliżej i lepiej byłoby umieścić tą opiekę własnie na Grenadierów. Stosunkowo blisko z Felina (7.5 tys mieszkańców), Bronowic (14.7 tys) i Kośminka (13 tys). No ale chyba ktoś ma blisko z włodaży na Abramowice.
* włodarzy  
* włodarzy   rozwiń
Avatar
XXX / 29 września 2017 o 10:16
olol napisał:
a z felina jest blisko dokądkolwiek nagle?
 chociażby do szpitala na Grenadierów (utrzymując się w tematyce). Dziwi mnie umieszczenie opieki w szpitalu na abramowicach. koniec Lublina z dzielnicą mającą niecałe 1700 mieszkańców. dużo bliżej i lepiej byłoby umieścić tą opiekę własnie na Grenadierów. Stosunkowo blisko z Felina (7.5 tys mieszkańców), Bronowic (14.7 tys) i Kośminka (13 tys). No ale chyba ktoś ma blisko z włodaży na Abramowice.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 09:12
a parking przy szpitalu na Kraśnickiej w godzinach opieki nocnej i świątecznej będzie płatny? Bo coś o tym nie piszą a dobrze wiedzieć.
Avatar
Gosc / 29 września 2017 o 09:07
problem z opieka nocna beda mieli bezmuzgi ktorzy z byle jaka ***a leca do lekarz bo nie moga sobie poradzic w prostych sytuacjach zdrowotnych z powodu braku podstawowej wiedzy. druga grupa to wygodnickie cwaniaki ktorzy chca w roznego rodzaju ominac kolejki a trzecia grupa to wszyscy uzaleznieni od panstwa socjalnego ktorym sie wydaje ze im sie wszystko nalezy. to sie nazywa panstwo obywatelskie panstwo ktore sami obywatele ciagna w dol.