Lublin

Gimnazjaliści z Lublina zagrają w finale Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni

Dodano: 1 czerwca 2014, 18:00
Autor: mat. prasowe

Przed finałem Coca-Cola Cup 2014 jest już coraz mniej niewiadomych. W województwie lubelskim zwyciężyli uczniowie i uczennice z Gimnazjum Nr 16 w Lublinie i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni.

Finał w Lublinie był dwunastym z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na Stadionie KS Lublinianka spotkały się najlepsze spośród 300 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie lubelskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki Gimnazjum nr 16 z Lublina, które pokonały 3:1 koleżanki z Gimnazjum w Łomazach.

Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum nr 5 w Lublinie, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Chełmnie. Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz z zespołu mistrzyń, a między słupkami najlepiej spisywała się Karolina Gicewicz z drużyny srebrnych medalistek.

W meczu o pierwsze miejsce chłopców nie udało się wyłonić zwycięzcy w regulaminowym czasie gry. Po dogrywce lepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 16 z Lublina i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni.

Drugie miejsce zajęli chłopcy z Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Białej Podlaskiej, którzy ulegli mistrzom 3:4, a o przegranej zadecydowała żółta kartka, która dała dodatkowy punkt drużynie z Lublina, zgodnie z zasadami rywalizacji Gram Czysto. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Zespołu Szkół w Staninie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 2 z Lubartowa. Królem strzelców został Sławomir Grzela z ZS Stanin, a za najlepszego bramkarza turnieju uznano Patryka Rojka z Gimnazjum nr 16 w Lublinie.

Zwycięzcy finału na Lubelszczyźnie już 14 czerwca zmierzą się z rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.
powodzenia

powodzenia
powodzenia (1 czerwca 2014 o 22:15) 0

Gratulacje - może pójdą w ślady ekipy dziewcząt U-12 w turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, która zdobyła mistrzostwo? Szczerze życzę.