wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Gminy mogą dostać do 200 tys. zł na programy rewitalizacji

Dodano: 18 listopada 2015, 12:27
Autor: toma

Do końca roku gminy z województwa lubelskiego mogą starać się o dotacje na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji. To dokumenty niezbędne do tego, by ubiegać się o pieniądze z funduszy europejskich w latach 2014-2020 na odnawianie centrów, ale także najbardziej zdegradowanych części miast, parków czy budynków instytucji kultury.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– W budżecie Regionalnego Programu Operacyjnego zarezerwowaliśmy na ten cel 400 mln zł. O środki unijne na rewitalizację będzie można aplikować również w programach krajowych. Zachęcam do sięgania po te fundusze – mówił marszałek Sławomir Sosnowski w październiku, gdy ogłaszał przystąpienie województwa do projektu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Maksymalna wartość dofinansowania w konkursie to 200 tys. zł. Gminy, które je otrzymają, będą musiały zabezpieczyć we własnych budżetach 10 proc. kwoty jako wkład własny. Pozostała część pieniędzy będzie pochodziła z dotacji celowej z ministerstwa.

Dotacja może być wykorzystana m.in. na opłacenie ekspertów, którzy pomogą w opracowaniu lub aktualizacji lokalnego programu rewitalizacji. Samorządy będą mogły też korzystać z pomocy zespołu powołanego przez Urząd Marszałkowski. Jego członkowie będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących m.in. przygotowania wniosków do konkursu, ocenią także przygotowane przez gminy projekty.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 listopada 2015 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale numer do końca roku zostało 40 dni i mają się wyrobić, to tylko w naszym kraju tak może być, ocknęli się, do tego dotacje na znalezienie ekspertów chyba od siódmych boleści

Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2015 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moze nareszcie prezydent lublina zajmie sie wapienna
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!