czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Godne życie władzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2001, 20:59

Do mieszkańców Lublina trafiły świąteczne życzenia od prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego wraz z zaproszeniem na opłatek przed szopkę. Ulotki z prezydentem wysłała Fundacja „Godne Życie”... powołana do działalności charytatywnej.

– Fundacja wystąpiła do mnie z prośbą o wykorzystanie mojego zdjęcia na ulotce z zaproszeniem – mówi A. Pruszkowski.– Uznałem, że to dobry pomysł. Stajenka stała się już lubelską tradycją. Dobrze więc, że ktoś zajął się budowaniem wokół niej swego rodzaju wspólnoty.
Podobne zdanie ma Tomasz Bojarski z fundacji. – Żałosne byłoby, gdybym to ja chciał wejść w funkcję ojca naszego grodu. Szopka od początku jest wydarzeniem integrującym mieszkańców wokół osoby prezydenta. Mamy nadzieję, że tak będzie w przyszłości niezależnie od tego, kto tym prezydentem zostanie.
Zarówno prezydent jak i fundacja zaprzeczają, że to przygotowanie do wyborów. – Związek ulotki z nadchodzącymi wyborami jest bardzo wątpliwy. Nie wiadomo nawet czy odbędą się wiosną, czy jesienią. Ostatnio mówi się wręcz o przesunięciu ich na 2003 rok – mówi prezydent Pruszkowski.
Fundacja tłumaczy, że wysyłając druki z zaproszeniem do szopki, chce dotrzeć do tych, którzy nie czytają gazet.
– Miło widzieć podobiznę osoby, która się do nas zwraca. Ulotka jest pomyślana jako zaproszenie do tych, którzy nie czytają gazet – tłumaczy T. Bojarski. – Traktowanie naszego pomysłu jako kampanii wyborczej jest mocno naciągane. Prezydent będący gospodarzem miasta i szopki zaprasza wszystkich do połamania się opłatkiem i nie ma w tym żadnej agitacji politycznej.
Wydrukowano 100 tys. ulotek. Każda kosztowała ok. 5 gr. Za wszystkie zapłacono 5 tys. zł. Część pieniędzy na ten cel pochodzi z funduszu przeznaczonego na budowę szopki, około 1/3 kwoty sponsorowała drukarnia.
Do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze koszty kolportażu.
– Nadawanie takich druków kosztuje 15 gr od sztuki – mówi Jacek Piasecki, rzecznik prasowy lubelskiej poczty. – Nie sponsorowaliśmy rozsyłania ulotek.
Szczegóły transakcji są objęte tajemnicą handlową. Wiadomo jedynie, że fundacja wystosowała pismo z prośbą o zastosowanie możliwie największej ulgi. Jeżeli prośby nie uwzględniono, za kolportaż ulotek trzeba będzie zapłacić 15 tys. zł. Razem z drukiem daje to ok. 18 tys. zł.


Alternatywa dla ulotki

Niewielki pluszowy renifer kosztuje
ok. 4 zł. Tabliczka czekolady – 3 zł.
2 pomarańcze i banan to wydatek 3 zł. Batonik jest wart 2 zł. Jeszcze woreczek i wstążka za 2 zł. Paczka kosztuje razem 14 zł. Jeżeli przyjąć, że Fundacja „Godne Życie” zapłaciła za ulotki ok. 18 tys. zł, to za te pieniądze równie dobrze mogła kupić 1285 takich właśnie paczek i rozdać je
np. dzieciom z domów dziecka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!