Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2016 r.
22:36

Grzegorz Muszyński został wiceprezesem PKP PLK. Wiadomo co będzie robił

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 48 A A

Radny województwa lubelskiego Grzegorz Muszyński został członkiem zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych. Będzie nadzorował realizację inwestycji wartych 67 mld zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zostałem powołany na trzy lata. Pracę zaczynam od piątku – mówi Grzegorz Muszyński. Wśród miliardowych inwestycji, które będą realizowane podczas jego kadencji jest m.in. modernizacja linii kolejowej nr 7 między Warszawą a Lublinem.
 
Grzegorz Muszyński w styczniu został pełnomocnikiem zarządu ds. inwestycji w PKP PLK. Startował w niedawnych konkursie na stanowisko prezesa kolejowej spółki. Wcześniej, w latach 2007-2013 był prezesem Portu Lotniczego Lublin i nadzorował budowę lubelskiego lotniska.
 
W ubiegłym roku bez powodzenia starał się o poselski mandat. W jego programie wyborczym nie zabrakło obietnic związanych z koleją. Zapowiadał m.in. skrócenie czasu podróży z Lublina do stolicy do 100 minut i powstanie Lubelskiej Kolei Dojazdowej, która dzięki utworzeniu 9 nowych przystanków umożliwiłaby dotarcie przez Lublina z Ciecierzyna do Niedrzwicy i z Motycza do Świdnika.
 
Od 2014 r. jest radnym sejmiku województwa lubelskiego, zasiada w klubie radnych PiS. Po objęciu funkcji w PKP PLK nie będzie musiał rezygnować z mandatu.
 
 

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 12:04
pisoska polityka kadrowa . hehe teraz kur.. my
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 15:30
To już skończył budować centrum onkologii? A jeżeli tak będzie pracować na kolei to oby szybciej skończyli budować drogę do Wawy.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 13:24

Grzesiu ratuj ! Wyciśnij sok z Żuka i spraw żeby nasz sztetl był taki no no wiesz , że muszka nie siada

pajac
Pajac pisdzielski bezrozumny matołek na ostrzu swojego trójkąta ciemngrodzkiego z brudnymi nogami. CHAM !!!!
Avatar
mf / 15 kwietnia 2016 o 13:23

Zadania. Kolej metropolitalna w Lublinie, remont linii do Warszawy i pilna elektryfikacja i dwutor z Lublina do Rozwadowa.Modernizacja linii do Hrebennego w związku z planami uruchomienia pociągu do Rawy Ruskiej, a perspektywicznie do Lwowa.

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 13:23

Grzesiu ratuj ! Wyciśnij sok z Żuka i spraw żeby nasz sztetl był taki no no wiesz , że muszka nie siada

pajac
Pajac pisdzielski bezrozumny matołek na ostrzu swojego trójkąa ciemngrodzkiego z brudnymi nogami. CHAM !!!!
Avatar
gość / 15 kwietnia 2016 o 13:16

TYPOWA NOMINACJA PARTYJNA...OBAWA O SPARTOLENIE WIELU INWESTYCJI W PKP, JEST REALNA!!MACIE DURNI POLACY, SEKTĘ KACZORA PRZY WŁADZY TO TERAZ PŁACZCIE!!

Nie płacz ewka nie będzie tak źle pokraki będą miały trudności z rozkradaniem ,a z tego co zostało kilka inwestycji powstanie

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 12:46
TYPOWA NOMINACJA PARTYJNA...OBAWA O SPARTOLENIE WIELU INWESTYCJI W PKP, JEST REALNA!!MACIE DURNI POLACY, SEKTĘ KACZORA PRZY WŁADZY TO TERAZ PŁACZCIE!!
Avatar
gość / 15 kwietnia 2016 o 12:27

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Nie wierzę przez ścianę też można się czegoś nauczyć.

Avatar
pruszon / 15 kwietnia 2016 o 12:21

Widać robiłeś z nim interesy

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Avatar
pruszon / 15 kwietnia 2016 o 12:21

Widać robiłeś z nim interesy

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 12:04
pisoska polityka kadrowa . hehe teraz kur.. my
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 15:30
To już skończył budować centrum onkologii? A jeżeli tak będzie pracować na kolei to oby szybciej skończyli budować drogę do Wawy.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 13:24

Grzesiu ratuj ! Wyciśnij sok z Żuka i spraw żeby nasz sztetl był taki no no wiesz , że muszka nie siada

pajac
Pajac pisdzielski bezrozumny matołek na ostrzu swojego trójkąta ciemngrodzkiego z brudnymi nogami. CHAM !!!!
Avatar
mf / 15 kwietnia 2016 o 13:23

Zadania. Kolej metropolitalna w Lublinie, remont linii do Warszawy i pilna elektryfikacja i dwutor z Lublina do Rozwadowa.Modernizacja linii do Hrebennego w związku z planami uruchomienia pociągu do Rawy Ruskiej, a perspektywicznie do Lwowa.

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 13:23

Grzesiu ratuj ! Wyciśnij sok z Żuka i spraw żeby nasz sztetl był taki no no wiesz , że muszka nie siada

pajac
Pajac pisdzielski bezrozumny matołek na ostrzu swojego trójkąa ciemngrodzkiego z brudnymi nogami. CHAM !!!!
Avatar
gość / 15 kwietnia 2016 o 13:16

TYPOWA NOMINACJA PARTYJNA...OBAWA O SPARTOLENIE WIELU INWESTYCJI W PKP, JEST REALNA!!MACIE DURNI POLACY, SEKTĘ KACZORA PRZY WŁADZY TO TERAZ PŁACZCIE!!

Nie płacz ewka nie będzie tak źle pokraki będą miały trudności z rozkradaniem ,a z tego co zostało kilka inwestycji powstanie

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 12:46
TYPOWA NOMINACJA PARTYJNA...OBAWA O SPARTOLENIE WIELU INWESTYCJI W PKP, JEST REALNA!!MACIE DURNI POLACY, SEKTĘ KACZORA PRZY WŁADZY TO TERAZ PŁACZCIE!!
Avatar
gość / 15 kwietnia 2016 o 12:27

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Nie wierzę przez ścianę też można się czegoś nauczyć.

Avatar
pruszon / 15 kwietnia 2016 o 12:21

Widać robiłeś z nim interesy

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Avatar
pruszon / 15 kwietnia 2016 o 12:21

Widać robiłeś z nim interesy

nie  pracowałem obok gabinetu tow." mundrego" bo tak go zwali gdyż łon uważał że jest właśnie taki mundry

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!