piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

I już PO Dariuszu Jedlinie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2006, 10:58

Dariusz Jedlina został odwołany z Zarządu Regionu Platformy Obywatelskiej. – Powodem jest utrata zaufania – stwierdził Krzysztof Łątka, członek zarządu i szef sztabu wyborczego PO na Lubelszczyźnie. Jedlina chce jednak nadal startować z list tej partii do Rady Miasta a nawet na prezydenta Lublina

Rada Regionu Lubelskiego PO pozbawiła Jedlinę funkcji w poniedziałek wieczorem. – Razem ze swoimi kolegami wszystko krytykował, zamiast zacisnąć zęby i pracować dla partii – tłumaczy dymisję jeden z działaczy. Poseł Janusz Palikot, lider lubelskiej PO, podejrzewa, że Jedlina mógł wiedzieć o nagraniu jego prywatnej rozmowy na temat esbeckiej teczki na wicepremier Zytę Gilowską. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed jej oskarżeniem o współpracę ze służbami specjalnymi PRL. Nagranie ujawnił w lipcu jeden z ogólnopolskich dzienników. Po tym gdańska prokuratura, prowadząca dochodzenie w sprawie szantażu lustracyjnego Gilowskiej, przesłuchała lubelskich działaczy PO. Oprócz Jedliny także Kazimierza Dutkiewicza, Pawła Gilowskiego i byłego członka partii Ireneusza Bryzka.
Jedlina twierdzi, że partyjni koledzy zarzucili mu jadanie obiadów z Bryzkiem, którego Palikot podejrzewa o nagranie rozmowy. Mają mu za złe, że nie odciął się w mediach od oskarżeń, że ma coś wspólnego z nagraniem. – Tak naprawdę chodzi o to, że byłem jednym ze współpracowników Zyty Gilowskiej – mówi Dariusz Jedlina. I zapewnia. – Nie widzę powodu, żeby rezygnować ze startu do Rady Miasta z pierwszego miejsca w okręgu Czuby oraz, ewentualnie, na prezydenta Lublina. Nie zrobiłem nic złego.
Jeden z ośrodków badania opinii publicznej na zlecenie platformy ankietuje mieszkańców, który z kandydatów na prezydenta Lublina PO najbardziej im odpowiada. Pod uwagę brani są: Paweł Bryłowski, Leszek Daniewski, Dariusz Piątek, Adam Wasilewski, Włodzimierz Wysocki i właśnie Dariusz Jedlina.
(rp)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!