niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Idzie zima, miasto szykuje się do pomocy bezdomnym

  Edytuj ten wpis

Wszystkie sygnały na temat osób bezdomnych lub potrzebujących pomocy przyjmuje Straż Miejska. Dzwoń
Wszystkie sygnały na temat osób bezdomnych lub potrzebujących pomocy przyjmuje Straż Miejska. Dzwoń

Miasto przygotowuje się do pomocy osobom bezdomnym. Posiłki już są, noclegi od listopada
Według szacunków Lubelskiej Straży Miejskiej, policji oraz MOPR-u, w zeszłym roku w mieście przebywało około 350 bezdomnych.

Mimo, że takich osób jest z każdym rokiem coraz mniej, lubelskie placówki pomagające potrzebującym już myślą o zimie.

Od września działa stołówka Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta przy ulicy Zielonej 3.
– Już teraz przyjmujemy codziennie około 200 osób, ale z każdym dniem będzie ich coraz więcej. Posiłki są wydawane od poniedziałku do piątku w godzinach 9–11 – informują organizatorzy takiej formy pomocy.

W związku z tym trwa akcja "Podziel się chlebem”, dzięki której każdy może opłacić posiłki potrzebującym.

– Każde wpłacone 2,50 zł. zapewni jeden posiłek dla jednej osoby, każde wpłacone 50 złotych zapewni gorące posiłki dla jednej osoby przez cały miesiąc – tłumaczą w bractwie. Szczegółowe informacje o sposobach wsparcia są na stronie Albert.lublin.pl.

W przyszłym miesiącu swoją działalność wznowi lubelski "Gorący Patrol” prowadzony przez Centrum Wolontariatu w Lublinie od 11 lat. - Istotą programu jest pomoc osobom bezdomnym, w trudnej sytuacji życiowej, w tym także osobom, które chciałyby z bezdomności wyjść - mówi Marek Duda, koordynator projektu - Każdego dnia, wieczorem, wolontariusze będą rozdawać w okolicach dworca PKP kanapki, ciepłą herbatę i zupę.

1 listopada zacznie działać Ośrodek Wsparcia dla Bezdomnych przy ulicy Dolnej Panny Marii 32. Placówka właśnie przygotowuje się do otwarcia.

– Jednorazowo będziemy mogli przyjąć około 30 osób. Teraz zaczynamy wykwaterowywanie mieszkańców całorocznej noclegowni na wyższe piętra budynku a w suterenie zaczniemy urządzać noclegownie – mówi Renata Babiarz, dyrektor placówki.

Również 1 listopada zacznie działać noclegownia przy ulicy Abramowickiej 2F, która będzie mogła przyjąć około 42 osób. Jest jednak warunek – osoby, które przychodzą do placówki muszą być trzeźwe.

– Po pierwsze kontrolujemy pustostany, altanki oraz miejsca, gdzie w poprzednich latach widywaliśmy osoby bezdomne. Po drugie współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz schroniskami i noclegowniami, które zajmują się pomocą takim osobom – mówi Robert Gogola, rzecznik strażników miejskich. – Współpracujemy z mieszkańcami, których informacje w tego typu sprawach czasami okazuje się nieocenione – dodaje rzecznik, który zapewnia, że strażnicy starają się na bieżąco informować osoby bezdomne o różnych formach pomocy.

ALARMOWY ZIMOWY

Wszystkie sygnały na temat osób bezdomnych lub potrzebujących pomocy przyjmuje Straż Miejska. Dzwoń pod numer alarmowy – 986.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 października 2013 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a wuj z pijakami, to pioruńsko winno sie odstrzeliwać jak zwierzyne

Rozwiń
gość
gość (4 października 2013 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Winter is coming...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!