Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
17:15
Edytuj ten wpis

IKEA: Nowe drogi wokół przyszłego centrum prawie gotowe

255 13 A A

Postępuje budowa dróg wokół przyszłego centrum IKEA w Lublinie. Wiosną powinny ruszyć prace przy obiektach handlowych. Pierwsze zakupy przy al. Spółdzielczości Pracy zrobimy w 2016 roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prace przy budowie dróg publicznych przy naszym centrum są zrealizowane w około dwóch trzecich - mówi Izabela Sawicka z Inter IKEA Centre Group Poland. - Jeżeli pogoda będzie łagodna, jest szansa, że prace te zostaną zakończone jeszcze zimą. Wraz z budową dróg publicznych wykonywane są prace infrastrukturalne na działce, pracujemy nad jej uzbrojeniem, kanalizacją oraz przyłączami.

W tej sytuacji, jeśli pogoda będzie sprzyjać, budowa centrum handlowego i sklepu IKEA powinna ruszyć już wiosną. Drogową część inwestycji zrealizuje firma Mota-Engil. Buduje m.in. ul. Nasutowską i ul. Dłotlice (oznaczaną obecnie jako 8KDD).

Przy al. Spółdzielczości Pracy powstanie także węzeł drogowy, który pozwoli na bezpieczny dojazd do galerii. Gotowe ulice zostaną przekazane miastu. Inwestor nie zdradza jeszcze, kto zajmie się budową obiektów handlowych. Z dotychczasowych deklaracji IKEA wynika, że pierwsze zakupy w skandynawskim centrum handlowym zrobimy w 2016 roku.

Obok sklepu z meblami skandynawski koncern zbuduje też galerię handlową. Pierwotnie miała ona pomieścić 150 sklepów i punktów usługowych. Będzie ich jednak ok. 110. To m.in. przez rozwiązanie umowy z siecią Tesco, która zrezygnowała z uruchomienia hipermarketu przy al. Spółdzielczości Pracy. Miejsce brytyjskiej sieci zajmie supermarket Intermarche. Zajmie jednak tylko 3 tys. mkw, z planowanych dla Tesco 11 tys. mkw.

Inwestor podpisał już umowy z pierwszymi najemcami. Są wśród nich takie marki, jak: RTV Euro AGD, Smyk Megastore, Reserved, Cropp, Mohito, House, SinSay oraz home&you.

Formalności związane z uzyskaniem zezwolenia na dojazdy do centrum IKEA trwały dwa lata. Przeciwko budowie nowych dróg protestowali okoliczni mieszkańcy.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miśkapola / 15 marca 2015 o 23:46

Grunt to żeby był dobry dojazd do sklepu, bo wiadomo ludzie i osobowymi ale i busami przyjeżdżają po rzeczy, bo Ikea ma naprawdę świetne. Droga już skończona? bo nie widzę w gowork.pl/opinie_czytaj,9092  aby ktoś narzekał na dojazd, więc chyba tak

Avatar
Jolka / 6 stycznia 2015 o 20:00

Jak na razie pozostaje nam korzystanie z firm które zrobią i dowiozą zakupy do Lublina

www .z-ikei.pl

Avatar
krużganki / 19 grudnia 2014 o 16:51

Adrian ma racje. Niech IKEA wreszcie przestanie obiecywać i zacznie działać! Poza tym szef firmy mówił że budowa centrum handlowego w Lublinie nie ruszy wcześniej niż w LECIE 2015r. a pani rzecznik mówi o WIOŚNIE 2015r. Ktoś z nas robi debili... Może nas uważają za zaścianek Europy, ale my nie lubimy jak sie z nas robi głupców.

Avatar
Adrian / 19 grudnia 2014 o 13:52

haha od kilku lat już słysze, że ikea będzie w następnym roku ;)

Avatar
lenio / 19 grudnia 2014 o 04:45

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej niż w lecie 2015 roku (o ile ruszy w ogóle) - to akurat powszechnie wiadomo.

A czemóż to ogródki działkowe pisane z dużej litery królu? To taka ważna instytucja? Poza tym o nazwach ulic nie ty decydujesz królu, tylko rada miejska. Jeżeli jest zatwierdzona nazwa ul. Dłotlice to ona jest, czy się to tobie podoba czy nie.

A czemóż to ogródki działkowe pisane z dużej litery królu? To taka ważna instytucja? Poza tym o nazwach ulic nie ty decydujesz królu, tylko rada miejska. Jeżeli jest zatwierdzona nazwa ul. Dłotlice to ona jest, czy się to tobie podoba czy nie.

rozwiń
Avatar
rolnik Antek / 18 grudnia 2014 o 22:59

Dlaczego do wykonania konstrukcji chodnika (co widać na zdjęciu) zamiast podbudowy z piasku stabilizowanego cementem lub z kruszywa stabilizowanego mechanicznie, wykonawca używa gruz budowlany wymieszany z kamieniami i z pozostałościami nie wbudowanej mieszanki mineralno-asfaltowej ?

Avatar
Kryspin / 18 grudnia 2014 o 22:24

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej niż w lecie 2015 roku (o ile ruszy w ogóle) - to akurat powszechnie wiadomo.

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej n... rozwiń

Avatar
hah / 18 grudnia 2014 o 19:36

 "Drogową część inwestycji zrealizuje firma Mota-Engil. Buduje m.in. ul. Nasutowską"....hmm Nasutowską? Hahahah. Jakoś ta nazwa dziwnie kojarzy. 

Avatar
RZ / 18 grudnia 2014 o 18:48

W Rzeszowie już płaczą, że w Lublinie będzie IKEA, a u nich nie  :) Na nic machanie fredkami.

Avatar
sdew / 18 grudnia 2014 o 18:39

A co ty ~krrt~tak się tymi sieciówkami przejmujesz?. Masz jakiś "butik" że się boisz. Pamiętaj czym więcej sklepów - tym towar tańszy!.

Avatar
miśkapola / 15 marca 2015 o 23:46

Grunt to żeby był dobry dojazd do sklepu, bo wiadomo ludzie i osobowymi ale i busami przyjeżdżają po rzeczy, bo Ikea ma naprawdę świetne. Droga już skończona? bo nie widzę w gowork.pl/opinie_czytaj,9092  aby ktoś narzekał na dojazd, więc chyba tak

Avatar
Jolka / 6 stycznia 2015 o 20:00

Jak na razie pozostaje nam korzystanie z firm które zrobią i dowiozą zakupy do Lublina

www .z-ikei.pl

Avatar
krużganki / 19 grudnia 2014 o 16:51

Adrian ma racje. Niech IKEA wreszcie przestanie obiecywać i zacznie działać! Poza tym szef firmy mówił że budowa centrum handlowego w Lublinie nie ruszy wcześniej niż w LECIE 2015r. a pani rzecznik mówi o WIOŚNIE 2015r. Ktoś z nas robi debili... Może nas uważają za zaścianek Europy, ale my nie lubimy jak sie z nas robi głupców.

Avatar
Adrian / 19 grudnia 2014 o 13:52

haha od kilku lat już słysze, że ikea będzie w następnym roku ;)

Avatar
lenio / 19 grudnia 2014 o 04:45

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej niż w lecie 2015 roku (o ile ruszy w ogóle) - to akurat powszechnie wiadomo.

A czemóż to ogródki działkowe pisane z dużej litery królu? To taka ważna instytucja? Poza tym o nazwach ulic nie ty decydujesz królu, tylko rada miejska. Jeżeli jest zatwierdzona nazwa ul. Dłotlice to ona jest, czy się to tobie podoba czy nie.

A czemóż to ogródki działkowe pisane z dużej litery królu? To taka ważna instytucja? Poza tym o nazwach ulic nie ty decydujesz królu, tylko rada miejska. Jeżeli jest zatwierdzona nazwa ul. Dłotlice to ona jest, czy się to tobie podoba czy nie.

rozwiń
Avatar
rolnik Antek / 18 grudnia 2014 o 22:59

Dlaczego do wykonania konstrukcji chodnika (co widać na zdjęciu) zamiast podbudowy z piasku stabilizowanego cementem lub z kruszywa stabilizowanego mechanicznie, wykonawca używa gruz budowlany wymieszany z kamieniami i z pozostałościami nie wbudowanej mieszanki mineralno-asfaltowej ?

Avatar
Kryspin / 18 grudnia 2014 o 22:24

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej niż w lecie 2015 roku (o ile ruszy w ogóle) - to akurat powszechnie wiadomo.

Prawie gotowe??? Panie dziennikarzu czy Pan był na miejscu? Prawie gotowa jest ta krótka ulica prowadząca w stronę Ogródków Działkowych (mylnie nazywana ulicą Dłotlice która jest jakieś 80 metrów dalej - drogą nieutwardzoną i taka pozostanie). Ulica Nasutowska jest rozbabrana i utwardzona na niewielkim odcinku. Chodzę tam często z psem, widzę że jeździ młodzież i robi zdjęcia (nie wiem co w tym takiego ciekawego), z mojego punktu widzenia roboty stanęły w miejscu jakieś półtora miesiąca temu. A budowa sklepu na pewno nie ruszy wcześniej n... rozwiń

Avatar
hah / 18 grudnia 2014 o 19:36

 "Drogową część inwestycji zrealizuje firma Mota-Engil. Buduje m.in. ul. Nasutowską"....hmm Nasutowską? Hahahah. Jakoś ta nazwa dziwnie kojarzy. 

Avatar
RZ / 18 grudnia 2014 o 18:48

W Rzeszowie już płaczą, że w Lublinie będzie IKEA, a u nich nie  :) Na nic machanie fredkami.

Avatar
sdew / 18 grudnia 2014 o 18:39

A co ty ~krrt~tak się tymi sieciówkami przejmujesz?. Masz jakiś "butik" że się boisz. Pamiętaj czym więcej sklepów - tym towar tańszy!.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 238 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!