Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2017 r.
15:13

Ile kosztował sylwester miejski w Lublinie? Znamy szczegółowe koszty [lista wydatków]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

W środę upubliczniony został wykaz kosztów miejskiego sylwestra, za który Ratusz zapłacił ponad 400 tys. złotych. Wykaz ujawniła Fundacja Wolności po zamieszaniu wokół wydatków na fajerwerki, które skutkowało tym, że Ratusz wysyła kontrolę do Centrum Kultury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zleceniu na fajerwerki głośno było tydzień temu. Właśnie wtedy Rada Miasta zajęła się skargą przedsiębiorcy, który nie dostał od Centrum Kultury zlecenia na pokaz sztucznych ogni, choć jego oferta była tańsza od zwycięskiej. Proponował usługi za 9 tys. zł, ale CK wybrało firmę za 25 tys. zł. Miejska placówka organizująca zabawę sylwestrową tłumaczy, że liczyła się nie tylko cena, ale radni uznali skargę przedsiębiorcy za zasadną, a Ratusz zapowiedział kontrolę wydatków CK.

– Ten przedsiębiorca wcześniej był również u nas, więc zapytaliśmy Centrum Kultury o zestawienie wydatków na imprezę sylwestrową – podkreśla Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności zabiegającej o jawność władzy publicznej. Wczoraj opublikował w internecie zestawienie, które otrzymał od CK w marcu.

– Największym kosztem organizacji miejskiego sylwestra były wynagrodzenia, które wyniosły w sumie ponad 172 tys. zł – informuje Fundacja Wolności. – Na przykład Rafał Koziński, na co dzień pracownik Centrum Kultury otrzymał 9050 zł za reżyserię imprezy sylwestrowej – podaje Fundacja. Scenariusz imprezy, za 3300 zł, opracował Grzegorz Kondrasiuk.

W tabelkach można znaleźć m.in. 98 tys. zł za montaż sceny dla firmy Light-Tech, 32 tys. zł za ochronę wydarzenia oraz 26 tys. zł za sprzątanie (obydwa zlecenia wzięła Grupa Ochrony Biznesu). – Co ciekawe, w ofercie na swojej stronie nie oferuje usług sprzątania – podkreśla Fundacja Wolności, która wystąpiła do CK o dodatkowe informacje w sprawie ochrony, sprzątania i wynajmu sceny.

Pokaz sztucznych ogni, wyceniany w ofercie na 25 tys. zł, staniał ostatecznie o 1,5 tysiąca. Wynajem przenośnych toalet kosztował 1321 zł, reklama imprezy w Telewizji Polskiej 1845 zł, wypożyczenie gaśnic 615 zł, natomiast za wypożyczenie kostiumów z Teatru Osterwy miejskie Centrum Kultury zapłaciło 295 zł.

Kontrola wydatków miejskiej placówki, zapowiedziana tydzień temu przez zastępcę prezydenta Lublina, ma się zacząć w przyszłym miesiącu. – Trudno powiedzieć, ile potrwa – zastrzega Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Oczekujemy, że do końca roku poznamy wyniki.

Sylwester miejski w Lublinie 2016/17

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 17:34
czemu tak drogo kupili te fajerwerki? trzeba być oszczędnym, najtaniej można zakupić w sklepie pod adresem ***s://***fajerwerkitanio.pl
Avatar
Luk / 14 września 2017 o 12:36
ja zrobie scenariusz za 3 stówki a w promocji reżyseria za 500 Proszę o kontakt, mam zlecenie 
Avatar
Luk / 14 września 2017 o 12:32
Proszę o kontakt, mam zlecenie 
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 11:33
Ze 172 tys na wynagrodzenie opisali tylko 12 tys. Napiszcie o reszcie: kto ile za co
Avatar
ja / 14 września 2017 o 10:45
Skoro są pracownikami Centrum kultury, to powinni to robić w ramach swoich obowiazków. I pewnie robili to "w godzinach pracy", więc wyciągnęli kasę dwa razy! I to wkurza najbardziej. 
Avatar
... / 14 września 2017 o 08:52
undefined napisał:
nie marudź pisiorze, ja tam wolę wydawać na miejskie sylwestry niż miesięcznice smoleńskie i pomniki Lecha
 ulzyło ci? zaczynacie byc juz smieszni.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:49
Lubelskie, najbiedniejszy region "unyj".... Lichwiarska ekipa trwa.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:01
Drogi Narodzie - Czy nie ma PILNIEJSZYCH potrzeb w tym mieście ? Może by tak coś bardziej pożytecznego dla ludzi zrobić ? Ależ po co - przecież można 500 tysięcy w powietrze puścić !
Avatar
krzysztof.jakubowski / 13 września 2017 o 23:11
liczę, że teraz Fundacja Wolności wystąpi o ten scenariusz sylwestra za 9000 PLN, póki mój scenariusz za 299: 18.00 bramki 19.00 pokazy szkoły podstawowe 20.00 laureat konkursu stasio 2016 21.00 discolublinensi 22.00 pokaz magii: fontany impotente 22.30 solo życia band 23.00 happy hour rock show 23.55 Żuk 23.59 butelki 0 Wspaniały scenariusz. Dałbym nawet 399 ;)
Avatar
ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ / 13 września 2017 o 22:37
liczę, że teraz Fundacja Wolności wystąpi o ten scenariusz sylwestra za 9000 PLN, póki mój scenariusz za 299: 18.00 bramki 19.00 pokazy szkoły podstawowe 20.00 laureat konkursu stasio 2016 21.00 discolublinensi 22.00 pokaz magii: fontany impotente 22.30 solo życia band 23.00 happy hour rock show 23.55 Żuk 23.59 butelki 0
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 17:34
czemu tak drogo kupili te fajerwerki? trzeba być oszczędnym, najtaniej można zakupić w sklepie pod adresem ***s://***fajerwerkitanio.pl
Avatar
Luk / 14 września 2017 o 12:36
ja zrobie scenariusz za 3 stówki a w promocji reżyseria za 500 Proszę o kontakt, mam zlecenie 
Avatar
Luk / 14 września 2017 o 12:32
Proszę o kontakt, mam zlecenie 
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 11:33
Ze 172 tys na wynagrodzenie opisali tylko 12 tys. Napiszcie o reszcie: kto ile za co
Avatar
ja / 14 września 2017 o 10:45
Skoro są pracownikami Centrum kultury, to powinni to robić w ramach swoich obowiazków. I pewnie robili to "w godzinach pracy", więc wyciągnęli kasę dwa razy! I to wkurza najbardziej. 
Avatar
... / 14 września 2017 o 08:52
undefined napisał:
nie marudź pisiorze, ja tam wolę wydawać na miejskie sylwestry niż miesięcznice smoleńskie i pomniki Lecha
 ulzyło ci? zaczynacie byc juz smieszni.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:49
Lubelskie, najbiedniejszy region "unyj".... Lichwiarska ekipa trwa.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:01
Drogi Narodzie - Czy nie ma PILNIEJSZYCH potrzeb w tym mieście ? Może by tak coś bardziej pożytecznego dla ludzi zrobić ? Ależ po co - przecież można 500 tysięcy w powietrze puścić !
Avatar
krzysztof.jakubowski / 13 września 2017 o 23:11
liczę, że teraz Fundacja Wolności wystąpi o ten scenariusz sylwestra za 9000 PLN, póki mój scenariusz za 299: 18.00 bramki 19.00 pokazy szkoły podstawowe 20.00 laureat konkursu stasio 2016 21.00 discolublinensi 22.00 pokaz magii: fontany impotente 22.30 solo życia band 23.00 happy hour rock show 23.55 Żuk 23.59 butelki 0 Wspaniały scenariusz. Dałbym nawet 399 ;)
Avatar
ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ / 13 września 2017 o 22:37
liczę, że teraz Fundacja Wolności wystąpi o ten scenariusz sylwestra za 9000 PLN, póki mój scenariusz za 299: 18.00 bramki 19.00 pokazy szkoły podstawowe 20.00 laureat konkursu stasio 2016 21.00 discolublinensi 22.00 pokaz magii: fontany impotente 22.30 solo życia band 23.00 happy hour rock show 23.55 Żuk 23.59 butelki 0
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.