czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Ile osób wyjechało z naszego województwa? Księża policzyli emigrantów

Dodano: 13 stycznia 2017, 13:31

Duchowni oszacowali liczbę emigrantów w 2015 roku. Jest sporo wyższa od oficjalnych wyliczeń GUS. Według danych kościelnych, z terenu archidiecezji lubelskiej wyjechało prawie 113 tysięcy osób – głównie z powiatów chełmskiego i kraśnickiego

– To są szacunkowe dane – zastrzega ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor ISKK. – Poprosiliśmy proboszczów, aby oszacowali, ile ich parafian jest zameldowanych, ale przebywa za granicą. Tych danych nie publikujemy po raz pierwszy. Po raz pierwszy pokazujemy zaś dokładne mapy w tym zakresie.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o: Lublin emigracja
++++
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

++++
++++ (17 stycznia 2017 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie chcesz przyjmować księdza to twoja sprawa, inni mają taką potrzebę więc  jeśli jesteś lub chcesz uchodzić za człowieka światłego i inteligentnego nie obrażaj innych bo czy ci się podoba czy nie nasza tożsamość narodowa jest ściśle związana z naszą wiarą katolicka której jednym z elementów jest wizyta duszpasterska u wiernych, opluwając ją opluwasz swych bliskich co niestety świadczy o tym że nie masz szacunku dla nikogo.
NIE NAZYWAJ PONAD TYSIĄCA LAT POD INDOKTRYNACYJNYM ZABOREM WATYKANU TRADYCJĄ NARODOWĄ,BO OBRAŻASZ WŁAŚNIE TYCH ŚWIATŁYCH I INTEIGENTNYCH POTRAFIĄCYCH SAMODZIELNIE UŻYWAĆ WŁASNEGO ROZUMU DO WŁASNYCH CELÓW.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chcesz przyjmować księdza to twoja sprawa, inni mają taką potrzebę więc jeśli jesteś lub chcesz uchodzić za człowieka światłego i inteligentnego nie obrażaj innych bo czy ci się podoba czy nie nasza tożsamość narodowa jest ściśle związana z naszą wiarą katolicka której jednym z elementów jest wizyta duszpasterska u wiernych, opluwając ją opluwasz swych bliskich co niestety świadczy o tym że nie masz szacunku dla nikogo.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Statystykom kościelnym należy wierzyć.Księża dysponują taką wiedzą o swych owieczkafh że to się w pale nie mieści.Parafialne ewidencje są o wiele lepsze niż to czym dysponowało d.SB
Rozwiń
miejscowy
miejscowy (17 stycznia 2017 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda jest taka, że coraz większa liczba ludzi nie wpuszcza księży do domów bądź w dniu wizyty świadomie opuszcza mieszkania by uniknąć spotkania. Możemy zatem mówić o liczbie odwiedzonych mieszkańców a nie liczbie osób, które wyemigrowały. A jednocześnie pytam: jak głęboko sięga wiedza kleru na temat mieszkańców parafii? Czy nie powinno określić się ustawowo zakresu informacji które kościół może gromadzić i przetwarzać o Obywatelach? Wydaje się, że kler posiada o nas wiedzę dużo szerszą niż jest to potrzebne do sprawowania swojej posługi.
Rozwiń
++++
++++ (16 stycznia 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Księża mają dużo lepsze rozpoznanie niż dawne UB!
UB Do spowiedzi samo musiało sobie klienta jakoś doprowadzić i nakłonić do wyznania grzeszków ,a w tym przypadku sami przychodzą i donoszą wszelkie informacje nawet te głęgoko intymne ,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!