Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
18:05

IX Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej [zdjęcia]

0 0 A A

Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej – „Na strunach poezji” to autorski projekt artystyczny realizowany przez Zespół Szkól nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie od 2010 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez pierwsze trzy lata konkurs miał zasięg wojewódzki. Zdobyte doświadczenia i rosnąca z roku na rok jego popularność przyczyniły się do podjęcia w 2013 roku de-cyzji o kontynuacji konkursu w formule ogólnopolskiej. W tym roku do drugiego etapu (który polega na wykonaniu utworu przed jury i pu-blicznością) zakwalifikowano pięćdziesięciu dziewięciu uczestników.

Organizatorzy:
• Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
• Stowarzyszenie Przyjaciół „Grabskiego”

Partner strategiczny:
• Fundacja Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego

Adresaci konkursu:
• Konkurs jest imprezą otwartą adresowaną do uczniów szóstych, siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjal-nych a także młodzieży z placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski z możliwością udziału gości z zagranicy;

Jury konkursu:
• Przewodnicząca: prof. Andrea Jaworska (Instytut Wychowania Muzycznego, Wy-dział Artystyczny UMCS);
• Członkowie: dr Jarosław Cymerman (teatrolog, krytyk literacki, dyrektor Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie, Wydział Humanistyczny UMCS),
• Piotr Selim (pianista, kompozytor, wokalista, Wydział Artystyczny UMCS),
• dr hab. Rafał Szczerbakiewicz ( literaturoznawca i filmoznawca, Instytut Filologii Polskiej UMCS).

Przebieg konkursu:
• Przesłuchania finalistów konkursu odbędą się 22 listopada 2018 r. od godz. 900 w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego
• Ogłoszenie wyników konkursu i Koncert Laureatów odbędzie się 23 listopada 2018 r.
o godzinie 0900 w Trybunale Koronnym przy ulicy Rynek 1 w Lublinie. Gwiazdą muzyczną koncertu będzie lubelska artystka Monika Kowalczyk z zespołem.
• Patronat honorowy konkursowi przyznają: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty.
• Patronami medialnymi są: TVP Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni

Nagrody w konkursie:
• Nagrody główne w każdej kategorii to statuetki: złota, srebrna i brązowa „Nuta Poezji” za zajęcie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe;
• Nagroda „Dzwoneczek Józefa Czechowicza” stanowi wyróżnienie dodatkowe za najlepsze wykonanie tekstu poety związanego z Lublinem
• Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Lublin za wykonanie utworu z okresu dwudziestolecia międzywojennego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Laureaci
• Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Lublin za najciekawsze wykonanie utworu z okresu dwudziestolecia międzywojennego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: Aleksandra Wójtowicz (Centrum Muzyczne „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim)
• Nagroda za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety Józefa Cze-chowicza „Dzwoneczek Józefa Czechowicza”: Grzegorz Popiołek, Łucja Wesołowska (Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”)
• w grupie szkół podstawowych i gimnazjalnych
o I miejsce: Aleksandra Wójtowicz (Centrum Muzyczne „Tryton” w Toma-szowie Lubelskim)
o II miejsce: Michalina Łajtar (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej)
o III miejsce: Patrycja Krukowska(Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie)
o Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Plata (Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie), Aleksandra Halusiak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim), Oliwia Pyzik (Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Paderewski”)
• w grupie szkół ponadgimnazjalnych
o I miejsce: Martyna Wojciechowska (Międzynarodowe Liceum Ogólnokształ-cące „Paderewski”)
o II miejsce: Maja Rębisz (Zespół Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszo-wie Lubelskim)
o III miejsce: Jakub Wyszomirski (III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lu-belskiej)
o Wyróżnienia otrzymali: Monika Izdebska (Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku), Arkadiusz Sochaj (Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie), Julia Kierepka (Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim), Aleksandra Małek (Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim), Tomasz Wesołowski (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Lublinie), Klara Jargiełło (Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku)

Pozostałe informacje

Willa Raabego
galeria

Drugie życie willi Raabego. Warszawska firma rysuje projekt wielkiego remontu

To może być zabytkowa perełka Białej Podlaskiej. Powstaje projekt modernizacji dawnej willi Raabego przy ulicy Łomaskiej. Obecnie to siedziba oddziału muzeum. Ale jest w opłakanym stanie.

KPR Padwa Zamość stanie przed szansą sprawienia niespodzianki

Padwa Zamość zagra z Zagłębiem Lubin o Orlen Superligę. Nie mają nic do stracenia

W pierwszym meczu barażu o Orlen Superligę KPR Padwa Zamość zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Początek piątkowego starcia w Zamościu o godzinie 19

Marszałek nagrodził studentów. Wiemy, ile wynosi stypendium
Zdjęcia
galeria

Marszałek nagrodził studentów. Wiemy, ile wynosi stypendium

Osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce i aktywnie działają w kołach naukowych, wydają publikacje, ale także odnoszą sukcesy artystyczne i sportowe. W czwartek blisko 300 uzdolnionych studentów zamieszkujących lub studiujących w naszym regionie otrzymało stypendia od marszałka województwa lubelskiego.

Jakub Karolak podpisał nowy kontrakt z Polskim Cukrem Startem Lublin

Jakub Karolak zostaje w Lublinie

Polski Cukier Start ogłosił w czwartek, że w klubie zostaje Jakub Karolak. 30-latek podpisał w Lublinie nowy, dwuletni kontrakt.

Biżuteria męska – jak wybrać najlepsze dodatki do stylizacji eleganckich i casualowych

Biżuteria męska – jak wybrać najlepsze dodatki do stylizacji eleganckich i casualowych

Mężczyźni w każdym wieku chętnie sięgają po biżuterię męską. Wybór dodatków jest w tym sezonie ogromny, dlatego z łatwością wybierzemy te pasujące do naszych stylizacji. Pamiętajmy, że nie każda biżuteria pasująca do stylizacji casualowej będzie nadawała się do pracy czy na ważne wyjście. Jak wybrać najlepsze dodatki do kreacji casualowych i eleganckich?

Działka przy ulicy Jasnej w Lublinie zostanie sprzedana przez miasto

Działka przy ulicy Jasnej w Lublinie zostanie sprzedana przez miasto

Radni Prawa i Sprawiedliwości mówią o betonowaniu miasta. Z kolei radni prezydenta Krzysztofa Żuka odbijają piłeczkę. Twierdzą, że działka jest za mała, aby przekazać ją na cele społeczne. W głosowaniu rozstrzygnięto przyszłość małej działki w samym centrum miasta.

Jak nadpłacać kredyt hipoteczny? O czym należy pamiętać?

Jak nadpłacać kredyt hipoteczny? O czym należy pamiętać?

Z nadpłatą kredytu hipotecznego bank ma do czynienia wtedy, gdy kredytobiorca zdecyduje się na wcześniejszą spłatę części pożyczonej kwoty. Wysokość nadpłaty nie jest ściśle określona i zależy od możliwości finansowych klienta. Często nadpłata to równowartość dwóch lub trzech rat. Sprawdź, jak najlepiej nadpłacać kredyt hipoteczny.

Charlie z Holandii to oszust. Omotał i okradł 35-latkę

Charlie z Holandii to oszust. Omotał i okradł 35-latkę

Zapożyczyła się w banku i wśród znajomych. Bo poznany przez aplikację randkową Charlie, podobno Holender obiecywał 35-latce złote góry. Kobieta straciła przez swoją łatwowierność naprawdę duże pieniądze.

Rada Miasta Lublin w końcu w komplecie

Rada Miasta Lublin w końcu w komplecie

Na pierwszej sesji Rady Miasta stolicy Lubelszczyzny obecnych było wyjątkowo 30 radnych, a nie tylu, ilu powinno czyli 31. Teraz Rada Miasta jest już skompletowana, wszyscy radni złożyli przysięgi i prace ruszyły w normalnym trybie.

Dominika Ciemięga jest 13- letnia dziewczynką z Hrubieszowa, która zmaga się ze skoliozą
25 maja 2024, 10:00

W sobotę mecze, w niedzielę koncert. Hrubieszów gra dla Dominiki Ciemięgi

Dominika ma 13 lat i bardzo poważne skrzywienie kręgosłupa. A chce żyć tak, jak jej rówieśnicy. I ma na to szanse, jeśli przejdzie operację w Niemczech. W jej rodzinnym Hrubieszowie odbędą się w weekend dwie imprezy, które mają pomóc w zebraniu funduszy.

Co dalej z Bogdanką? Górnicy będą rozmawiać z posłami

Co dalej z Bogdanką? Górnicy będą rozmawiać z posłami

Związkowcy z Bogdanki chcą zapytać parlamentarzystów o przyszłość górnictwa w Polsce. Spotkają się z politykami z Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego (LZP) w poniedziałek, 27 maja.

Garaże blaszane: Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla mieszkańców województwa lubelskiego

Garaże blaszane: Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla mieszkańców województwa lubelskiego

Garaże blaszane, znane również jako blaszaki, cieszą się rosnącą popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Dzięki swojej przystępnej cenie, łatwości montażu oraz wszechstronności, stają się idealnym rozwiązaniem dla osób szukających dodatkowego miejsca do przechowywania lub ochrony pojazdów. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć inwestycję w garaż blaszany i jakie korzyści płyną z jego posiadania.

Kobieta została zatrzymana w środę po południu

Dwoje dzieci w samochodzie. Za kierownicą pijana matka

Miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a mimo to wsiadła za kierownicę i ruszyła samochodem, wioząc dwoje swoich dzieci.

Zamknęli dwie krajalnie tytoniu. Jedna w Lubelskiem, druga na Mazowszu
galeria

Zamknęli dwie krajalnie tytoniu. Jedna w Lubelskiem, druga na Mazowszu

Ponad 350 tysięcy sztuk gotowych papierosów oraz przeszło 1100 kg krajanki i tytoniu przejęli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i kujawsko-pomorskiej skarbówki w ramach wspólnie przeprowadzonej akcji.

Metamorfoza salonu: jak łatwo odmienić wnętrze za pomocą narożnika w butelkowej zieleni

Metamorfoza salonu: jak łatwo odmienić wnętrze za pomocą narożnika w butelkowej zieleni

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz przestrzeń do relaksu. Czasem jednak nawet najpiękniejszy salon wymaga odświeżenia. Jednym z najprostszych i najbardziej efektownych sposobów na metamorfozę wnętrza jest wprowadzenie nowego mebla, takiego jak narożnik w butelkowej zieleni. Ten kolor, głęboki i elegancki, potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. W tym artykule podpowiemy, jak przeprowadzić tę zmianę krok po kroku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty