środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Jacek Sobczak: Zrezygnowałem, bo mnie upokorzono

  Edytuj ten wpis

To było upokarzające - tak o ofercie swojej partii mówi dziś członek zarządu województwa Jacek Sobczak. Gdy PO zaproponowała mu 3. miejsce na liście do sejmiku w okręgu nadwiślańskim, polityk wycofał się z wyborów

Jacek Sobczak, który w samorządzie pracuje od 20 lat i za każdym razem startował z Lublina, został wystawiony w okręgu nr 2 obejmującym m. in. powiaty puławski, kraśnicki i lubartowski. Dostał trzecie miejsce za miejską radną z Puław Teresą Gutowską i pochodzącym z Kraśnika lubelskim kuratorem oświaty Krzysztofem Babiszem. Szybko pojawiły się głosy, że to element frakcyjnej walki wewnątrz PO. Sobczak kojarzony jest z byłym szefem regionu posłem Stanisławem Żmijanem, który rywalizuje z obecnym przewodniczącym, ministrem Włodzimierzem Karpińskim.

- W ten sposób wycięto wszystkich, nawet najmocniejszych ludzi związanych ze mną. Zostali bezczelnie ukarani. Efekt będzie taki, że przegramy te wybory z kretesem - tak komentował te działania Stanisław Żmijan. Poseł mówił nie tylko o Sobczaku, ale też o innych osobach, które dostały niższe pozycje, albo w ogóle nie znalazły się na listach.

Sobczak odwoływał się do władz krajowych partii, ale jego protest nie został rozpatrzony. Dlatego na początku października ogłosił, że rezygnuje z udziału w wyborach, ale swojej decyzji nie chciał komentować. Zdecydował się na to dopiero teraz.

- Przez pięć kadencji byłem wybierany najpierw do Rady Miasta, a potem do sejmiku województwa. Mieszkańcy Lublina obdarzyli mnie zaufaniem, a władze PO uznały, że jestem niegodny tego, by reprezentować partię - mówi Jacek Soczak. - Zaproponowanie mi trzeciego miejsca w okręgu nadwiślańskim było dla mnie upokarzające. Nigdy nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się stało.

- Jego kandydatury nie było wśród rekomendacji z Lublina zarządu powiatu - mówi nam poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO.

- Przy ustalaniu list bierze się pod uwagę potencjał i możliwości kandydata. Jacek Sobczak przez kilka lat był członkiem zarządu województwa i jego popularność znacznie wykracza poza Lublin. Gdyby startował tylko w tym mieście, jego potencjał byłby niewykorzystany. Miał okazję pokazać, że nieważne jest miejsce, z którego się startuje. Jeśli ktoś jest rozpoznawalny, to wyborcy znajdą go na liście, tak jak znajdują dobrego lekarza, czy prawnika - przekonuje z kolei Grzegorz Nowakowski, szef PO w powiecie lubelskim.

Jacek Sobczak nie chce odpowiedzieć, czy pozostanie członkiem PO. Rezygnacji na razie nie złożył.

- Będziemy zachęcać go, żeby pozostał w partii. W Platformie można działać nie tylko na niwie samorządowej. Przed nami dyskusja o listach do Sejmu, a także o kandydacie do Senatu. Są różne możliwości dalszej współpracy - podsumowuje poseł Grad.
  Edytuj ten wpis
alojz
Logrez
Barbara Ubryk
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

alojz
alojz (28 października 2014 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czego ma się bać Muszynskiego? Ten gość ma problemy alkoholowe. Nawet na plakatach twarz jego zrobili w sepi żeby to ukryć.
Rozwiń
Logrez
Logrez (23 października 2014 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Sobczak ,Pan przywykł do bycia na szczycie . Pan też zignorował wołanie o wsparcie np.droga 837 . Pytali o inny odcinek a Pan omawiał remonty na innym . Jest przyczyna musi być skutek . Pan ignorował zignorowali i Pana . 

Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (21 października 2014 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest taki słynny skecz "Salonu niezależnych",legendarnegto polskiego kabaretu ,pod znamiennym tytułem "Bażant".Całość wypisz,wymaluj pasuje jak ulał do pana Jacka Sobczaka który z tego słynie że nigdy nic dla nikogo nie zrobił.Można sobie to cudo odsłuchać na YOU TUBE.

Rozwiń
twarz miasta
twarz miasta (21 października 2014 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strasznie gęsto i nerwowo tłumaczą się Grad i ten drugi Nowakowski czemu nie wystawili Sobczaka. Wiedzą że jak Sobczak poprze Muszynskiego to Żuk przegra w pierwszej turze. Wtedy dowiemy się na ile naprawdę zadłuzony jest Lublln. I ilu członków PO zatrudnił Żuk w Ratuszu i miejskich spolkach. 300 a może 400 ? Kolego takich nierobów to jest już z 500
Rozwiń
Josef
Josef (21 października 2014 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najlepsza rada nie głolsowaĆ NA ŻADNĄ PARTIĘ,bo to zepsuci ludzie,bez twarzy i bezideopwi.A co do Sobczaka ,to nareszcie i sami swoi się poznali.On zawsze podkreślał,że to wyborcy mają ostatni głos!!!A to niech teraz sprobuje i dlaczego bnie chce z 3-go miejsca? teraz zobaczyłby jak wyborca ma ostatni idecydujący  głos!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!