poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Jak dojechać na cmentarze w Lublinie. Zmiany organizacji ruchu, darmowe autobusy

Autor: Dominik Smaga

Jedne ulice staną się jednokierunkowe, w inne nie będzie można skręcać, z parkowaniem będzie ciężko. Ci, którzy nie chcą denerwować się za kółkiem mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, która oferuje trzy specjalne linie, które w sobotę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Własnym samochodem

Majdanek

Od piątku do poniedziałkowego poranka ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową prowadzącą od Drogi Męczenników Majdanka w stronę bramy cmentarza. Żeby wydostać się do centrum trzeba będzie pojechać drogą gruntową za punktami kamieniarskimi aż do ronda. Tu nie będzie można skręcić w lewo w Drogę Męczenników Majdanka, bo znaki każą nam jechać na rondzie prosto przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Samochody wjeżdżające przez to rondo od strony centrum nie będą mogły zawracać. A kierowcom zmierzającym w stronę centrum nie będzie wolno skręcać w lewo na teren muzeum.

W sobotę i niedzielę zabroniony będzie skręt w lewo z Drogi Męczenników Majdanka w ul. Lucyny Herc, a w tym miejscu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Dalej, za tym skrzyżowaniem, środkowy pas ruchu będzie służyć do jazdy na wprost, a zatoka wzdłuż dawnego obozu będzie pasem do skrętu w prawo.

Dostępne będą parkingi przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu, na parkingu przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym

Lipowa

Od soboty do poniedziałkowego poranka ul. Obrońców Pokoju między Uniwersytecką a Raabego będzie drogą dwukierunkową. Dzięki temu kierowcy będą mogli dojechać od ul. Głębokiej przez Raabego na parkingi przed cmentarzem przy Białej.

Zatoka parkingowa wzdłuż Plazy zostanie oznakowana jako parking dla niepełnosprawnych. Samochód będzie można zostawić także na ul. Głębokiej, gdzie po obu stronach ulicy, na odcinku od Narutowicza do Raabego nie będzie obowiązywać zakaz parkowania. Stąd na cmentarz można wejść bocznym wejściem od ul. Wiercieńskiego (za wieżowcami).

W niedzielę (i tylko w niedzielę) za darmo będzie można parkować także w podziemiach Plazy gdzie jest miejsce na 670 pojazdów. Parking ten będzie dostępny od godz. 7 do 21. Uwaga! Nie mogą z niego korzystać samochody z instalacją gazową.

Pszczela

W sobotę i niedzielę ul. Pszczela między torami a Kukułczą będzie jednokierunkowa. W przeciwną stronę będzie można wydostać się przez Kukułczą i Letniskową do Krężnickiej. Urząd Miasta tłumaczy, że dzięki temu wygospodarowane będą dodatkowe miejsca parkingowe.

Bełżycka

W sobotę i niedzielę ul. Bełżycką będzie można jechać tylko w jedną stronę: od al. Kraśnickiej do cmentarza. Wyjazd będzie możliwy przez ul. Folwarczną, która też na dwa dni stanie się ulicą jednokierunkową.

Komunikacją miejską

Sobota

Tego dnia na ulice wyjadą specjalne linie cmentarne 162 (Abramowice – Majdanek) i 200 (Rondo Berbeckiego – Lipowa – Majdanek). Ich trasy zamieszczamy obok. Obiema liniami będzie można w sobotę jeździć za darmo. 162 będzie kursować co pół godziny, natomiast linia 200 co 20 minut.

Specjalne rozkłady jazdy będą mieć linie:
W sobotę zmienionymi trasami mają kursować linie 16, 32 i 78. Ostatnia z nich będzie mieć trasę skróconą do przystanku Zemborzyce Kościół. Dwie pozostałe zostaną wycofane z ul. Walecznych. Linia 32 w obie strony ma kursować przez ul. Koryznowej, a ulicą tą pojedzie też linia 16, która zmieni przystanek końcowy z Węglarza na Niepodległości.

Niedziela

Za darmo będzie można przemieszczać się cmentarnymi liniami 162 (kursy co pół godziny), 200 (kursy co 6 minut) oraz kursującą co 36 minut linią 201 (trasę zamieszczamy w ramce).
Specjalne rozkłady jazdy będą mieć linie: 4, 8, 21, 22, 23, 28, 47, 55, 73, 74, 78, 85, 153, 156 i 158.

Linia 32 w obie strony będzie jeździć przez ul. Koryznowej zamiast przez ul. Walecznych, a linia 78 będzie skrócona do przystanku Zemborzyce Kościół.

Poniedziałek

Bilety trzeba będzie kasować w specjalnej linii cmentarnej 200, która tego dnia ma kursować co 40 minut i nie będzie już bezpłatna. Wszystkie inne linie mają kursować jak w każdy poniedziałek.

Linie cmentarne

162: Abramowicka, Kunickiego, Wolska, Droga Męczenników Majdanka, Krańcowa, Dekutowskiego, Majdanek. Pojazdy nie zatrzymują się na al. Witosa. Trzy ostatnie kursy nie skręcają w Krańcową, jadą przez Drogę Męczenników Majdanka do Pancerniaków.

200: Rondo Berbeckiego, al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, Unicka, Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, Dolna 3 Maja, 3 Maja, Lipowa, al. Piłsudskiego, Al. Zygmuntowskie, Fabryczna, Droga Męczenników Majdanka, Krańcowa, Dekutowskiego, Majdanek. Pojazdy nie korzystają z przystanku na Unickiej przy Jesziwie i nie zatrzymują się na al. Witosa.

201: Rondo Berbeckiego, al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, Unicka, Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, Dolna 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Narutowicza, Głęboka, Filaretów, Zana, al. Kraśnicka, Konopnica Las. Pojazdy zatrzymują się na przystanku na Unickiej przy Jesziwie.

Czytaj więcej o: drogi komunikacja miejska cmentarz
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 października 2015 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co z tego że linie na cmentarz bezplatne skoro i tak muszę do centum, albo do Spoldzielczosci pracy dojechać? nie lepiej zrobic wszystkie linie bezpłatne w te dni? kanarom wolne dać. I tak większosc kierowców wsiądzie w swoje auto...
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiaj połowa parkingu pod cmentarzem na Majdanku została zamknięta. Pojawiły się tam stanowiska handlarzy. Zastanawiam się poco robić ulice cmentarną jednokierunkową skoro niema tam gdzie zaparkować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!