sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych 2015 w Lublinie: Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

Autor: opr.

Wszystkich Świętych w Lublinie
Wszystkich Świętych w Lublinie

Jak co roku we Wszystkich Świętych szykują się spore zmiany w ruchu przy niektórych cmentarzach w Lublinie.

Akcja „Znicz” rozpoczyna się w piątek. Ruchem w okolicach cmentarzy będą kierowali policjanci, którzy będą także wskazywać miejsca parkingowe. 

Majdanek

Największe zmiany w ruchu będą w rejonie cmentarza na Majdanku. Ulica Cmentarna stanie się drogą jednokierunkową, będzie dojazdem do cmentarza.

- Wyjazd pojazdów odbywać się będzie drogą jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa - informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Od 31 października do 1 listopada wyłączona będzie sygnalizacja świetlna przy Drodze Męczenników Majdanka i ul. L. Herc.

- Jak co roku policjanci będą kierować ruchem na Drodze Męczenników Majdanka na odcinku od ul. Lotniczej do cmentarza i przy samym wjeździe na nekropolię - dodaje Laszczka-Rusek.

Lipowa

Przy ul. Lipowej odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego będzie dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego przed cmentarz przy ul. Białej.

Pszczela

 Ulica Pszczela będzie drogą jednokierunkową na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej. Z kolei przy ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie odbywał się ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana, jako jednokierunkowa.

Policja apeluje:

Jeśli mieszkamy blisko cmentarza, to w miarę możliwości udajmy się na groby pieszo lub środkami komunikacji publicznej. Pamiętajmy, by stosować się do podstawowych zasad ruchu drogowego.

Przypominamy także o obowiązku noszenia przez pieszych, którzy poruszają się poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych. Ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, rozwaga, większa kultura motoryzacyjna to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drogach.

Rejon cmentarzy będzie oczywiście patrolowany przez policjantów prewencji i służby kryminalnej. Jednocześnie przypominamy by nie zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei.

Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy zaufanego sąsiada o wyjęcie listów ze skrzynki zebranie ulotek spod drzwi, czy też zapalenie światła w mieszkaniu. Damy tym sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 listopada 2015 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwazniejsza pszczela, reszta z Lublina pomienieta...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!