Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Jak nazwać ulicę? Lubelscy radni: Jeśli nie Kacza, to Sr...

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Występ kiepskiego kabaretu przypominała dyskusja nad nazwami nowych ulic w lubelskim magistracie. Jemiołuszkowa kojarzyła się z łóżkiem, Kacza politycznie, a propozycja ulicy …Sraczej pojawiła się, by bronić majestatu Jana Pawła II.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent miasta zaproponował całą listę nazw dla nowych ulic, które powstaną w rejonie ul. Jana Pawła II i Gęsiej.

W wykazie znalazły się: Perlicza, Wróbla, Gawronia, Gołębia, Jemiołuszki, Szpacza, Strusia, Czapla, Kogucia, Kacza, Rysia, Sielska, Lisia, Sołecka, Uprawna, Pasterska, Orna i Sójki.

No i się zaczęło. Bo część nazw odpowiada na pytanie "czyja” (np. Sójki), a część na pytanie "jaka” (np. Perlicza). Choć był czwartkowy wieczór, kilkanaście godzin od rozpoczęcia obrad, radni żywo zainteresowali się sprawą.

– Jeżeli proponujemy ulicę Sójki to powinna być też Perliczki – zaalarmował Piotr Gawryszczak, radny PiS.

Co na to prezydent? Ten odesłał do szefa Zespołu ds. Nazewnictwa, Marcina Nowaka:
– Czy Perliczki, czy Perlicza? Decyzja należy do pana prezydenta, bo i tak chodzi o to samo zwierzę – odpowiedział Nowak.

– Naród, historia patrzy na pana, panie prezydencie – poganiał Piotr Kowalczyk, przewodniczący rady (PiS).

A prezydent nic. Pojawił się kolejny problem. Ul. Jemiołuszki. – To powinna być Jemiołuszkowa – zauważył Paweł Bryłowski, PO. – Jaka łóżkowa znowu? – ożywił się Leszek Daniewski (PO).

Już istniejąca ul. Gęsia emocji żadnych nie wzbudziła. W przeciwieństwie do przyszłej Kaczej. Okazała się nazbyt polityczna.

– Nie obawiacie się tej nazwy? – zagadnął Bryłowski. – Może Donaldzia? – ripostowała Elżbieta Dados (PiS).

Kiedy radni się już pośmiali, padł wreszcie pomysł, by wziąć w obronę papieża Polaka. Bo okazało się, że to postać zbyt wzniosła, by otaczać się drobiem.

– Aleja Jana Pawła II, który był przedstawicielem personalizmu, a obok mu się wciska nazwy zwierząt? Idiotyzm! – grzmiał Marek Wójtowicz (PiS). – Jak Kacza, to może Sracza będzie?

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pl / 19 grudnia 2009 o 21:09
Na os. Błonie są ulice Ułanów, Szwoleżerów oraz Husarska, Rycerska, Hetmańska i nikomu to nie przeszkadza (i dzięki Bogu), aby zmieniać Ułanów na Ułańską lub Hetmańską na Hetmanów. Panowie w Radzie weźcie się do roboty, bo rok wyborczy za pasem.
Avatar
mieszkaniecwęglinka / 19 grudnia 2009 o 20:02
proponuję jeszcze inne miłe zwierzątka: Glistowa, Owsikowa, Karaluchowa, Tarantulowa, itp.
A może pójść dalej, np. Obleśna, Obrzydliwa, Śmierdząca, Chlewna i tak dalej i tak dalej, nasi radni na pewno mają więcej inwencji.
Niedobrze się robi jak się patrzy na pracę tej bandy niby występującej w naszym imieniu i dla naszego dobra.
Avatar
cdn / 19 grudnia 2009 o 20:00
Skandal za nasze pieniądze!! "Bez"radni urządzają sobie szopkę dobrze się przy tym bawiąc. A pogonić tę zgraje na cztery wiatry!!Co to już nie ma godniejszych nazw dla ulic Lublina. Drodzy Państwo cała Polska się z nas śmieje!!!Nie tylko przez posła Palikota! A co do wymienionej radnej PiS - czy aby ta pani niedawno nie była w SLD????
Avatar
mieszkaniec / 19 grudnia 2009 o 18:46
Skandal! Banda tłumoków świetnie się bawi opowiadając banialuki. Rozmowa rodem z obskurnej pijalni win owocowych. Życzę naszym radny wszystkiego najgorszego w nowym roku (utrata stanowisk)!
Avatar
Wasyl / 19 grudnia 2009 o 16:57
Podczas weekendy pojawiła się nowa, bezkonkurencyjna alternatywa. Nowa nazwa dla nowej ulicy: [url="http://tnij.org/lublin_2006_2010"]http://tnij.org/lublin_2006_2010[/url]
Avatar
Christian / 19 grudnia 2009 o 16:38
Bawią się za nasze pieniądze... żenujące.
Avatar
100 g. / 19 grudnia 2009 o 15:01
ul. Prezydenta Nic - to dobra nazwa
Avatar
~Lublinianin~ / 19 grudnia 2009 o 14:36
Pogonić tą bandę bezmózgów do lasu i wypuścić im naprzeciw watachę wygłodniałych wilków. Wreszcie by się na coś przydali, przynajmniej zwierzęta by sie najadły... Rada Miasta Lublina z prezydentem na czele to Zgromadzenie Zdewociałych Nieudaczników. Wybrakowany towar jak nic...
Avatar
Tomasz / 19 grudnia 2009 o 13:15
Jak uczeń piep....rzy bzdury na lekcji to dostaje jedynkę. Jak radni chrzanią i debatują nad bzdetami to im się za to płaci.
Avatar
mag / 19 grudnia 2009 o 13:06
mieszkanka napisał:
Myślę,ze w tym przypadku chodziło o rym do wyrazu Kacza a nie o nazwę ulicy związanej z ptakami....

A tak nawiasem mówiąc to już wcale się nie dziwię,że w Lublinie nic się nie robi konkretnego-skoro nasze władze zajmują się tylko głupotkami.
Jest tyle słów,które kojarzą się z Papieżem,że chyba nie jest trudno nazwać ulice nawiązując do tej postaci i jednocześnie do nazwy ulicy głównej.
Wystarczy chcieć,a skoro władze nie chcą,nie mogą sobie z tym trudnym zadaniem poradzić-to może przeprowadzić jakiś konkurs wśród mieszkańców.



Popieram pomysły mojego przedmówcy. Na naszych, tj. PiS-owskich rajców - bo to oni "rozdają karty" w radzie miejskiej' - już nie ma co liczyć, gdyż dawno temu osiągnęli stan paranoidalny. Dziwię się mocno, że nie zaproponowano np. nazwy Ul. Droździa (od nazwiska zacnego rajcy Drozda w dowód uznania dla jego zdolności oratorskicj i przywiązania do skansenowej zabudowy nad Zalewem Zemborzyckim).
Koniecznie zatem trzeba odwołać się do opini społecznej w formie konkursu, bo tylko patrzeć, jak ci mądrale znowu coś wymyślą, że cały świat bedzie boki zrywał ze śmiechu jak przed II wojną), kiedy to rajcy lubelscy rozsławili nasz gród dysputą o tym, ileż to diabłów zmiesci się na końcu szpilki.
t;rozdają karty" w radzie miejskiej' - już nie ma co liczyć, gdyż dawno temu osiągnęli stan paranoidalny. Dziwię się mocno, że nie zaproponowano np. nazwy Ul. Droździa (od nazwiska zacnego rajcy Drozda w dowód uznania dla jego zdolności oratorskicj i przywiązania do skansenowej zabudowy nad Zalewem Zemborzyckim).
Koniecznie zatem trzeba odwołać się do opini społecznej w formie konkursu, bo tylko patrzeć, jak ci mądrale znowu coś wymyślą, że cały świat bedzie boki zrywał ze śmiechu jak przed II wojną), kiedy to rajcy lubelscy r... rozwiń
Avatar
pl / 19 grudnia 2009 o 21:09
Na os. Błonie są ulice Ułanów, Szwoleżerów oraz Husarska, Rycerska, Hetmańska i nikomu to nie przeszkadza (i dzięki Bogu), aby zmieniać Ułanów na Ułańską lub Hetmańską na Hetmanów. Panowie w Radzie weźcie się do roboty, bo rok wyborczy za pasem.
Avatar
mieszkaniecwęglinka / 19 grudnia 2009 o 20:02
proponuję jeszcze inne miłe zwierzątka: Glistowa, Owsikowa, Karaluchowa, Tarantulowa, itp.
A może pójść dalej, np. Obleśna, Obrzydliwa, Śmierdząca, Chlewna i tak dalej i tak dalej, nasi radni na pewno mają więcej inwencji.
Niedobrze się robi jak się patrzy na pracę tej bandy niby występującej w naszym imieniu i dla naszego dobra.
Avatar
cdn / 19 grudnia 2009 o 20:00
Skandal za nasze pieniądze!! "Bez"radni urządzają sobie szopkę dobrze się przy tym bawiąc. A pogonić tę zgraje na cztery wiatry!!Co to już nie ma godniejszych nazw dla ulic Lublina. Drodzy Państwo cała Polska się z nas śmieje!!!Nie tylko przez posła Palikota! A co do wymienionej radnej PiS - czy aby ta pani niedawno nie była w SLD????
Avatar
mieszkaniec / 19 grudnia 2009 o 18:46
Skandal! Banda tłumoków świetnie się bawi opowiadając banialuki. Rozmowa rodem z obskurnej pijalni win owocowych. Życzę naszym radny wszystkiego najgorszego w nowym roku (utrata stanowisk)!
Avatar
Wasyl / 19 grudnia 2009 o 16:57
Podczas weekendy pojawiła się nowa, bezkonkurencyjna alternatywa. Nowa nazwa dla nowej ulicy: [url="http://tnij.org/lublin_2006_2010"]http://tnij.org/lublin_2006_2010[/url]
Avatar
Christian / 19 grudnia 2009 o 16:38
Bawią się za nasze pieniądze... żenujące.
Avatar
100 g. / 19 grudnia 2009 o 15:01
ul. Prezydenta Nic - to dobra nazwa
Avatar
~Lublinianin~ / 19 grudnia 2009 o 14:36
Pogonić tą bandę bezmózgów do lasu i wypuścić im naprzeciw watachę wygłodniałych wilków. Wreszcie by się na coś przydali, przynajmniej zwierzęta by sie najadły... Rada Miasta Lublina z prezydentem na czele to Zgromadzenie Zdewociałych Nieudaczników. Wybrakowany towar jak nic...
Avatar
Tomasz / 19 grudnia 2009 o 13:15
Jak uczeń piep....rzy bzdury na lekcji to dostaje jedynkę. Jak radni chrzanią i debatują nad bzdetami to im się za to płaci.
Avatar
mag / 19 grudnia 2009 o 13:06
mieszkanka napisał:
Myślę,ze w tym przypadku chodziło o rym do wyrazu Kacza a nie o nazwę ulicy związanej z ptakami....

A tak nawiasem mówiąc to już wcale się nie dziwię,że w Lublinie nic się nie robi konkretnego-skoro nasze władze zajmują się tylko głupotkami.
Jest tyle słów,które kojarzą się z Papieżem,że chyba nie jest trudno nazwać ulice nawiązując do tej postaci i jednocześnie do nazwy ulicy głównej.
Wystarczy chcieć,a skoro władze nie chcą,nie mogą sobie z tym trudnym zadaniem poradzić-to może przeprowadzić jakiś konkurs wśród mieszkańców.



Popieram pomysły mojego przedmówcy. Na naszych, tj. PiS-owskich rajców - bo to oni "rozdają karty" w radzie miejskiej' - już nie ma co liczyć, gdyż dawno temu osiągnęli stan paranoidalny. Dziwię się mocno, że nie zaproponowano np. nazwy Ul. Droździa (od nazwiska zacnego rajcy Drozda w dowód uznania dla jego zdolności oratorskicj i przywiązania do skansenowej zabudowy nad Zalewem Zemborzyckim).
Koniecznie zatem trzeba odwołać się do opini społecznej w formie konkursu, bo tylko patrzeć, jak ci mądrale znowu coś wymyślą, że cały świat bedzie boki zrywał ze śmiechu jak przed II wojną), kiedy to rajcy lubelscy rozsławili nasz gród dysputą o tym, ileż to diabłów zmiesci się na końcu szpilki.
t;rozdają karty" w radzie miejskiej' - już nie ma co liczyć, gdyż dawno temu osiągnęli stan paranoidalny. Dziwię się mocno, że nie zaproponowano np. nazwy Ul. Droździa (od nazwiska zacnego rajcy Drozda w dowód uznania dla jego zdolności oratorskicj i przywiązania do skansenowej zabudowy nad Zalewem Zemborzyckim).
Koniecznie zatem trzeba odwołać się do opini społecznej w formie konkursu, bo tylko patrzeć, jak ci mądrale znowu coś wymyślą, że cały świat bedzie boki zrywał ze śmiechu jak przed II wojną), kiedy to rajcy lubelscy r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 12

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!