Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2017 r.
7:20

Jak nie stopa to ząb. Sąd wciąż czeka na córkę byłej posłanki

38 11 A A
Tuż przed kolejnym terminem rozprawy prawniczka ponownie podupadła na zdrowiu
Tuż przed kolejnym terminem rozprawy prawniczka ponownie podupadła na zdrowiu

Violetta G. – córka byłej posłanki Samoobrony znów uniemożliwiła rozpoczęcie swojego procesu. Wczoraj nie stawiła się na rozprawie, tłumacząc to bólem zębów. Podobne tłumaczenia sąd słyszy blisko dwóch lat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Violetta G., była radczyni prawna, ma odpowiadać za przywłaszczenie 350 tys. zł należących do jej klienta. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Lublinie. Od dwóch lat nie może jednak rozpocząć postępowania, bo oskarżona nie stawia się w sądzie. Początkowo przesyłała zwolnienia lekarskie. Dopiero gdy groziło jej doprowadzenie przez policję, pojawiła się na sali. Wówczas jednak zabrakło obrońcy Violetty G., więc proces też nie ruszył.

Tuż przed kolejnym terminem rozprawy prawniczka ponownie podupadła na zdrowiu. Kiedy nie stawiła się na badania zlecone przez sąd, trafiła na 30 dni do aresztu. To nie rozwiązało problemu, bo po wyjściu z celi Violetta G. znowu na rozprawę nie przyszła. Tłumaczyła to złym samopoczuciem i traumą po pobycie w areszcie. Szansa na rozpoczęcie procesu pojawiła się w grudniu ub.r. Violetta G. przesłała do sądu informację, że doznała kontuzji stopy. Musiała więc natychmiast pojechać na prześwietlenie.

Na ostatniej rozprawie prawniczka po raz kolejny nie stawiła się przed sądem. Jej obrońca wyjaśniła, że Violetta G. przyjechała do Lublina, ale „jest opuchnięta i ma uszkodzoną dolną szczękę”. Kobieta rzekomo zgłosiła się do lubelskiego instytutu stomatologii.

W tej sytuacji sąd był po raz kolejny zmuszony do odroczenia sprawy. Sędzia Maciej Kielasiński zdecydował, że Violetta G. stanie przed komisją lekarską, która w ciągu dwóch tygodni oceni jej stan zdrowia. Jeśli okaże się, że kobieta może brać udział w procesie, prokurator najprawdopodobniej wniesie o jej tymczasowe aresztowanie.

Violetta G. przywłaszczyła pieniądze należące do Bogdana K. z Lublina. Mężczyzna powierzył Violetcie G. sprawę sprzedaży rodzinnej ziemi. Z akt sprawy wynika, że radczyni zainkasowała od dewelopera 350 tys. zł, ale pieniądze nigdy nie trafiły do jej klienta.

Violetta G. od dawna ma problemy. W 2007 r. sąd dyscyplinarny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie na 5 lat odebrał jej prawo wykonywania zawodu. Radczyni miała bowiem brać pieniądze za obsługę prawną, po czym zrywać kontakt z klientami. W listopadzie ubiegłego roku Violetta G. ostatecznie utraciła prawo wykonywania zawodu.

Przed laty prawniczka była doradcą wicepremiera Andrzeja Leppera. W czasach rządów Samoobrony i PiS zamieszana była w sprawę rzekomych nieprawidłowości w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kowalski / 5 lutego 2017 o 17:19
+1
Chodź trudno mi to przyznać, ale Ziobro ma rację że tą sędziowską „kastę” trzeba pogonić – jak by chodziło o zwykłą Kowalską dawno by „pierdziała w pasiaki”, a nie siedziała w domciu i wymyślała że coś ją boli!!!     
Avatar
pracujaca biedota / 5 lutego 2017 o 15:19
+1
jakie przywłaszczeie, jak nie oddaje tzn. zapieprzyła, tyle to i ja bym wzieła, 350 tys. i po wuj miałabym pracować ok. 15-17 lat
Avatar
fgfg / 5 lutego 2017 o 15:13
+1
zgłośić do ziobry, bo inaczej napewnosprawa nie ruszy
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:25
+1
Powinni jej komisyjnie wyrwać te pozostałości zębów i wstawić sztuczne zęby, a swoją drogą prawnik i nie dba o uzębienie , wstyd chuchać na klientów odorem zepsutych pniaków.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 09:38
+1
Wymiar sprawiedliwości się po prostu ośmiesza i tyle! Dla normalnego człowieka jest to kompromitacja sądu. A tak ten klan się opiera przed zmianami!
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 12:23
kiedys to byla z niej nieazla d u pa..... jak krecila sie kolo LEPERA
Avatar
Lubelak / 5 lutego 2017 o 11:43
Skandal i kpina. Teoretyczne państwo.
Avatar
waga / 5 lutego 2017 o 11:16
Do celi i z celi od razu do sądu. Jak sąd nie ma czasu to niech siedzi rok lub dłużej, aż sąd znajdzie dla mendy czas. Proste, a jakże skutecznee
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:40
wypatroszyć sukę i po sprawie !
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:37
Jakiś palant chyba na stanowisku z sekty co rządziła Polską napisał do Sundu paszkwil, że mój samochód potrącił Jego samochód. Nikt mnie nie zatrzymał, nie badał krwi na zawartość alkoholu czy narkotyków a nasi sund zaocznie, zusznie skazał mnie. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła paszkwilantowi odszkodowanie i ok. Czyli nie nasi nasi sund karze po stalinowsku. Wszak prokurator Stalina Wyszyński gadał dziadziowi : " daj mi człowieka a ja na niego znajdę paragraf". Czyli ta lipa co trwa w kurduplowym lubelskim sądzie z tym sędzią co Go złapano jak miał kraksę po pijaku i druga z Panią radczynią obrazują chodakowość i kurdupliżm nasiego lubelskiego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie ze wsi nawet jak skończą prawo to zawsze w Ich świadomości sprawiedliwość to : lonica i orczyk a paragrafy dla picu. Janusiek 50 mb od wiecu Jarka Kaczora zrobił spęd " Jarek podróbka" to nasi prokurator zamiast brać za d.... Januśka to wyszukał dziurawego chodaka i prowadził 2 lata dochodzenie kto chciał zgładzić POkrakę. A spęd był ok.
Jakiś palant chyba na stanowisku z sekty co rządziła Polską napisał do Sundu paszkwil, że mój samochód potrącił Jego samochód. Nikt mnie nie zatrzymał, nie badał krwi na zawartość alkoholu czy narkotyków a nasi sund zaocznie, zusznie skazał mnie. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła paszkwilantowi odszkodowanie i ok. Czyli nie nasi nasi sund karze po stalinowsku. Wszak prokurator Stalina Wyszyński gadał dziadziowi : " daj mi człowieka a ja na niego znajdę paragraf". Czyli ta lipa co trwa w kurduplowym lubelskim sądzie z tym sędzią co Go... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 lutego 2017 o 17:19
+1
Chodź trudno mi to przyznać, ale Ziobro ma rację że tą sędziowską „kastę” trzeba pogonić – jak by chodziło o zwykłą Kowalską dawno by „pierdziała w pasiaki”, a nie siedziała w domciu i wymyślała że coś ją boli!!!     
Avatar
pracujaca biedota / 5 lutego 2017 o 15:19
+1
jakie przywłaszczeie, jak nie oddaje tzn. zapieprzyła, tyle to i ja bym wzieła, 350 tys. i po wuj miałabym pracować ok. 15-17 lat
Avatar
fgfg / 5 lutego 2017 o 15:13
+1
zgłośić do ziobry, bo inaczej napewnosprawa nie ruszy
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 12:23
kiedys to byla z niej nieazla d u pa..... jak krecila sie kolo LEPERA
Avatar
Lubelak / 5 lutego 2017 o 11:43
Skandal i kpina. Teoretyczne państwo.
Avatar
waga / 5 lutego 2017 o 11:16
Do celi i z celi od razu do sądu. Jak sąd nie ma czasu to niech siedzi rok lub dłużej, aż sąd znajdzie dla mendy czas. Proste, a jakże skutecznee
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:40
wypatroszyć sukę i po sprawie !
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:37
Jakiś palant chyba na stanowisku z sekty co rządziła Polską napisał do Sundu paszkwil, że mój samochód potrącił Jego samochód. Nikt mnie nie zatrzymał, nie badał krwi na zawartość alkoholu czy narkotyków a nasi sund zaocznie, zusznie skazał mnie. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła paszkwilantowi odszkodowanie i ok. Czyli nie nasi nasi sund karze po stalinowsku. Wszak prokurator Stalina Wyszyński gadał dziadziowi : " daj mi człowieka a ja na niego znajdę paragraf". Czyli ta lipa co trwa w kurduplowym lubelskim sądzie z tym sędzią co Go złapano jak miał kraksę po pijaku i druga z Panią radczynią obrazują chodakowość i kurdupliżm nasiego lubelskiego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie ze wsi nawet jak skończą prawo to zawsze w Ich świadomości sprawiedliwość to : lonica i orczyk a paragrafy dla picu. Janusiek 50 mb od wiecu Jarka Kaczora zrobił spęd " Jarek podróbka" to nasi prokurator zamiast brać za d.... Januśka to wyszukał dziurawego chodaka i prowadził 2 lata dochodzenie kto chciał zgładzić POkrakę. A spęd był ok.
Jakiś palant chyba na stanowisku z sekty co rządziła Polską napisał do Sundu paszkwil, że mój samochód potrącił Jego samochód. Nikt mnie nie zatrzymał, nie badał krwi na zawartość alkoholu czy narkotyków a nasi sund zaocznie, zusznie skazał mnie. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła paszkwilantowi odszkodowanie i ok. Czyli nie nasi nasi sund karze po stalinowsku. Wszak prokurator Stalina Wyszyński gadał dziadziowi : " daj mi człowieka a ja na niego znajdę paragraf". Czyli ta lipa co trwa w kurduplowym lubelskim sądzie z tym sędzią co Go... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 10:25
+1
Powinni jej komisyjnie wyrwać te pozostałości zębów i wstawić sztuczne zęby, a swoją drogą prawnik i nie dba o uzębienie , wstyd chuchać na klientów odorem zepsutych pniaków.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 09:38
+1
Wymiar sprawiedliwości się po prostu ośmiesza i tyle! Dla normalnego człowieka jest to kompromitacja sądu. A tak ten klan się opiera przed zmianami!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 4 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 3

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!