poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Jako strażnik i nie strażnik

Dodano: 20 grudnia 2001, 20:00

Wczoraj policja potwierdziła naszą informację, że pijany strażnik miejski z Lublina spowodował kolizję na ul. Weteranów. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło 13 grudnia. Przez cały czas normalnie pracuje. Komendant Straży Miejskiej o całej sprawie dowiedział się od reportera Dziennika.
– Dotychczas nie otrzymałem oficjalnego pisma z policji w tej sprawie – wyjaśnia Ireneusz Hajczuk, komendant Straży Miejskiej w Lublinie. – Tylko na tej podstawie mogę wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje. Na razie nie mam ku temu podstaw.
Pijany funkcjonariusz feralnego dnia spowodował kolizję prywatnym samochodem. Był po służbie.
– W świetle prawa strażnik miejski jest po służbie traktowany jak każdy inny obywatel – twierdzi komendant Hajczuk.
– W tym przypadku mówienie o pijanym strażniku jest nieporozumieniem. W chwili kolizji kierujący był zwykłym obywatelem.
Przed kilkoma laty w Lublinie miał miejsce podobny przypadek. Strażnik po alkoholu został zatrzymany podczas rutynowej kontroli. Nie był na służbie. Konsekwencją było wyrzucenie z pracy.
Policja nie ma obowiązku informowania przełożonych o popełnieniu takiego przestępstwa. Chyba że wpadnie żołnierz, funkcjonariusz Straży Granicznej, UOP i straży więziennej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!