piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Janowska: Sportowe atrakcje w miejsce strażaków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2013, 18:14
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Zamiast zdegradowanego terenu mają być sportowe atrakcje dla mieszkańców całego miasta. Ratusz chce przejąć od straży 4 ha gruntu przy ul. Janowskiej.

– Chcielibyśmy zagospodarować ten teren w ramach programu rewitalizacji doliny Bystrzycy – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta.

Magistrat ma już koncepcję zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki. Taki dokument miasto przedstawiło ponad rok temu, na zlecenie Ratusza opracowała go krakowska spółka Smit i Smit. Wzbudzająca wiele kontrowersji koncepcja zmienia nazwę parku Ludowego na "Foksal Hortus Sensu”, planuje tam elektryczną kolejkę i zakłada, że będzie tam możliwe "doświadczanie fi-fi” (filozofia+fizyka).

W dokumencie, który kosztował 50 tys. zł czytamy też, że rechot żab jest miły, jest nawet definicja drzewa: "stanowi doskonały obraz ładu kosmicznego i szczęśliwego aktu stworzenia pogodzonego z samym sobą. U jego stóp znajdują się robaki, gady, ssaki (…)”. Ale nie ma nic o strażackim terenie.

– Mogłyby się tu znaleźć np. boiska lub korty. Za funkcją rekreacyjną przemawia też bliskość BikeParku – dodaje Krzyżanowska.

Działka przy ul. Janowskiej ma około 4 hektary powierzchni. Jej wartość szacowana jest na około 2 mln złotych. Formalnie jest własnością Skarbu Państwa, zarządza nią straż pożarna. Ale strażacy mówią, że teren nie jest im do niczego potrzebny.

– Ten obiekt jest nam zbędny. Obecnie trwa modernizacja obiektów przy ul. Metalurgicznej i mają one zapewnić nam te funkcje, które były oczekiwane od terenu przy ul. Janowskiej – mówi Mirosław Hałas, szef Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

– Zamierzamy wystąpić do wojewody o przekazanie w inne ręce zarządu nad nieruchomością – potwierdza st. kpt. Tomasz Baran, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP. Miasto zapowiedziało oficjalnie, że będzie się starało przejąć ten teren. – Przygotowujemy formalne wystąpienie w tej sprawie – potwierdza Krzyżanowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zdzich
bosiek
s
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zdzich
zdzich (26 marca 2013 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy Włodarze Lublina! Czy podoba Wam sie stan nawierzchni dróg wokół Zalewu Zemborzyckiego. To ma być reprezentacyjny akwen miasta a drogi wokół niego są strasznie dziurawe. Nie zacheca to do dojazdu nad zalew ze strony Kraśnika. Ulica Krężnicka to dziura na dziurze i do tego pofalowana i krzywa. Wjazd z tej strony do Lublina powinien dobrze świadczyc o jego gospodarzach. Dzisiaj najlepiej o nich nie świadczy. Tą ulicą dojeżdzają takze kibice na tor rowerowy a także bedą dojeżdzać na tereny opisywne w artykule.
Rozwiń
bosiek
bosiek (26 marca 2013 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='s' timestamp='1364302166' post='750319']
? Boisk jest za mało. Szczególnie w tym rejonie. Tor samochodowy to 100 km od miasta a nie w zaciszu.
[/quote]

To pokaż gdzie? Przy dzisiejszych cenach paliw mało kto kto chce doskonalić technikę jazdy będzie jechał 100 km od Lbn. Wiele ludzi woli aby taki tor powstał w granicach administracyjnych miasta i ludzie mogli przyjechać i się na nim wyszaleć, a nie robić to na ulicach.
Rozwiń
s
s (26 marca 2013 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
? Boisk jest za mało. Szczególnie w tym rejonie. Tor samochodowy to 100 km od miasta a nie w zaciszu.
Rozwiń
nieryba
nieryba (26 marca 2013 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jezdzac Janowska zauwazylem,ze ludzie i szmochody nie mieszcza się wskutek atrakcji toru rowerowego-i działanie władz w celu poszerzenia o 4ha jest bardzo celowe..Tylko ta nazwa programu dla zalewu-Ocean-bez Sensu.Ach te krakusy-dowcipaski - co nie?
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2013 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Yebać korty i boiska! Tych już jest wiele. Orliki powstały na prawie każdym osiedlu! Zbudujcie tam nowy tor samochodowy. Nazwijcie go jak tam sobie chcecie.... oby dalej był w tym mieście bo odejście tego z Zemborzyckiej jest już nieuniknione...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!