piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Jesteśmy najlepsi!

Dodano: 20 kwietnia 2007, 14:51

Fotografia Roku 2006, Jedynka Roku i wyróżnienie w kategorii Informacja Roku - te nagrody trafią do dziennikarzy Dziennika Wschodniego.

W konkursie wzięli udział dziennikarze z kilkunastu polskich dzienników regionalnych należących do grupy Media Regionalne. Wyniki obrad jury dotarły do nas dziś wraz z oficjalnym komunikatem.

Autorem najlepszej Fotografii Roku 2006 okazał się Jakub Krzysiak z Dziennika Wschodniego. - Cieszę się z nagrody, pewnie przeznaczę ją na czynsz za studio fotograficzne - śmieje się Kuba Krzysiak, fotoreporter Dziennika. Zwycięskie zdjęcie przedstawia kobietę, która przez nieuwagę przejechała samochodem swoje dziecko. - Byliśmy w szpitalu, widzieliśmy dziecko ze śladami opony na plecach. Ta makabryczna sytuacja na długo utkwiła mi w pamięci - podsumowuje Kuba.

Redakcja Dziennika została również nagrodzona za najlepszą Jedynkę Roku (czyli pierwszą stronę). Okładka Magazynu Dziennika z 8 grudnia 2006 roku nawiązuje do seksafery w Samoobronie i przedstawia Stanisława Łyżwińskiego. - Zdecydowaliśmy się na duże zbliżenie jego twarzy, które mówi wszystko - wyjaśnia Radomir Wiśniewski, wydawca Magazynu. Seria okładek Magazynu to zbiorowe dzieło. Z Radomirem współpracują przy nich: szefowa naszego Działu Foto Dorota Awiorko-Klimek i szef redakcyjnych grafików Tomasz Piekut-Jóźwicki

W kategorii Informacja Roku wyróżnienie dostał Dominik Smaga. To za tekst "Grupa trzymająca trawę” (ukazał się 3 listopada 2006 roku). Dominik napisał o przetargu ogłoszonym przez lubelski Urząd Miasta na utrzymanie terenów zielonych. Przetarg budził wątpliwości. Zgłosiły się cztery firmy, które zamiast konkurować, złożyły oferty wzajemnie się uzupełniające. A przed piątą firmą urzędnicy piętrzyli problemy, żeby nie dopuścić jej do przetargu. - To było żmudne śledztwo. Ale po naszym tekście Najwyższa Izba Kontroli wytknęła Ratuszowi szereg nieprawidłowości i zleciła UOKiK wszczęcie postępowania antymonopolowego, które ma ustalić czy te firmy nie działały w zmowie - opowiada Dominik Smaga.

Konkurs w liczbach

Do tegorocznej edycji konkursu dzienniki grupy Media Regionalne zgłosiły w sumie 226 prac. Jury nagrodziło 10 i przyznało 7 wyróżnień. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii Reportaż i Artykuł Publicystyczny została Ewa Gorczyca z Gazety Codziennej Nowiny - za pracę "Bóg połączył nas na chwilę”. Pierwszą nagrodę w kategorii Informacja Roku jury przyznało ex aequo gazecie Nowiny oraz Gazecie Lubuskiej. W ostatniej konkursowej kategorii Najlepszy Pomysł Redakcyjny nagroda trafi do redakcji Nowej Trybuny Opolskiej za akcję "Róbmy swoje”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!