poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Fotografia Roku 2006, Jedynka Roku i wyróżnienie w kategorii Informacja Roku - te nagrody trafią do dziennikarzy Dziennika Wschodniego.

W konkursie wzięli udział dziennikarze z kilkunastu polskich dzienników regionalnych należących do grupy Media Regionalne. Wyniki obrad jury dotarły do nas dziś wraz z oficjalnym komunikatem.

Autorem najlepszej Fotografii Roku 2006 okazał się Jakub Krzysiak z Dziennika Wschodniego. - Cieszę się z nagrody, pewnie przeznaczę ją na czynsz za studio fotograficzne - śmieje się Kuba Krzysiak, fotoreporter Dziennika. Zwycięskie zdjęcie przedstawia kobietę, która przez nieuwagę przejechała samochodem swoje dziecko. - Byliśmy w szpitalu, widzieliśmy dziecko ze śladami opony na plecach. Ta makabryczna sytuacja na długo utkwiła mi w pamięci - podsumowuje Kuba.

Redakcja Dziennika została również nagrodzona za najlepszą Jedynkę Roku (czyli pierwszą stronę). Okładka Magazynu Dziennika z 8 grudnia 2006 roku nawiązuje do seksafery w Samoobronie i przedstawia Stanisława Łyżwińskiego. - Zdecydowaliśmy się na duże zbliżenie jego twarzy, które mówi wszystko - wyjaśnia Radomir Wiśniewski, wydawca Magazynu. Seria okładek Magazynu to zbiorowe dzieło. Z Radomirem współpracują przy nich: szefowa naszego Działu Foto Dorota Awiorko-Klimek i szef redakcyjnych grafików Tomasz Piekut-Jóźwicki

W kategorii Informacja Roku wyróżnienie dostał Dominik Smaga. To za tekst "Grupa trzymająca trawę” (ukazał się 3 listopada 2006 roku). Dominik napisał o przetargu ogłoszonym przez lubelski Urząd Miasta na utrzymanie terenów zielonych. Przetarg budził wątpliwości. Zgłosiły się cztery firmy, które zamiast konkurować, złożyły oferty wzajemnie się uzupełniające. A przed piątą firmą urzędnicy piętrzyli problemy, żeby nie dopuścić jej do przetargu. - To było żmudne śledztwo. Ale po naszym tekście Najwyższa Izba Kontroli wytknęła Ratuszowi szereg nieprawidłowości i zleciła UOKiK wszczęcie postępowania antymonopolowego, które ma ustalić czy te firmy nie działały w zmowie - opowiada Dominik Smaga.

Konkurs w liczbach

Do tegorocznej edycji konkursu dzienniki grupy Media Regionalne zgłosiły w sumie 226 prac. Jury nagrodziło 10 i przyznało 7 wyróżnień. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii Reportaż i Artykuł Publicystyczny została Ewa Gorczyca z Gazety Codziennej Nowiny - za pracę "Bóg połączył nas na chwilę”. Pierwszą nagrodę w kategorii Informacja Roku jury przyznało ex aequo gazecie Nowiny oraz Gazecie Lubuskiej. W ostatniej konkursowej kategorii Najlepszy Pomysł Redakcyjny nagroda trafi do redakcji Nowej Trybuny Opolskiej za akcję "Róbmy swoje”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!