czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Już po feriach. Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie

Dodano: 11 lutego 2018, 18:15
Autor: Dominik Smaga

Od poniedziałku obowiązywać mają nowe rozkłady jazdy. Autobusy pojadą z częstotliwością sprzed ferii. Trolejbusów to nie dotyczy, bo im nie „rozrzedzono” rozkładów

Będzie też kilka nowości. Jedną z nich będzie linia 24 z przystankiem początkowym na ul. Ruskiej po stronie dworca. Stąd ma jechać przez Podzamcze, Unicką, al. Spółdzielczości Pracy, Elizówkę, Ciecierzyn, Dys oraz Pólko do Nasutowa.

Do gminy Niemce ma dojeżdżać od poniedziałku także linia 74. Jej kursy kończące się dotychczas w Łagiewnikach będą wydłużone do Żulina.

Dłuższą trasę (ale tylko w dni powszednie) dostaną ponadto wybrane kursy linii 44, która pojedzie dalej niż do Jakubowic Konińskich, bo przez Smugi i Majdan Krasieniński aż do Krasienina.

Do kilometrów przejechanych przez linie 24, 44 i 74 na terenie gminy Niemce zapłaci jej wójt. – Mamy na to 800 tys. zł rocznie – mówi Krzysztof Urbaś, wójt Niemiec. Na wspomnianych liniach będą obowiązywać te same bilety, co w granicach Lublina, czyli z pierwszej strefy biletowej.

Od poniedziałku wydłużona zostanie trasa linii 45. Wszystkie jej kursy (już nie tylko wybrane) dotrą do ul. Metalurgicznej i to we wszystkie dni tygodnia. Ma to poprawić dojazd w rejon Metalurgicznej i Grygowej „osierocony” przez linię 1, wycofaną stąd, gdy definitywnie zamknięto wiadukt w ciągu ul. Grygowej.

W nowym rozkładzie utrzymany będzie dodatkowy, ostatni kurs linii 45 w stronę Gęsiej, który przed feriami wykonywany był tylko w weekendy. Z przystanku początkowego przy Metalurgicznej autobus ma odjeżdżać o godz. 22.40 w dni powszednie i o godz. 22.35.

Nowe kursy zyskać ma również linia 39. W dni powszednie dodatkowy kurs w stronę Zadębia będzie wykonywany od ul. Nadbystrzyckiej, a konkretnie od przystanku przy rzece (os. Skarpa 02) o godz. 6.20. Z kolei we wszystkie dni tygodnia ma być wykonywany kurs w kierunku Lipniaka zaczynający się o godz. 22.34 na Zadębiu.

Czytaj więcej o: Lublin komunikacja miejska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2018 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stoją bo mają tak zajefajne akumulatory i elektronikę że ich ruszyć nie mogą. Tak się kończą chore pomysły kupowania pojazdów poprzedniej generacji, składanych na szybko. Wstyd dla MPK a ich podnóżek zwany ZTMem tylko dołoży 15 kolejnych takich.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2018 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie te nowe autobusy co nimi się nie tak dawno MPK chwaliło. Miały wyjechać po feeriach
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2018 o 06:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak potwierdzam ma smogu, to autobusy mogą wyjechać na ulicę. Będą za to korki.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łał! To smogu już nie ma??? Bo tym m.in. argumentował ZTM/MPK zmiany w rozkładzie na czas ferii.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super aktualne zdjęcie. Umowa z PKS Zielona Góra została rozwiązana już dawno!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!