wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kampania, czy informacja? Spięcie na linii Twój Ruch - Ratusz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2014, 08:30
Autor: Dominik Smaga

Za "kolejny przykład partyjnej kampanii politycznej uznał prezydent Lublina Krzysztof Żuk oskarżenia o nielegalną kampanię wyborczą padające ze strony Twojego Ruchu pod adresem jego i przewodniczącego Rady Miasta, Piotra Kowalczyka.

Twój Ruch chce, by Żuk i Kowalczyk zostali ukarani grzywną w wysokości 100 tys. zł za naruszenie Kodeksu wyborczego. Partia Janusza Palikota skierowała już w tej sprawie pismo do Krajowego Biura Wyborczego. Prezydent oświadczył wczoraj, że billboardy to "element akcji informacyjnej podsumowującej dotychczasowe działania na rzecz miasta i jego mieszkańców”. Dodaje, że plakaty nie mają charakteru wyborczej agitacji. - Akcja (…) nie nakłania do głosowania w określony sposób lub na określonego kandydata, nie są to materiały partii politycznej ani komitetu wyborczego, nie toczy się obecnie żadna kampania wyborcza. Żaden przepis prawa nie zabrania osobom publicznym, w tym także prezydentowi, informowania o swojej działalności czy też o rezultatach aktywności - stwierdza Żuk. Dodaje, że i on, i Kowalczyk opłacili plakaty z własnych kieszeni. Ale to nie jedyne spięcie na linii Twój Ruch - lubelski Ratusz. Michał Kabaciński, poseł partii Janusza Palikota zaproponował prezydentowi, by 25 lutego pojechał na ul. Grygowej dyskutować z nim o zakładzie utylizacji opon. Na umiejscowienie zakładu kilkadziesiąt metrów od bloków socjalnych zgodził się Urząd Miasta. Lokatorzy bloków protestują przeciw tej inwestycji. Mówią, że o planach jej uruchomienia nie byli odpowiednio wcześnie informowani przez magistrat. Protestującym wtóruje poseł Kabaciński, ale do proponowanego przez niego spotkania z prezydentem nie dojdzie. - W tej sprawie jest wydana decyzja administracyjna, na którą przysługuje zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Prezydent nie chce uczestniczyć w wydarzeniu, które będzie tylko autopromocją pana posła - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza.
  Edytuj ten wpis
Greg
ak47
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Greg
Greg (20 lutego 2014 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dwaj wygrani wg. kuriera jeden kowalczyk człowiek roku a drugi żuk straszne szanowni czytelnicy jak robią wam wodę z mózgu a wy w to wierzycie Kowalczyka k...wski usmiech muwi sam za siebie ... jacy wy głupi a ja jestem gość. Przecież to PiS owy członek podepnie się wszędzie aby tylko być ...

Rozwiń
ak47
ak47 (20 lutego 2014 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wydają dużo pieniędzy na inwestycje to niech informują o nich, co w tym złego

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2014 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kto jeszcze zwraca uwage na tych przychlastow od palikota????

Rozwiń
Bob
Bob (20 lutego 2014 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Twój Ruch funduje sobie cały okrągły rok kampanię wyborczą. Ich działalność to w sumie jedna wielka kampania.

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2014 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wg mnie to zwykła kampania informacyjna

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!