Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
15:31

Klub Inteligencji Katolickiej broni „prześladowanego” radnego

Autor: Zdjęcie autora aa
0 8 A A

„Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie z oburzeniem przyjął informację o dyskryminacji pana mgr Radosława Brzózki ze względu na jego przekonania światopoglądowe oraz polityczne” – bronią pracownika Starostwa Powiatowego w Świdniku, i jednocześnie radnego miejskiego – członkowie KIK. Dziś Rada Miasta w Świdniku ma rozpatrzyć wniosek starosty świdnickiego dotyczący m.in. zmniejszenia wynagrodzenia Brzózki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Liczę, że radni ocenią tę sytuację rzetelnie. Jeśli tak, to nie mam się czego obawiać – mówi Radosław Brzózka, były już naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku, radny miejski (prawicowy klub Rodzina i Prawo), który od marca nie kuruje już wydziałem. Ale ponieważ jest radnym miejskim, starosta, bez zgody rady, nie może mu zmienić wynagrodzenia.

Jego pracodawca wskazuje, że jest to wynik reorganizacji urzędu. „W obliczu dokonanych zmian, dalsze zatrudnienie radnego na dotychczas zajmowanym stanowisku oraz dalsze wypłacanie przypisanego stanowisku naczelnika wynagrodzenia byłoby ekonomicznie nieuzasadnione” – czytamy w stanowisku Zarządu Powiatu Świdnickiego. Stąd właśnie wniosek do Rady Miasta w Świdniku.

Jest jeszcze inny powód. To wyniki kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej za lata 2012 i 2013, która wykazała, że została nienależnie pobrana subwencja oświatowa. To około 2,6 mln zł, które powiat musi zwrócić.

Radny Brzózka twierdzi zaś, że stracił stanowisko ze względów politycznych. W powiecie świdnickim obecnie rządzi koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa, zaś Brzózka był naczelnikiem za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były naczelnik nie zgadza się też z zarzutem dotyczącym nieprawidłowości. Wskazuje, że było wręcz odwrotnie. Twierdzi, że to on naprawiał wcześniejsze błędy.

Tymczasem radnego broni Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie. W swoim stanowisku wylicza zasługi radnego. Chwali działania naczelnika, który jest znany nie tylko jako radny i samorządowiec ale też „autor prac naukowych i popularnonaukowych oraz animator kilku przedsięwzięć wydawniczych”.

„Próby zwalniania kogokolwiek z pracy ze względu na pozazawodowe zaangażowania światopoglądowe, społeczne i polityczne należy uznać za działania sprzeczne z zasadą sprawiedliwości.” – pisze prof. dr hab. Mieczysław Ryba, prezes KIK.

Z kolei zarząd powiatu świdnickiego zaprzecza, jakoby podjęte działania miały stanowić przejaw „dyskryminacji za względu na przekonania polityczne”.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 09:13
Jak ten Pan jest taki wybitny, jak to ocenia inteligencja, w dodatku, katolicka, to niech wezmą do siebie na etat. Niepowtarzalna okazja się nadarza mieć wybitnego specjalistę, to nie rozgłaszać bo ktoś go podkupi.
Avatar
lsw / 29 grudnia 2015 o 06:47
Oj słabiutki ten starosta, słabiutki. A Ci zastępcy - tylko się fotografują. Jak o nich nikt nie chce pisać to wydali gazetkę......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 23:37
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała zarzuty. Ale teraz... juz nie odsądzają tylko kiwają głowami.
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 22:47
jak męczennik to go ukrzyżować !
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 22:12
Pan Brzóska niech podziękuje AS, a jak nie wie o co chodzi, to niech porozmawia z Andrzejem M.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 21:58
CO CIEKAWE - ci z ZSl zawsze wpraszają się na KAŻDE koscielne chrześcijańskie święto! Msze dozynkowe zawsze z działaczami komuszego zsl... Jego członowie siadają do pierwszych ław i udają BOGOBOJNYCH, chociaż głosują później np. za invitro albo na za związkami homo. W tym przypadku jak na dłoni widać, że to typowe arbuzy - czerone komuchy wewnatrz a na zewnatrz udają ludowców. O wyniku samorządowych wyborów nie wspomnę... 26% lewych głosów, a kilka miesięcy póxniej Jarubas dostał 1% - słownie: jeden procent!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 21:41
STRZAŁ W 10! - "Tu nie chodzi o to, że wam zabierają demokrację. Wam zabierają koryto!". - Max Kolonko do protestujących funkcjonariuszy KOD w mediach czyli zakowski, lis, lewicka, michnik etc: "
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 20:07
O nie jest dyskryminowany. To męczennik!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 09:13
Jak ten Pan jest taki wybitny, jak to ocenia inteligencja, w dodatku, katolicka, to niech wezmą do siebie na etat. Niepowtarzalna okazja się nadarza mieć wybitnego specjalistę, to nie rozgłaszać bo ktoś go podkupi.
Avatar
lsw / 29 grudnia 2015 o 06:47
Oj słabiutki ten starosta, słabiutki. A Ci zastępcy - tylko się fotografują. Jak o nich nikt nie chce pisać to wydali gazetkę......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 23:37
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała zarzuty. Ale teraz... juz nie odsądzają tylko kiwają głowami.
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 22:47
jak męczennik to go ukrzyżować !
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 22:12
Pan Brzóska niech podziękuje AS, a jak nie wie o co chodzi, to niech porozmawia z Andrzejem M.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 21:58
CO CIEKAWE - ci z ZSl zawsze wpraszają się na KAŻDE koscielne chrześcijańskie święto! Msze dozynkowe zawsze z działaczami komuszego zsl... Jego członowie siadają do pierwszych ław i udają BOGOBOJNYCH, chociaż głosują później np. za invitro albo na za związkami homo. W tym przypadku jak na dłoni widać, że to typowe arbuzy - czerone komuchy wewnatrz a na zewnatrz udają ludowców. O wyniku samorządowych wyborów nie wspomnę... 26% lewych głosów, a kilka miesięcy póxniej Jarubas dostał 1% - słownie: jeden procent!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 21:41
STRZAŁ W 10! - "Tu nie chodzi o to, że wam zabierają demokrację. Wam zabierają koryto!". - Max Kolonko do protestujących funkcjonariuszy KOD w mediach czyli zakowski, lis, lewicka, michnik etc: "
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 20:07
O nie jest dyskryminowany. To męczennik!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra