piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Kładka nad ul. Radziszewskiego. Przetarg na rozbiórkę unieważniony

Dodano: 3 sierpnia 2017, 08:10
Autor: TOMA

UMCS unieważnił przetarg na wykonawcę rozbiórki kładki nad ul. Radziszewskiego. Uczelnia zapewnia, ze zdąży z mogącym spowodować spore utrudnienia w ruchu demontażem przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego

Do postępowania, które uczelnia ogłosiła na początku lipca zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta opiewała na 119 tys. zł.

I tu pojawiły się wątpliwości, bo uczelnia na to zadanie miała przygotowaną trzy razy więcej pieniędzy, dokładnie 368 tys. zł. - Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych byliśmy zobowiązani zwrócić się do wykonawcy o udzielenie wyjaśnień, czy zaproponowana kwota nie jest rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia. Wykonawca w swoim wyjaśnieniu potwierdził, że nie dokonał wyceny jednej z części przedmiotu zamówienia i oświadczył, że nie jest możliwe zrealizowanie prac w przedstawionej przez niego cenie – mówi Katarzyna Kozielewicz z biura prasowego UMCS.

Dlatego oferta tej firmy została odrzucona, a ponieważ była to jedyna złożona propozycja, postępowanie unieważniono. Nowy przetarg ogłoszono w ostatni piątek. Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać się do 14 sierpnia.

Oznacza to, że rozbiórka kładki zostanie przeprowadzona później, niż planowano. Pierwotnie prace przy demontażu, który będzie wymagał zamknięcia dla ruchu ul. Radziszewskiego na ok. dwa tygodnie miały potrwać do końca sierpnia. Całe zadanie miało być zrealizowane do połowy września. Teraz uczelnia zapewnia, że uda się je wykonać przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

- Zamówienie należy wykonać do 15 października, z zastrzeżeniem wykonania rozbiórki w nieprzekraczalnym terminie do 20 września – mówi Katarzyna Kozielewicz.

Czytaj więcej o: Lublin kładka Radziszewskiego
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej jakby CAŁY UMCS rozebrać z centrum!
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja bym tam jej nie rozbierał. Ładnie wygląda i nikomu nie przeszkadza. Wprawdzie mało uczęszczana, ale historyczny wygląd też się liczy.
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A TO POLSKA WŁAŚNIE.....................
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej będzie, jeśli wszyscy pracownicy naukowi UMCS rozbiorą kładkę własnoręcznie w ramach czynu społecznego. Szybko, tanio no i każdy z pracowników będzie miał fizykalny wkład w rozwój własnej uczelni!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!