Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Klub nie dla wszystkich. Wyprosili niepełnosprawną z imprezy

0 79 A A
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura

Niepełnosprawna studentka została wyproszona z imprezy andrzejkowej w lubelskim klubie. – Usłyszałam, że nie mam zaproszenia. Ale miałam. To dyskryminacja – uważa dziewczyna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Malwina Skurak cierpi na skoliozę, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. – Lekko utykam, ale chodzę i funkcjonuję normalnie – mówi. W piątkowy wieczór wraz z koleżankami wybrała się imprezę do jednego z klubów w centrum Lublina. By nie płacić za wejście zapisała się na listę na portalu społecznościowym Facebook (pierwsze 200 osób wchodzi za darmo). Tuż przed godz. 23 weszły do klubu, oddały kurtki i chciały rozpocząć zabawę. Wtedy do dziewczyn podszedł jeden z ochroniarzy. Kazał im opuścić lokal.

Przeczytaj cały list Malwiny Skurak

– Gdy spytałam dlaczego, powiedział, że szef kazał, bo nie mamy zaproszeń. Ale przecież byłam na liście, co zostało po-twierdzone przy wejściu do klubu – oburza się.

– Usłyszałyśmy, że musimy wyjść, bo zaszło nieporozumienie – relacjonuje Sylwia Wójtowicz, koleżanka Malwiny.

Dziewczyny wyszły. – Postałyśmy chwilę pod klubem i wtedy pojawił się pewien mężczyzna z niepełnosprawnością. Chciał wejść tylko po żonę, ale nawet na to mu nie pozwolili – opowiada pani Malwina. – Obserwując tę sytuację nabrałam podejrzeń, że selekcja polega na niewpuszczaniu osób z widoczną niepełnosprawnością. Choć nie usłyszałam tego wprost – dodaje.

Właściciel klubu nie chce komentować tej sytuacji. Na pytanie, czy w jego lokalu osoby niepełnosprawne nie są mile widziane, odpowiada krótko: – Miesiąc temu była u nas impreza dla głuchoniemych.

Malwina Skurak jest sekretarzem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych "Alter Idem” UMCS. Jak mówi, taka sytuacja przydarzyła jej się nie po raz pierwszy. – W październiku z grupą znajomych z naszego stowarzyszenia wybraliśmy się do innego z lubelskich klubów. Była z nami koleżanka na wózku inwalidzkim.

Może chodzić, ale ma problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Jako jedyna z całej grupy nie została wpuszczona do środka – opowiada pani Malwina. – Selekcjoner tłumaczył, że w klubie jest duży tłok, więc jeśli coś się jej stanie, to on będzie za to odpowiadał. Nie pomogły tłumaczenia, że wózek zostanie przed wejściem, a dziewczyna usiądzie w loży, którą wynajęliśmy, aby było bezpieczniej i bardziej komfortowo – dodaje.

Menadżer lokalu, w którym doszło do tej przykrej sytuacji, nie chciał udzielić nam komentarza.

Zdaniem Malwiny Skurak w obu przypadkach dopuszczono się dyskryminacji. – Bardzo mi zależy na tym, żeby to się zmieniło, bo niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przekonuje.

Joanna Olszewska, pełnomocnik prezydenta Lublina do spraw osób niepełnosprawnych: – Mam nadzieję, że były inne podstawy takiego zachowania ochroniarzy. Ale jeśli faktycznie powodem była niepełnosprawność, to jest to wbrew wszelkim zasadom współżycia społecznego. Każdy ma prawo korzystać z życia tak, jak ma na to ochotę.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 16:12

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 o 10:37

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:52

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:48

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 o 08:45

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 o 14:44

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 o 14:12

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 o 13:43

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 o 11:06

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 o 22:47

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 16:12

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 o 10:37

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:52

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:48

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 o 08:45

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 o 14:44

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 o 14:12

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 o 13:43

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 o 11:06

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 o 22:47

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!