niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejna apelacja w sprawie zabójców z Rakowisk. Tym razem od obrońcy Zuzanny M.

Dodano: 26 stycznia 2016, 10:55

Zuzanna M., zabójczyni z Rakowisk zasługuje na ponowny proces lub łagodniejszą karę. Tak uznał jej obrońca i skierował do sądu apelację od wyroku 25 lat więzienia

Wcześniej z apelacją wystąpiła już prokuratura. Zuzanna M. i Kamil N., za brutalne zamordowanie rodziców chłopaka zostali skazani na kary po 25 lat więzienia. Sąd zastrzegł, że mogą się ubiegać o warunkowe zwolnienie dopiero po 20 latach.

Śledczy od początku przekonywali, że nastoletni mordercy zasługują na dożywocie. Prokurator wniósł więc o uchylenie wyroku w części dotyczącej kary i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Gdyby do tego doszło, będzie można ponownie wnioskować o karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Z końcem ubiegłego tygodnia apelację od grudniowego wyroku złożył również obrońca Zuzanny W. – Wnosi o uchylenie wyroku w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania – mówi sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Jako alternatywne rozwiązanie obrona proponuje łagodniejszą karę, bez ograniczeń co do terminu ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie. Gdyby sąd na to przystał, Zuzanna M. mogłaby składać taki wniosek nie po 20, a już po 10 latach za kratami. W swojej apelacji obrońca zwrócił uwagę na czytanie opinii psychiatrycznej, dotyczącej Zuzanny M. – Uznał, iż sąd zrobił to jednostronnie i niekorzystnie dla jego klientki – dodaje sędzia Abramowicz.

W sprawie można się spodziewać również trzeciej apelacji, skierowanej przez obrońcę Kamila N. Termin na jej wysłanie mija dzisiaj.

Nastolatkowie odpowiadają za makabryczną zbrodnię, do której doszło w grudniu 2014r. w Rakowiskach nieopodal Białej Podlaskiej. Kamil i Zuzanna zakradli się nocą do domu chłopaka. Zamordowali jego śpiących rodziców, zadając im po kilkadziesiąt ran nożami. Zrobili to, bo rodzice nastolatka sprzeciwiali się jego znajomości z Zuzanną. Mordercy przyznali się do zbrodni, a później dokładnie opisali jej przebieg.

Biegli uznali, że Zuzanna i Kamil sąd zdrowi psychicznie. Mają jednak nieprawidłowo ukształtowaną osobowość. Podczas procesu obrońca Kamila N. przekonywała, że chłopak został zmanipulowany przez dziewczynę. Z kolei pełnomocnik Zuzanny M. przedstawiał swoją klientkę jako ofiarę zaniedbań wychowawczych – nastolatkę, która potrzebowała zrozumienia i akceptacji.

Czytaj więcej o: sąd zabójstwo Rakowiska
Karol z Białej
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karol z Białej
Karol z Białej (21 lutego 2016 o 00:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zamknąć w celi z Kamilem N, Kajetanem P, Mariuszem T. Niech się bawią razem przez najbliższe 25 lat. Albo i dłużej...

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bzdur ludzie nie piszcie. Dziewczyna wredna ale chłopak nie stracił swojego rozumu a we krwi nie stwierdzono żądnych narkotyków oprócz słabej trawy.
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obronca kamila nie zlozyl apelacji . Zkamilem w areszcie jest bardzo zle dotarlo do niego co zrobil , psychika nie wytrzymuje , a to swiadczy o tym ze byl dobrze zmanipulowany przez zuze . Szpikowala kamila narkotykami lubiala eksperymentowac mieszala alkochol z narkotykami . Kto wie co mu podala w noc morderstwa .
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję,że Ziobro nie dopuśći do tego
Rozwiń
d.s
d.s (27 stycznia 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka apelacja !!! NA PAL I NIECH WISZĄ AŻ OBLECĄ !!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!