sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Komputery od prezydenta

Dodano: 17 września 2001, 22:50

W Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, przy
ul. Podwale 11 otwarto wczoraj nową pracownię komputerową. Wyposażenie pracowni sfinansował prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Pracownię wyposażono w system składający się z serwera i 9 komputerów dla uczniów. W Zespole Szkół nr 1 są już cztery pracownie komputerowe, w każdej z nich jest 10 komputerów.
- Tak duża ilość komputerów umożliwia nam stosowanie nowoczesnych metod edukacyjnych z użyciem technik informatycznych - mówi Andrzej Szum, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 1. - Nasi nauczyciele zostali specjalnie przeszkoleni do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem komputerów i Internetu, wielu z nich skończyło podyplomowe studia informatyczne.
Nowa pracownia komputerowa jest jedną z wielu ufundowanych w ramach realizacji programu "Internet w szkołach”. Jej wyposażenie sfinansowane zostało z pieniędzy zaoszczędzonych przez sztab wyborczy Aleksandra Kwaśniewskiego.
Prezydent Kwaśniewski nie mógł wziąć udziału w otwarciu pracowni, reprezentowała go posłanka Izabella Sierakowska, która odczytała przekazany przez niego list. Prezydenta miasta Lublina reprezentowała Ewa Dumkiewicz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24