poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Komu chcieli zabrać immunitet? "Posłowie nie są świętymi krowami"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2014, 13:00

Czterdzieści wniosków o uchylenie immunitetu poselskiego wpłynęło w ub. roku do Kancelarii Sejmu. Posłów, wobec których skierowano je w związku z wykroczeniami drogowymi opisał Dziennik Gazeta Prawna.

Wśród nich nie brakuje parlamentarzystów z woj. lubelskiego. To lider Twojego Ruchu Janusz Palikot (trzy wnioski), Stanisław Żmijan (PO) i Marek Poznański (Twój Ruch) - obaj po dwa. Parlamentarzyści deklarują chęć zniesienia immunitetów w sprawach dotyczących wykroczeń drogowych. - Posłanki i posłowie nie są świętymi krowami, jeśli popełnili wykroczenie, to powinni za nie zapłacić, tak samo jak inni. Mówię tu także o sobie. Niestety, cała procedura z tym związana jest śmieszna. Te kwestie miały być wyjaśniane, ale wydaje mi się, że jest to tylko czcze gadanie przed kampanią wyborczą - przyznaje poseł Poznański.

Z kolei poseł Żmijan, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury przypomina, że już dwukrotnie prezentował projekt dotyczący zmiany systemu fotoradarów. Proponuje m.in., żeby karać mandatami wszystkich, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość zaledwie o 5 procent (przy ograniczeniu do 50 km/h byłoby to jedynie 2,5 km). - Jest tam także propozycja, aby za wykroczenia drogowe karać na podstawie decyzji administracyjnej, a nie kodeksu wykroczeń. To by załatwiało sprawę i nikt by nie był chroniony - przekonuje Żmijan. - Skoro podpisuję się pod projektem, to znaczy, że jestem za zniesieniem immunitetu w tej kwestii - dodaje. Wcześniejszy projekt pozwalający karać parlamentarzystów za wykroczenia drogowe utknął w Sejmie, choć wpłynął do niego w lutym ub. roku. 29 stycznia tego roku opinię w tej sprawie wydał rząd. Zalecił w niej... dalsze prace legislacyjne nad projektem.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!