środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Koniec darmowego parkowania przy KUL. Studenci protestują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2015, 07:15

Koniec darmowego parkowania na kampusie KUL przy ul. Konstantynów. Od 2 kwietnia za godzinę parkowania kierowcy zapłacą 1,90 zł. Studenci już protestują.

"Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż z dniem 2 kwietnia br. na terenie kampusu przy ul. Konstantynów 1 w Lublinie zostanie ustanowiona strefa płatnego parkowania” - można przeczytać na portalu dla studentów i pracowników KUL (e-kul.pl). "W związku z tym ulegnie zmianie organizacja ruchu, obowiązywać będą nowe znaki drogowe i zamontowane zostaną tablice informacyjne.”

Na terenie Kampusu Konstantynów mają zajęcia studenci architektury krajobrazu, biotechnologii, gospodarki przestrzennej, matematyki, informatyki i ochrony środowiska. Na terenie kampusu znajdują się też m.in. obiekty sportowe KUL i akademiki.

Tablice informujące o płatnych miejscach pojawiły się już w piątek. są już zamontowane. - Często tutaj przyjeżdżam, 3-4 razy w tygodniu. Korzystam z obiektów sportowych KUL-u - przyznaje Łukasz, student Politechniki Lubelskiej. - Zaparkować w tym rejonie jest naprawdę trudno. To było jedyne miejsce, gdzie w pobliżu parking nie był płatny. Dla mnie 1,90 zł za godzinę to jest dużo. Pewnie teraz będą przyjeżdżać rowerem.

- Jeśli uczelnia na tym zarobi to popieram ten pomysł - uważa pan Konrad, pracownik KUL, którzy jak inni pracownicy nadal parkować będzie tu gratis. - Mnie jest wszystko jedno ale studenci nie będą zadowoleni. Poza tym nie jestem zwolennikiem płatnych parkingów przy budynkach użyteczności publicznej - dodaje pan Ludomir, który także jest pracownikiem KUL.

- Na parkingu będzie 196 płatnych miejsc parkingowych i 10 bezpłatnych stanowisk postojowych zastrzeżonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych - podaje Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL. - Decyzja o wprowadzeniu opłat została podjęta z kilku powodów. W bezpośrednim sąsiedztwie na terenach prywatnych od dawna obowiązują opłaty parkingowe, np. przed Szpitalem Wojewódzkim - i na parkingu KUL na wiele godzin pozostawiane są samochody przez osoby niezwiązane z uniwersytetem. Poza tym utrzymanie tak dużej powierzchni generuje koszty.

Studenci już protestują. Do jutra będą zbierać podpisy pod petycją "Sprzeciw wobec ustanowienia strefy płatnego parkowania w kampusie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przy ul. Konstantynów w Lublinie” . - Dla studentów nie są przewidziane żadne bezpłatne miejsca - podkreśla Michał Kozak, przewodniczący Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL. I dodaje: W środę mam się spotkać w tej sprawie z prorektorem ds. studenckich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin KUL parking
Depp
anastazy
marcin
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Depp
Depp (4 kwietnia 2015 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co za kretynizm! Jestem studentką  biotechnologii i mam płacić? Chyba mam prawo zostawić tam auto, skoro robię badania do pracy i się tam uczę? Powiem szczerze, wybrałam studia na KUL tylko i wyłącznie ze względu na to, że był duży parking, darmowy, nie było problemu z zostawieniem samochodu. Chcą mieć więcej studentów a sami ich odstraszają! Nie długo będą pobierać opłatę za wejście na laboratorium. Rozumiem, że zostawiało tam samochód dużo osób ze szpitala i zrozumiałe, że chcieli coś z tym zrobić, ale bez przesady- powinno być okazanie legitymacji i wjazd darmowy albo już ewentualnie opłata 10zł na miesiąc.

Rozwiń
anastazy
anastazy (1 kwietnia 2015 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak na razie nie ma żadnego znaku oprócz europarku, jakiż to przypadek, że ta sama firma dzierżawi parking przy archikatedrze :)

Wytarczy wrzucić w google Europark i poczytać troche o strategii skubania....ciągnie swój do swego...

Jakby nie można było postawić elektronicznego słupka i szlabanu, jesteśm ciagle sto lat za Europą, w Italii nawet za zrobienie kupy można kartą zapłacic, a tutaj firme wynajmują europejską i wyprowadzana jest kasa na zewnątrz i ....do wewnątrz czyjejś kieszeni.

Będą chodziły dwa ciecie i czaiły, czy ktoś o minutę przekroczył czas, i za wycieraczkę manadat na 50 zł - wiem, bo przerabiałem. Jak nie zapłacisz gożą komornikiem.

Rozwiń
marcin
marcin (31 marca 2015 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a co z studentkami i studentami ktorzy mieszkaja w akademikach , takze beda musieli ponosić opłaty parkowania .....

Rozwiń
xc
xc (31 marca 2015 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Udowodnij że nikt nie przyjechał, przedstaw statystyki, najlepiej poparte zdjęciami parkingu minuta po minucie. Co mnie interesuje czy ktoś przyjeżdza czy nie ? Święta to święta i w każdej placówce publicznej czy też prywatnej jest mniejszy ruch na parkingu - wyobraź sobie że tak po prostu jest w święta.

Czy jeśli z wypłaty pracodawca by ci potrącał 79zł msc. za parking, byłbyś zadowolony ?

Ułatwię Wam myślenie, bo widzę że niby studenci, ale macie wyjątkowo utrudnione pojmowanie świata.

Student/Studentka ma przeznaczone 700zł msc, na dojazd samochodem do uczelni, na jedzenie, a także na jakieś pierdoły. Razem 700zł.

I czy Waszym zdaniem, 700zł obniżone o kwotę 79zł msc (na parking) jest powodem do zadowolenia takiego studenta ? Czy opłata na parking przyczyni się do tego że więcej paliwa zatankuje ? czy może więcej zje w tym miesiącu ? Pytam bo chce pojąć, ale uwieżcie że bardzo mi trudno, tok Waszego myślenia, chciałbym zrozumieć czym kierujecie się myśląć w tak idiotyczny sposób. Proszę o racjonalne odpowiedzi.

najpierw przeczytaj ze zrozumieniem.Nie przyjechał na zajęcia a nie na parking.Na KUL-u jest masę dni wolnych a zajęcia są regularnie przekładane ,bo jesteście jasniepanstwo

Rozwiń
Marcin
Marcin (31 marca 2015 o 02:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Według tych komentarzy każdy student to pijak i nierób. Super w takim razie idąc tym tokiem myślenia polak to złodziej i brudas. Fundacja rozowoju KUL szuka pieniędzy kosztem studentów? A pani z działu rozwoju płaci za bilecik, proponuję rozpocząć zmiany od siebie czyli pracowników KUL, albo płaci każdy albo nikt. Mało jest pieniędzy ze zbiórek przeprowadzanych w kosciołach, zmuszają nas studentów - przynajmniej dwa razy do roku do zbierania na KUL, i nikogo nie interesuje czy ktoś akurat nie miał w planach wyjazdu do domu. Czy to jest zgodne z prawem? Mało pieniążków? Nie wiem jak będzie to funkcjonować ale trzeba kogoś do tego zatrudnić lub postawić  bramki/biletomaty, to również koszt. Czy to się aż tak zwróci? Parking był darmowy od początku istnienia wydziału na poczekajcie i niby teraz przestał się opłacać? Studenci sobie poradzą parkowanie pod blokami, pod Tesco, lecz wtedy na pewno mieszkańcy nie będą zadowoleni - może też zrobią płatny parking? :)

Do osób które pisały, żeby domagać się stacji roweru miejskiego, stacja jest koło szpitala więc dość blisko - więc na pewno osoby czujące potrzebę korzystania z roweru korzystają. A stacje lepiej utworzyć w dzielnicach w których nie mam.

A także do dbających o środowisko wszyscy tak dbacie i chodzicie na piechotę ? Jak to jest napisane? kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

A do Szanownych Państwa którzy tacy wyedukowani i tak jadą po studentach proszę o zastanowienie się czy studenci to naprawdę takie zło jak piszecie? Wynajmują wasze mieszkania - macie pieniądze, kupują w marketach, chodzą do lokali gastronomicznych - to pieniądze dla Lublina i praca dla jego mieszkańców - MYŚLENIE NIE BOLI moi państwo, nie jeden by zapłakał gdyby zniknęli studenci którzy napędzają Lubelską gospodarkę

Kwota 3.99zł za dzień nie wzieła się z nikąd, została wyliczona (koszt - zysk), czemu nie 0.99 gr, czemu nie 2zł, tylko akurat 3.99zł ? Bo krótko mówiąc ktoś chce zarobić kosztem studentów. Jeśli chodzi o kase to nic nie dzieje się przypadkowo.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!