środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Koniec rejestracji na lubelskich uczelniach. Czas na wyniki

Dodano: 9 lipca 2015, 20:30

W tym roku o przyjęcie na UMCS stara się blisko 14 tys. osób. Na kierunku jazz i muzyka estradowa o jeden indeks rywalizuje siedmiu kandydatów<br />
W tym roku o przyjęcie na UMCS stara się blisko 14 tys. osób. Na kierunku jazz i muzyka estradowa o jeden indeks rywalizuje siedmiu kandydatów

Lubelskie uczelnie zakończyły już internetową rejestrację kandydatów na studia. Część z nich opublikowała listy przyjętych. Wiadomo już, że na niektóre z kierunków będą prowadzone kolejne nabory

Wyniki rekrutacji ogłosił już Uniwersytet Przyrodniczy. – Do poniedziałku włącznie kandydaci mogą składać dokumenty, co będzie potwierdzeniem chęci podjęcia studiów. Na razie wiemy, że do 15 września będzie trwał dodatkowy nabór na architekturę krajobrazu. W przypadku pozostałych kierunków decyzje będą podejmowane, kiedy poznamy ostateczne wyniki – mówi Agnieszka Wasilak z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Dzisiaj mija czas na składanie dokumentów na Politechnice Lubelskiej. Dodatkową rekrutację ogłoszono na czterech kierunkach, na których zainteresowanie było mniejsze, niż zakładano. W przypadku edukacji technicznej, matematyki oraz inżynierii bezpieczeństwa trwa ona do dzisiaj, a na inżynierii środowiska – do środy. Dzisiaj zakończy się natomiast rejestracja na nowy kierunek: finanse i rachunkowość.

– Jego powstanie ogłosiliśmy dopiero pod koniec czerwca, dlatego daliśmy kandydatom więcej czasu. Ale już teraz mamy tam dużo chętnych – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni.
Do środy podjęcie studiów mogą potwierdzać kandydaci do studiowania na KUL. Tu największym zainteresowaniem cieszyły się: prawo, psychologia, filologia angielska, bezpieczeństwo narodowe, administracja, informatyka i sinologia.

– Ale są jeszcze kierunki, na których jest po kilka, albo kilkanaście wolnych miejsc – przyznaje Lidia Jaskuła, rzeczniczka najstarszej lubelskiej uczelni. – Dzisiaj ponownie uruchomimy nasz serwis rekrutacyjny – dodaje.

Blisko 14 tys. osób stara się o przyjęcie na UMCS. Pierwsze listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone w poniedziałek. Najwięcej kandydatów zgłosiło się na prawo (1312), finanse i rachunkowość (999) i psychologię (775). Pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce przoduje jednak jazz i muzyka estradowa, gdzie o jeden indeks rywalizuje siedmiu chętnych.

Także w poniedziałek wyniki rekrutacji ogłosi Uniwersytet Medyczny. Tu rekordowe zainteresowanie zanotowano na stomatologii, gdzie na jedno miejsce przypada 27 kandydatów.

Czytaj więcej o: Lublin studia
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lipca 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem dlaczego dziennik wschodni pomija jakiekolwiek informacje na temat uczelni prywatnych, praktycznie za każdym razem jeśli chodzi o artykuł na tej stronie. Licencjat robiłem na WySPie i byłem bardzo zadowolony z tej uczelni, natomiast szkoda, że DW nie dowiedział się od tej uczelni do kiedy tam trwa rekrutacja, bo wielu czytelników również byłoby zainteresowanych taką informacją. Dla nieświadomych - wykładowcy z UMCS i Politechniki Lubelskiej są również zatrudnieni w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Poziom merytoryczny wykładów jest taki sam jak na uczelniach państwowych.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2015 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na KUL-u to najlepiej Złożyć Rączki, a nie dokumenty! Dlaczego w rankingu PIERWSZEGO miejsca nie zajmuje PEDOgogika Kościelna? Chyba wszyscy mają dość!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!