Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2012 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Koniec sprawy "szwagrów" policjantów

Autor: Zdjęcie autora er
0 12 A A

Prokuratura: Przy interwencji wobec awanturującego się policjanta z III komisariatu, doszło jedynie do przewinienia dyscyplinarnego funkcjonariusza z patrolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku stycznia w pizzerii przy ul. Głębokiej nietrzeźwy policjant z III komisariatu w Lublinie zaczepił patrol. Pokazał obraźliwy gest. Nie chciał się wylegitymować. Został odwieziony do IV komisariatu policji. Tam przyjechał po niego szwagier – ówczesny komendant III komisariatu policji.

Prokuratura oceniała czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez policjanta z patrolu, który nie zgłosił zajścia dyżurnemu komisariatu oraz przez komendanta "trójki”. Śledztwo zostało właśnie umorzone.
- Nie doszło do popełnienia przestępstwa – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa prokuratury rejonowej Lublin-Południe.

Według prokuratury funkcjonariusz z patrolu nie podjął właściwych działań, bo usłyszał od komendanta "trójki”, że wobec awanturującego się policjanta będą wyciągnięte konsekwencje. Takie zaniechanie można potraktować co najwyżej jako przewinienie dyscyplinarne. Prokuratura nie miała też zastrzeżeń do zachowania komendanta, bo jak stwierdziła w uzasadnieniu umorzenia, o postępku swego szwagra zawiadomił komendanta miejskiego policji.

Dotkliwe konsekwencje nie spotkały policjanta, który awanturował się w pizzerii. Za zakłócanie porządku został ukazany 200 zł grzywny. Zwierzchnicy udzielili mu nagany.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Witold / 10 września 2012 o 19:50
Nie został ukarany mandatem,przeniesiony został z komisariatu III w Lublinie do Wydziału Wywiadowczego bez nagany,w pewnym stopniu został awansowany.
Avatar
prawnik / 10 września 2012 o 12:16
[quote name='44' timestamp='1347271278' post='672471']
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwości, to sitwa spod ciemnej gwiazdy.
[/quote]Dlaczego bili ? Czy jesteś żydem ?
[quote name='44' timestamp='1347271278' post='672471']
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał ... rozwiń
Avatar
44 / 10 września 2012 o 12:01
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwości, to sitwa spod ciemnej gwiazdy.
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwoś... rozwiń
Avatar
Uczciwy / 10 września 2012 o 11:53
Normalny czlowiek mialby zniewazenie funkcjonariusz co jest karalne
Avatar
WQERT / 10 września 2012 o 10:04
GDYBY TO BYŁ SZARY CZŁOWIEK JUŻ MIAŁBY CO NAJMNIEJ POZBIERANE PARAGRAFAMI........ CZY PRAWO JEST RÓWNE DLA WSZYSTKICH ????????"??
Avatar
kate / 10 września 2012 o 09:53
To był ostatni jego wyczyn KOMEDIANT go nie uratuje
Avatar
Gość / 10 września 2012 o 08:49
[quote name='mosquito' timestamp='1347259536' post='672386']
no i w prokuraturze też mają szwagrów .....
[/quote]Wszyscy razem chleją na potęge.
Avatar
mosquito / 10 września 2012 o 08:45
no i w prokuraturze też mają szwagrów .....
Avatar
Gość / 10 września 2012 o 08:03
[quote name='yyy' timestamp='1347252016' post='672345']
Cyrki! Co to za policjant skoro pokazuje faka kolegom z firmy! Chyba że się nosi i uważa za nie wiadomo kogo! Taka łajza to nie gliniarz tylko śmieć!
[/quote]Pały to pały tam wszyscy tacy,mierny poziom wyszkolenia.
Avatar
yyy / 10 września 2012 o 06:40
Cyrki! Co to za policjant skoro pokazuje faka kolegom z firmy! Chyba że się nosi i uważa za nie wiadomo kogo! Taka łajza to nie gliniarz tylko śmieć!
Avatar
Witold / 10 września 2012 o 19:50
Nie został ukarany mandatem,przeniesiony został z komisariatu III w Lublinie do Wydziału Wywiadowczego bez nagany,w pewnym stopniu został awansowany.
Avatar
prawnik / 10 września 2012 o 12:16
[quote name='44' timestamp='1347271278' post='672471']
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwości, to sitwa spod ciemnej gwiazdy.
[/quote]Dlaczego bili ? Czy jesteś żydem ?
[quote name='44' timestamp='1347271278' post='672471']
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał ... rozwiń
Avatar
44 / 10 września 2012 o 12:01
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwości, to sitwa spod ciemnej gwiazdy.
Miałem kontakt z "polską policją" zakończony w podobnym stylu. Ja byłem pobity, ja miałem ślady bicia policyjną pałką i pięściami przez eskortujących mnie policjantów. Policjanci nie mieli żadnych sladów uderzeń. W obawie, że będę dochodził sprawiedliwości i skarżył się na pobicie przez bandytów spod znaku policja RP, policjanci zgłosili że to ja ich pobiłem. Pomimo braku jakichkolwiek dowodów, sąd RP uznał, mnie winnym pobicia policjantów, skazał oraz kazał zapłacić odszkodowanie. Tak to już u nas jest. Polski aparat sprawiedliwoś... rozwiń
Avatar
Uczciwy / 10 września 2012 o 11:53
Normalny czlowiek mialby zniewazenie funkcjonariusz co jest karalne
Avatar
WQERT / 10 września 2012 o 10:04
GDYBY TO BYŁ SZARY CZŁOWIEK JUŻ MIAŁBY CO NAJMNIEJ POZBIERANE PARAGRAFAMI........ CZY PRAWO JEST RÓWNE DLA WSZYSTKICH ????????"??
Avatar
kate / 10 września 2012 o 09:53
To był ostatni jego wyczyn KOMEDIANT go nie uratuje
Avatar
Gość / 10 września 2012 o 08:49
[quote name='mosquito' timestamp='1347259536' post='672386']
no i w prokuraturze też mają szwagrów .....
[/quote]Wszyscy razem chleją na potęge.
Avatar
mosquito / 10 września 2012 o 08:45
no i w prokuraturze też mają szwagrów .....
Avatar
Gość / 10 września 2012 o 08:03
[quote name='yyy' timestamp='1347252016' post='672345']
Cyrki! Co to za policjant skoro pokazuje faka kolegom z firmy! Chyba że się nosi i uważa za nie wiadomo kogo! Taka łajza to nie gliniarz tylko śmieć!
[/quote]Pały to pały tam wszyscy tacy,mierny poziom wyszkolenia.
Avatar
yyy / 10 września 2012 o 06:40
Cyrki! Co to za policjant skoro pokazuje faka kolegom z firmy! Chyba że się nosi i uważa za nie wiadomo kogo! Taka łajza to nie gliniarz tylko śmieć!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 0 0

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 5 1

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 2 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 4 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 6

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 1 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 67 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 1 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 9 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 4 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!