sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Konkurs plastyczny na najpiękniejszy herb Lublina

Dodano: 6 kwietnia 2017, 15:15
Autor: ask

64 dzieci z 24 przedszkoli wzięło udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy herb Lublina. Imprezę w ramach programu "Lublin – moja mała ojczyzna” stworzyły nauczycielski przedszkola nr 7.

- Tan projekt został stworzony specjalnie z okazji 700-lecia Lublina. W jego ramach nasi nauczyciele przekazują m.in. dzieciom legendy związane z miastem i namawiały dzieci do wspólnego z rodzicami układania wierszy o Lublinie. Zorganizowaliśmy też konkurs plastyczny, do którego zaprosiliśmy wszystkie lubelskie przedszkola – opowiada Małgorzata Pizoń, dyrektor Przedszkola nr 7.
Wczoraj podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu zaprezentowano 64 herby Lublina autorstwa najmłodszych mieszkańców miasta.

- Najwspanialsze były herby narysowane przez dzieci. Trochę nieforemne, trochę nie równe, ale wzruszające – uważa Pizoń. – Większość prac powstało na podstawie gotowych szablonów, ale z wykorzystaniem wielu technik: origami, plasteliny, wydzieranek z lubelskich gazet, czy z tłem utworzonym z biletów MPK. Nic dziwnego, że jury nie mogło zdecydować się, które wyróżnić. Dlatego wszyscy uczestnicy naszego konkursu zajęli zasłużone pierwsze miejsce.

Jednym z uczestników być Adaś Włosek, z przedszkola na ul. Elektrycznej. - Znałem wcześniej herb Lublina, bo opowiadała mi o nim pani i słuchałem legendy o koziołku – mówi rezolutny chłopiec. – Samo narysowanie nie było trudne, bo patrzyłem gazetę, w której był wydrukowany i rysowałem. Praca zajęła mi średnio długo. Najpierw rysowałem na zajęciach, a potem pani mi przypomniała, że mam go dokończyć i robiłem to rano i po południu.

Swoją pracę na konkurs przygotowała też Ania Gruszecka, która razem z tatą napisała też okolicznościowy wierszyk.

- Najpierw mówił coś tata, a potem ja dokładałam słowa – młoda poetka zdradza sekrety warsztatu pisarskiego. – Napisaliśmy cztery zwrotki. Tam było tak napisane:

„Jest koziołek narowisty/co skacze do winnej kiści./Są kuglarze i sztukmistrze/oraz Jarmark oczywiście/
Tu cebularz jest na rogu/i witają cię od progu/ jest Botanik, skansen mamy/do odwiedzin zapraszamy”

Przedszkole nr 7 zastanawia się teraz nad wydaniem dzieł przedszkolaków.

Czytaj więcej o: Lublin konkurs herb Lublina
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!