Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2010 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Kontrole busów na trasie Lublin - Warszawa: 51 mandatów

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 36 A A

Po ostatnich kontrolach busów na trasie Lublin–Warszawa posypią się kary. Inspektorzy transportu drogowego sprawdzali ostatnie wieczorne kursy. Efekt 97 kontroli to 51 mandatów i 24 postępowania administracyjne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wspólna kontrola ITD z Mazowsza i Lubelszczyzny trwała przez cały ub. tydzień. – Sprawdzaliśmy prędkość, stan techniczny oraz liczbę przewożonych pasażerów. Szczególną uwagę zwracaliśmy na czas pracy kierowców – mówi Mariusz Szabała z ITD. w Lublinie.

Kierowca w ciągu dnia może prowadzić pojazd maksymalnie 9 godzin. Dwa razy w tygodniu, ten czas może być wydłużony do 10 godzin, przy zachowaniu odpowiedniej przerwy na odpoczynek.

– Rzeczywistość odbiega od norm – dodaje Szabała. – Mandaty kierowcy dostali za przekroczenie prędkości, a 24 postępowania administracyjne rozpoczęliśmy pod kątem przekroczenia norm czasu pracy. Kierowcy prowadzili pojazd po 11, 12 godzin dziennie. To zagraża bezpieczeństwu przewożonych pasażerów, bo zmęczony kierowca jest równie niebezpieczny, jak nietrzeźwy.

Większość (18) naruszeń czasu pracy kierowców inspektorzy stwierdzili w autobusach firmy Contbus.

– Wynika to nie tylko z wadliwego, naszym zdaniem, rozkładu jazdy tej firmy. To jest również potwierdzenie złej organizacji pracy kierowców Contbusa. Czas przejazdu Lublin–Warszawa jest określony na 2,5 godziny. Wszyscy inni operatorzy mają 3-godzinny rozkład – kończy Mariusz Szabała.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzyś / 20 października 2010 o 05:33
zmiana trochę tematu
czy busy z lublina jeżdzą pod czd w warszawie.
Avatar
Wim / 24 września 2010 o 12:22
ITD lubi sie poprzypierdzielać bo w koncu wiadomo ze jak wjadą w contbusa to cos znajdą ale daje sobie palca odciąc ze w samym samochodzie jedyne co nieprawidłowego znależli to spalona zarówka. Jest prosta zasada ładne nowe busy tam jada jako ekspres te starszawe ale ktore i tak maja max 5 lat jada jako te wolniejsze z przystankami.
Wiekszosc konkurencji wali ta trase jakimis starymi gruzawikami, ktore moze i sa ok ale nie na 180km tylko do świdnika czy tam lubartowa mozna sobie takim pojechać.
Czas pracy to tez lewizna mozna spokojnie jezdzic po 12h z takimi przerwami co maja to człowiek jest bardziej znudzony niz zmeczony
ITD lubi sie poprzypierdzielać bo w koncu wiadomo ze jak wjadą w contbusa to cos znajdą ale daje sobie palca odciąc ze w samym samochodzie jedyne co nieprawidłowego znależli to spalona zarówka. Jest prosta zasada ładne nowe busy tam jada jako ekspres te starszawe ale ktore i tak maja max 5 lat jada jako te wolniejsze z przystankami.
Wiekszosc konkurencji wali ta trase jakimis starymi gruzawikami, ktore moze i sa ok ale nie na 180km tylko do świdnika czy tam lubartowa mozna sobie takim pojechać.
Czas pracy to tez lewizna mozna spo... rozwiń
Avatar
Roman / 14 września 2010 o 14:09
Typowa nagonka na Contbus. W takim razie powinni sprawdzać też innych przewoźników i o nich pisać.
Jeżdżę z Contbusem od roku i dla mnie to jest najlepszy przewoźnik na tej trasie, stosunkowo tanio, posiadają bilety studenckie, a nieporównywalnie komfortowo z innymi przewoźnikami. Mają nowy tabor z klimatyzacją. Jeżdżą bardzo często, a 2,5 godziny jak jada przez Ryki i Garwolin to moim zdaniem normalny czas. PKS ma 3 godziny bo się zatrzymuje po drodze.
Jeździłem też pks'em z uwagi na cenę, ale jak dwa razy się zdarzyło ze nie przyjechał autobus to zrezygnowałem. W dodatku nie zawsze podjeżdżał nowy solbus, co najwyżej połowa przejazdów. A zastępcze pojazdy powinny jechać na złom a nie do warszawy.
Najgorszym przypadkiem było jak w maju podjechał jakiś stary jelcz. Brudny, z pewnością nie myty po zimie, tak że bagaż miałem cały w kurzu. W dodatku klapy silnika znajdujące się w przejściu na końcu autobusu nie były przymocowane! Co skutkowało tym że przy większej prędkości były wypychane pędem powietrza tak że nie było podłogi!
Od tamtej pory jeżdżę contbusem.
A takie artykuły, proszę mi wybaczyć, to zwykłe podpier***anie! Niech konkurencja sama się lepiej zorganizuje.
Typowa nagonka na Contbus. W takim razie powinni sprawdzać też innych przewoźników i o nich pisać.
Jeżdżę z Contbusem od roku i dla mnie to jest najlepszy przewoźnik na tej trasie, stosunkowo tanio, posiadają bilety studenckie, a nieporównywalnie komfortowo z innymi przewoźnikami. Mają nowy tabor z klimatyzacją. Jeżdżą bardzo często, a 2,5 godziny jak jada przez Ryki i Garwolin to moim zdaniem normalny czas. PKS ma 3 godziny bo się zatrzymuje po drodze.
Jeździłem też pks'em z uwagi na cenę, ale jak dwa razy się zdarzyło ze n... rozwiń
Avatar
antyBUS / 14 września 2010 o 14:00
[quote name='crx' date='14 wrzesień 2010 - 11:07 ' timestamp='1284455228' post='346813']
To nie wina ustroju czy czasów.Typowo polskie podejście do biznesu-szybko nachapać się a jeśli konkurencja przeszkadza to ją spalić.Ot takie katolicko-solidaruchowa mentalność!!!
[/quote]
A krzyżyki na lusterkach wiszą . Szerokiej drogi.
Avatar
crx / 14 września 2010 o 11:07
To nie wina ustroju czy czasów.Typowo polskie podejście do biznesu-szybko nachapać się a jeśli konkurencja przeszkadza to ją spalić.Ot takie katolicko-solidaruchowa mentalność!!!
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 10:07
[quote name='tomasz' date='14 wrzesień 2010 - 09:54 ' timestamp='1284450853' post='346770']
A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[/quote]

Toż to właśnie jest socjalizm! Nie jakość, ale ilość. 200, 300 albo i 500% normy! W PRL fukcjonowało jeszcze coś takiego jak "praca na akord". Jeśli jesteś młody i nie pamiętasz to zajrzyj do słowniczka wyrazów trudnych.
[quote name='tomasz' date='14 wrzesień 2010 - 09:54 ' timestamp='1284450853' post='346770']
A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[/quote]

Toż to właśnie jest socjalizm! Nie jakość, ale ilość. 200, 300 albo i 500% normy! W PRL fukcjonowało jeszcze coś takiego jak "praca na akord". Jeśli jesteś młody i nie pamiętas... rozwiń
Avatar
tomasz / 14 września 2010 o 09:54
[quote name='Marcinn' date='14 wrzesień 2010 - 09:20 ' timestamp='1284448824' post='346739']
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
[/quote]


A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[quote name='Marcinn' date='14 wrzesień 2010 - 09:20 ' timestamp='1284448824' post='346739']
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
[/quote]


A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 09:48
Proponuję panom z ITD aby wzięli się za busiarzy na trasie Opole Lub.-Lublin. To co tam się dzieje to horror niczym na "marszrutkach" na ukraińskiej prowincji. W busie 14-miejscowym czasami jedzie nawet 21 osób. Normalką jest inkasowanie pieniędzy bez wydawania biletu. Normalką jest także zatrzymywanie się gdzie popadnie, nawet na łuku drogi z "podwójną ciągłą" tak aby przysłowiowemu Jóźkowi czy Frankowi było bliżej do domu, sklepu, lub gospody. Rozkłady jazdy to fikcja, bo 15 minut w te lub we wte nikogo nie dziwi. Szczególnie na odcinku Bełżyce-Lublin. Zdaję sobie sprawę, że nikt z pasażerów regularnie podróżujących tamtędy nie poskarży się, bo nie mają innego wyboru (PKS w Opolu splajtował), ale chyba cywilizacyjne normy obowiązują w całej RP?
Proponuję panom z ITD aby wzięli się za busiarzy na trasie Opole Lub.-Lublin. To co tam się dzieje to horror niczym na "marszrutkach" na ukraińskiej prowincji. W busie 14-miejscowym czasami jedzie nawet 21 osób. Normalką jest inkasowanie pieniędzy bez wydawania biletu. Normalką jest także zatrzymywanie się gdzie popadnie, nawet na łuku drogi z "podwójną ciągłą" tak aby przysłowiowemu Jóźkowi czy Frankowi było bliżej do domu, sklepu, lub gospody. Rozkłady jazdy to fikcja, bo 15 minut w te lub we wte nikogo nie dziwi. Szcze... rozwiń
Avatar
Marcinn / 14 września 2010 o 09:20
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
Avatar
kloudi / 14 września 2010 o 09:19
[quote name='RaPi' date='14 wrzesień 2010 - 02:20 ' timestamp='1284423635' post='346648']
@~Inżynier~ O ile do pamiętam z udziałem Contbusa nie wydarzył się żaden wypadek i oby tak trzymać Części słychać o zdezelowanych pekaesach co się na drogach rozpadają. Podobnie jest ze stanem technicznym busów obłupujących lokalne trasy np Lublin Opole Lubelskie. Czemu tutaj ITD nie robi takich częstych i drobiazgowych kontroli. Widocznie albo mamy w kraju tylu ryzykantów albo Ci kierowcy nie jeżdżą aż tak tragicznie skoro firma na brak klientów nie narzeka i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zawsze można pojechać PKP albo PKSem

@~kloudi~ Mówisz że trochę jeździsz ale chyba mało się rozglądasz bo takie praktyki są również stosowane przez PKSy i MPKi i nie tylko w tym miejscu. Chociażby na Solidarności w Tysiąclecia czy Filaretów w Głęboką. Jeżeli autobus ma rozkład to nie może wyjechać 20 minut wcześnie ale Ciebie jak twierdzisz guzik to obchodzi. Wymagasz kultury od innych a może by tak zacząć od siebie. Ty jedziesz sam w aucie a ten w Busie, MPKu czy PKSie wiezie kilka lub kilkanaście osób, można by go tak wpuścić trochę wcześniej na pas do skrętu w lewo żeby ominął z lekka kolejkę i jednocześnie nie musia
[/quote]

@RaPi - Rozglądam się sporo i nie mówię że to robią tylko kierowcy busów, bo robi to wiele innych osób, chodzi tu o kulturę jazdy na drodze. A w tym konkretnym przypadku co w/w opisałem to nie bylo że On (czyt. kierowca busa) grzecznie czy uprzejmie jak piszesz zmienił pas ruchu. Wcisnął się na chama nikomu nie dziękując potem. A miał radio. Po drugie on jechał pusty, domyślam się że jechał dopiero na dworzec, pewnie z domu. Więc rozkład go nie obowiązywał. A co ma to tego rozkład. Czy jak ma jakiś tam rozkład to przepisy go nie obowiązują. To równie dobrze może wjeżdżać na czerwonym, a najlepiej żeby zamontowali jemu niebieskie stroboskopy i niech jedzie na sygnałach to będzie wtedy rozkładowy. Niech sobie Pan Stasiu, czy Pan Rysiu etc jak ktoś wyżej napisał, zmieni rozkład, a kierowcy niech pokażą troszkę kultury. Nie wystarczy założyć białą koszulę z krawatem i ładnie się uśmiechać przy wsiadaniu. Powtarzam nie chodzi mi o nagonkę na busiarzy, niech sobie będą jako konkurencja dla PKS, kiedyś sporo jeździłem tymi środkami transportu. Teraz mnie to nie dotyczy. Chodzi tu o kulturę kierowców jako uczestników ruchu.
Pozdrawiam
Kończę dyskusję bo do niczego ona nie prowadzi jak wiele dyskusji na tym forum i w tym kraju.
[quote name='RaPi' date='14 wrzesień 2010 - 02:20 ' timestamp='1284423635' post='346648']
@~Inżynier~ O ile do pamiętam z udziałem Contbusa nie wydarzył się żaden wypadek i oby tak trzymać Części słychać o zdezelowanych pekaesach co się na drogach rozpadają. Podobnie jest ze stanem technicznym busów obłupujących lokalne trasy np Lublin Opole Lubelskie. Czemu tutaj ITD nie robi takich częstych i drobiazgowych kontroli. Widocznie albo mamy w kraju tylu ryzykantów albo Ci kierowcy nie jeżdżą aż tak tragiczn... rozwiń
Avatar
krzyś / 20 października 2010 o 05:33
zmiana trochę tematu
czy busy z lublina jeżdzą pod czd w warszawie.
Avatar
Wim / 24 września 2010 o 12:22
ITD lubi sie poprzypierdzielać bo w koncu wiadomo ze jak wjadą w contbusa to cos znajdą ale daje sobie palca odciąc ze w samym samochodzie jedyne co nieprawidłowego znależli to spalona zarówka. Jest prosta zasada ładne nowe busy tam jada jako ekspres te starszawe ale ktore i tak maja max 5 lat jada jako te wolniejsze z przystankami.
Wiekszosc konkurencji wali ta trase jakimis starymi gruzawikami, ktore moze i sa ok ale nie na 180km tylko do świdnika czy tam lubartowa mozna sobie takim pojechać.
Czas pracy to tez lewizna mozna spokojnie jezdzic po 12h z takimi przerwami co maja to człowiek jest bardziej znudzony niz zmeczony
ITD lubi sie poprzypierdzielać bo w koncu wiadomo ze jak wjadą w contbusa to cos znajdą ale daje sobie palca odciąc ze w samym samochodzie jedyne co nieprawidłowego znależli to spalona zarówka. Jest prosta zasada ładne nowe busy tam jada jako ekspres te starszawe ale ktore i tak maja max 5 lat jada jako te wolniejsze z przystankami.
Wiekszosc konkurencji wali ta trase jakimis starymi gruzawikami, ktore moze i sa ok ale nie na 180km tylko do świdnika czy tam lubartowa mozna sobie takim pojechać.
Czas pracy to tez lewizna mozna spo... rozwiń
Avatar
Roman / 14 września 2010 o 14:09
Typowa nagonka na Contbus. W takim razie powinni sprawdzać też innych przewoźników i o nich pisać.
Jeżdżę z Contbusem od roku i dla mnie to jest najlepszy przewoźnik na tej trasie, stosunkowo tanio, posiadają bilety studenckie, a nieporównywalnie komfortowo z innymi przewoźnikami. Mają nowy tabor z klimatyzacją. Jeżdżą bardzo często, a 2,5 godziny jak jada przez Ryki i Garwolin to moim zdaniem normalny czas. PKS ma 3 godziny bo się zatrzymuje po drodze.
Jeździłem też pks'em z uwagi na cenę, ale jak dwa razy się zdarzyło ze nie przyjechał autobus to zrezygnowałem. W dodatku nie zawsze podjeżdżał nowy solbus, co najwyżej połowa przejazdów. A zastępcze pojazdy powinny jechać na złom a nie do warszawy.
Najgorszym przypadkiem było jak w maju podjechał jakiś stary jelcz. Brudny, z pewnością nie myty po zimie, tak że bagaż miałem cały w kurzu. W dodatku klapy silnika znajdujące się w przejściu na końcu autobusu nie były przymocowane! Co skutkowało tym że przy większej prędkości były wypychane pędem powietrza tak że nie było podłogi!
Od tamtej pory jeżdżę contbusem.
A takie artykuły, proszę mi wybaczyć, to zwykłe podpier***anie! Niech konkurencja sama się lepiej zorganizuje.
Typowa nagonka na Contbus. W takim razie powinni sprawdzać też innych przewoźników i o nich pisać.
Jeżdżę z Contbusem od roku i dla mnie to jest najlepszy przewoźnik na tej trasie, stosunkowo tanio, posiadają bilety studenckie, a nieporównywalnie komfortowo z innymi przewoźnikami. Mają nowy tabor z klimatyzacją. Jeżdżą bardzo często, a 2,5 godziny jak jada przez Ryki i Garwolin to moim zdaniem normalny czas. PKS ma 3 godziny bo się zatrzymuje po drodze.
Jeździłem też pks'em z uwagi na cenę, ale jak dwa razy się zdarzyło ze n... rozwiń
Avatar
antyBUS / 14 września 2010 o 14:00
[quote name='crx' date='14 wrzesień 2010 - 11:07 ' timestamp='1284455228' post='346813']
To nie wina ustroju czy czasów.Typowo polskie podejście do biznesu-szybko nachapać się a jeśli konkurencja przeszkadza to ją spalić.Ot takie katolicko-solidaruchowa mentalność!!!
[/quote]
A krzyżyki na lusterkach wiszą . Szerokiej drogi.
Avatar
crx / 14 września 2010 o 11:07
To nie wina ustroju czy czasów.Typowo polskie podejście do biznesu-szybko nachapać się a jeśli konkurencja przeszkadza to ją spalić.Ot takie katolicko-solidaruchowa mentalność!!!
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 10:07
[quote name='tomasz' date='14 wrzesień 2010 - 09:54 ' timestamp='1284450853' post='346770']
A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[/quote]

Toż to właśnie jest socjalizm! Nie jakość, ale ilość. 200, 300 albo i 500% normy! W PRL fukcjonowało jeszcze coś takiego jak "praca na akord". Jeśli jesteś młody i nie pamiętasz to zajrzyj do słowniczka wyrazów trudnych.
[quote name='tomasz' date='14 wrzesień 2010 - 09:54 ' timestamp='1284450853' post='346770']
A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[/quote]

Toż to właśnie jest socjalizm! Nie jakość, ale ilość. 200, 300 albo i 500% normy! W PRL fukcjonowało jeszcze coś takiego jak "praca na akord". Jeśli jesteś młody i nie pamiętas... rozwiń
Avatar
tomasz / 14 września 2010 o 09:54
[quote name='Marcinn' date='14 wrzesień 2010 - 09:20 ' timestamp='1284448824' post='346739']
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
[/quote]


A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe ci narażać siebie i innych ludzi, ponieważ jak szybciej coś zrobisz, to więcej będzie zrobione, a tym samym więcej wpadnie do kieszeni???
[quote name='Marcinn' date='14 wrzesień 2010 - 09:20 ' timestamp='1284448824' post='346739']
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
[/quote]


A czy Ciebie pracodawca zmusza do pracy po 10-12h i każe... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 09:48
Proponuję panom z ITD aby wzięli się za busiarzy na trasie Opole Lub.-Lublin. To co tam się dzieje to horror niczym na "marszrutkach" na ukraińskiej prowincji. W busie 14-miejscowym czasami jedzie nawet 21 osób. Normalką jest inkasowanie pieniędzy bez wydawania biletu. Normalką jest także zatrzymywanie się gdzie popadnie, nawet na łuku drogi z "podwójną ciągłą" tak aby przysłowiowemu Jóźkowi czy Frankowi było bliżej do domu, sklepu, lub gospody. Rozkłady jazdy to fikcja, bo 15 minut w te lub we wte nikogo nie dziwi. Szczególnie na odcinku Bełżyce-Lublin. Zdaję sobie sprawę, że nikt z pasażerów regularnie podróżujących tamtędy nie poskarży się, bo nie mają innego wyboru (PKS w Opolu splajtował), ale chyba cywilizacyjne normy obowiązują w całej RP?
Proponuję panom z ITD aby wzięli się za busiarzy na trasie Opole Lub.-Lublin. To co tam się dzieje to horror niczym na "marszrutkach" na ukraińskiej prowincji. W busie 14-miejscowym czasami jedzie nawet 21 osób. Normalką jest inkasowanie pieniędzy bez wydawania biletu. Normalką jest także zatrzymywanie się gdzie popadnie, nawet na łuku drogi z "podwójną ciągłą" tak aby przysłowiowemu Jóźkowi czy Frankowi było bliżej do domu, sklepu, lub gospody. Rozkłady jazdy to fikcja, bo 15 minut w te lub we wte nikogo nie dziwi. Szcze... rozwiń
Avatar
Marcinn / 14 września 2010 o 09:20
macie socjalistyczne nalecialosci
mamy wolny kraj i kazdy decyduje o sobie cchesz jechac 5 h pks jedz wsiadasz do contbusu to akceptujesz ich warunki ja 4 lata z nimi jezdzilem i nigdy nie mialem zastrzezen , a wyznacznikiem ich bezpieczenstwa jazdy jest brak wypadkow spowodowanych z ich winy przez te wszystkie lata
Avatar
kloudi / 14 września 2010 o 09:19
[quote name='RaPi' date='14 wrzesień 2010 - 02:20 ' timestamp='1284423635' post='346648']
@~Inżynier~ O ile do pamiętam z udziałem Contbusa nie wydarzył się żaden wypadek i oby tak trzymać Części słychać o zdezelowanych pekaesach co się na drogach rozpadają. Podobnie jest ze stanem technicznym busów obłupujących lokalne trasy np Lublin Opole Lubelskie. Czemu tutaj ITD nie robi takich częstych i drobiazgowych kontroli. Widocznie albo mamy w kraju tylu ryzykantów albo Ci kierowcy nie jeżdżą aż tak tragicznie skoro firma na brak klientów nie narzeka i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zawsze można pojechać PKP albo PKSem

@~kloudi~ Mówisz że trochę jeździsz ale chyba mało się rozglądasz bo takie praktyki są również stosowane przez PKSy i MPKi i nie tylko w tym miejscu. Chociażby na Solidarności w Tysiąclecia czy Filaretów w Głęboką. Jeżeli autobus ma rozkład to nie może wyjechać 20 minut wcześnie ale Ciebie jak twierdzisz guzik to obchodzi. Wymagasz kultury od innych a może by tak zacząć od siebie. Ty jedziesz sam w aucie a ten w Busie, MPKu czy PKSie wiezie kilka lub kilkanaście osób, można by go tak wpuścić trochę wcześniej na pas do skrętu w lewo żeby ominął z lekka kolejkę i jednocześnie nie musia
[/quote]

@RaPi - Rozglądam się sporo i nie mówię że to robią tylko kierowcy busów, bo robi to wiele innych osób, chodzi tu o kulturę jazdy na drodze. A w tym konkretnym przypadku co w/w opisałem to nie bylo że On (czyt. kierowca busa) grzecznie czy uprzejmie jak piszesz zmienił pas ruchu. Wcisnął się na chama nikomu nie dziękując potem. A miał radio. Po drugie on jechał pusty, domyślam się że jechał dopiero na dworzec, pewnie z domu. Więc rozkład go nie obowiązywał. A co ma to tego rozkład. Czy jak ma jakiś tam rozkład to przepisy go nie obowiązują. To równie dobrze może wjeżdżać na czerwonym, a najlepiej żeby zamontowali jemu niebieskie stroboskopy i niech jedzie na sygnałach to będzie wtedy rozkładowy. Niech sobie Pan Stasiu, czy Pan Rysiu etc jak ktoś wyżej napisał, zmieni rozkład, a kierowcy niech pokażą troszkę kultury. Nie wystarczy założyć białą koszulę z krawatem i ładnie się uśmiechać przy wsiadaniu. Powtarzam nie chodzi mi o nagonkę na busiarzy, niech sobie będą jako konkurencja dla PKS, kiedyś sporo jeździłem tymi środkami transportu. Teraz mnie to nie dotyczy. Chodzi tu o kulturę kierowców jako uczestników ruchu.
Pozdrawiam
Kończę dyskusję bo do niczego ona nie prowadzi jak wiele dyskusji na tym forum i w tym kraju.
[quote name='RaPi' date='14 wrzesień 2010 - 02:20 ' timestamp='1284423635' post='346648']
@~Inżynier~ O ile do pamiętam z udziałem Contbusa nie wydarzył się żaden wypadek i oby tak trzymać Części słychać o zdezelowanych pekaesach co się na drogach rozpadają. Podobnie jest ze stanem technicznym busów obłupujących lokalne trasy np Lublin Opole Lubelskie. Czemu tutaj ITD nie robi takich częstych i drobiazgowych kontroli. Widocznie albo mamy w kraju tylu ryzykantów albo Ci kierowcy nie jeżdżą aż tak tragiczn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!