niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kontrolerzy ZTM Lublin będą się różnić od kontrolerów radomskiego Refleksu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2014, 14:00
Autor: Dominik Smaga

Dodatkowych 10 osób do sprawdzania biletów zatrudnił Zarząd Transportu Miejskiego. Mają uzupełniać pracę tych wynajętych od radomskiej spółki Reflex. Taki eksperyment ma trwać do listopada

Tego jeszcze nie było. Do tej pory kontrolą zajmowała się tylko firma wynajęta przez ZTM. Do niedawna takie zlecenie wykonywała Miejska Korporacja Komunikacyjna. Teraz usługę świadczy radomska Agencja Ochrony Osób i Mienia "Reflex”, bo ostatecznie to ona wygrała przetarg. Pracownicy MKK stracili zajęcie, ale Zarząd Transportu Miejskiego wziął się na sposób i postanowił zatrudnić własnych kontrolerów, którzy mają uzupełnić pracę ekip Refleksu. - W odpowiedzi na ogłoszenie o pracy dokumenty złożyło 40 osób, z czego na egzamin zgłosiły się 24 - informuje Justyna Góźdź z ZTM. Spośród kandydatów wybranych zostało 10 osób, które dostały etaty na stanowisku "kontroler-rewizor”. - Potwierdzamy, że są to osoby, które wcześniej wykonywały zawód kontrolera, a więc posiadają wymaganą wiedzę, doświadczenie i predyspozycje do tej specyficznej i niełatwej pracy. Jak będzie można odróżnić kontrolerów ZTM od tych z Refleksu? - Reflex ma czarne stroje, natomiast nasi pracownicy będą mieć granatowe stroje i jasnoniebieskie koszule - opisuje Góźdź. Reszta ma być taka sama. - Kontrolerzy będą pracować z wykorzystaniem czytników z dołączoną drukarką do wydruku na miejscu wezwania do zapłaty lub pokwitowania zapłaty gotówką. Dodatkowe trzy grupy kontrolerskie pracują od wczoraj. Ich trasy mają być wyznaczane tak, by ekipy ZTM i te z Refleksu nie wchodziły sobie w paradę. Urzędnicy tłumaczą, że wprowadzenie "mieszanego” systemu kontroli ma utrudnić jazdę na gapę i zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów. Wskazują, że taki system obowiązuje m.in. w Warszawie i Poznaniu. ZTM zapewnia, że etaty dla kontrolerów mieszczą się w puli pieniędzy, którą ZTM ma na prowadzenie kontroli biletowej. Eksperyment ma potrwać do listopada. - Ewentualne decyzje o dalszej kontynuacji takiego systemu zostaną podjęte w trakcie jego funkcjonowania, po dokonaniu oceny i zmierzeniu efektów - zapowiada Góźdź.
  Edytuj ten wpis
chińczyk
Chytry
ja
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chińczyk
chińczyk (7 kwietnia 2014 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a czyje to pociotki pracują w tym ZTM że trzeba było aż taki "eksperyment" wymyślać?

Rozwiń
Chytry
Chytry (7 kwietnia 2014 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chytre kanaryz Radomia zamiast kontrolować aktywni na forum

Rozwiń
ja
ja (7 kwietnia 2014 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I to wszystko z naszych podatków.

Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (7 kwietnia 2014 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ponownie do kontroli poszli ci których nie udało się upchać jako inkasenci na Majdanku i na targu przy ul. Ruskiej oraz do strefy płatnego parkowania. Aby pójść do ZTMu trzeba było mieć lepsze plecy.

Rozwiń
ela
ela (7 kwietnia 2014 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

etaty utworzone dla znajomych z mkk.


etaty utworzone dla znajomych z mkk.

kanary ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!