Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2015 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Kosztowne marzenie o mieszkaniu

0 10 A A

Nowe środowisko i nowe mieszanie. To może być dla nich szansa na lepsze życie. Bezrobotna Monika Sokołowska z Lublina wspólnie z chorym mężem wychowują niepełnosprawne dzieci. Od miasta dostali mieszkanie. Ale muszą zrobić remont, na który ich nie stać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzina Sokołowskich jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. - Korzysta ze wsparcia z naszej strony. Jest to przede wszystkim pomoc finansowa w wysokości 1,9 tys. zł jak też pomoc w postaci obiadów dla syna - potwierdza Magdalena Suduł, rzecznik MOPR w Lublinie. - W tej rodzinie dominującym problemem jest niepełnosprawność dzieci jak też męża pani Moniki.

- Utrzymujemy się ze świadczeń pielęgnacyjnych na dzieci - przyznaje Monika Sokołowska. - Syn ma wadę mózgu i torbiel. Córka jest po operacji serca. Mąż też jest chory. Ma orzeczoną niepełnosprawność.

Czteroosobowa rodzina mieszka w Śródmieściu. Teraz mają szansę przeprowadzić się do większego mieszkania w dzielnicy Tatary. - Bardzo nam na tym zależy - przyznaje pani Monika. - Nasze obecne mieszkanie ma dwa pokoje. Jest zawilgocone, z grzybem na ścianie. W kamienicy są też szczury. Z kolei mieszkanie, które niedawno otrzymaliśmy z miasta, jest większe.

Jest jednak warunek. - Musimy je wyremontować. Należy wykonać m.in. całą instalację elektryczną i hydraulikę - mówi Paweł, mąż pani Moniki. Ale do wymiany jest prawie wszystko: trzeba położyć tynki, wymienić podłogi, wstawić nowe okna. - Kosztorys wszystkich prac opiewa na 37 tys. zł - dodaje pani Monika. - Remont mamy wykonać do 31 maja. Jeśli tego nie zrobimy, to nie dostaniemy skierowania do przydziału tego mieszkania.

Rodzina cały czas szuka firm i osób, które są w stanie im pomóc, przekazując na przykład materiały budowlane. - Tak walczyłam o to mieszkanie - mówi ze łzami w oczach pani Monika. - To już nie chodzi o mnie tylko o dzieci. Bardzo mi zależy, żeby się tam przeprowadzić. To mieszkanie to nasze marzenie. Wierzę, że się uda.

Chcesz pomóc? Zadzwoń albo napisz

Osoby, które chcą pomóc rodzinie Sokołowskich proszone są o kontakt z naszą redakcją - nr tel. 81 46 26 817 lub 46 26 800 albo pisać na adres anton@dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 marca 2015 o 08:47

Wiem co znaczy mieć chore dziecko i złe warunki mieszkaniowe,co prawda udało mi sie wyrwać z takowych bez pomocy miasta ale świetnie rozumiem tą sytuację.Pełna rodzina jest matka i ojciec - co w tym złego że być może ktoś im pomoze.Dostać kredyt w wysokości 50 tys - chyba trzeba trochę zarabiać... ?

Avatar
anna / 7 marca 2015 o 19:51
Ja tez mam corke niepelnosprawna i mieszkanie ktore dostalam od miasta musialam na swoj koszt wyremontowac, sama wychowuje niepelnosprawna corke i zdrowego syna 8 letniego. musialam wziac kredyt na remont mieszkania, nikt mi w niczym nie pomogl. 50 tys w remont wlorzylam, takie zycie!
Avatar
ktoś / 7 marca 2015 o 16:53

Ludzie nie bądźcie zazdrośni,ujawnijcie się publicznie tak jak ta kobieta to może i Wam ktoś pomoże.

Tylko prawdziwa desperacja zmusza ludzi do podjęcia takich kroków.

Avatar
Zarka / 7 marca 2015 o 16:40

Każdy ma prawo do godnego życia i założenia rodziny nawet ludzie z niepełnosprawnością co nie idzie w parze z upośledzeniem ! Niestety nie wszystkich stać na kupno mieszkania a Ci ludzie jakby posiadali wystarczającą gotówkę na 100 % nie upokarzali by się prosząc o pomoc...

kibicuję tej rodzinie..

Avatar
gosc / 7 marca 2015 o 14:25

tylko ta rodzina ma dwoje dzieci niepelnosprawne gdzie leczenie i rehabilitacja jest kosztowna i niestarcza na nawet na podstawowe potrzeby zyciowe to rzad robi tak ze rodziny z dziecmi chorymi musza sie prosic te dzieci nie mialy wyboru ze sie takie urodzily syty glodnego nie rozumie trzeba przez to przejsc aby pozniej sie wypowiedziec a tam jest dwoje tych dzieciakow a nie kilanascioro a co miala ta kobieta usunac zycie postanowila urodzic i iii

Avatar
czas na zmianę / 7 marca 2015 o 00:01

Mamy mieszkanie w kredycie, ale dzieci nie, bo praca niepewna. Tymczasem ci państwo nie mają oporów, by mimo złego stanu zdrowia i braku warunków materialnych dzieci robić. My do MOPSu nie chodzimy, chociaż bywają miesiące, kiedy mamy raptem 1900 dochodu na nas dwoje, wypracowanych w pocie czoła i z zaciśniętymi zębami. Chyba czas rzucić pracę, wziąć się za robienie dzieci, i ciągnąc z państwa i ludzi dobrej woli ile wlezie.

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 22:55

I co jeszcze by chcieli???? Jak mąż niepełnosprawny to niech dzieci pilnuje a Pani niech idzie do pracy!! Komu z nas ktoś coś dał? 

Avatar
ogar / 6 marca 2015 o 22:41

a kto nie potrzebuje pomocy? ja też chcę mieszkanie, jak trzeba faceta znajdę, jeśli to jest wymóg otrzymania mieszkania za free

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 19:35

"Chcesz pomóc? Zadzwoń albo napisz "

Co niektórzy już dzisiaj pomogli osobom potrzebującym w tym mieście i "napisali"

"Jak się pierze w kaloryferze i załatwia w piecu. Cuda w mieszkaniach komunalnych"

Nie mieszajmy wszystkich razem. Ta rodzina wygląda że potrzebuje pomocy i lokalu socjalnego, acz sam jestem przeciwnikiem takowych.

Ale nie bardzo rozumiem po co takie osoby podejmują się trudu potomstwa. Wiem, wiem, ale sorry nie mam pieniędzy, nie mam warunków finansowych, nie mam mieszkania - nie mam dzieci...

rodzina wygląda że potrzebuje pomocy i lokalu socjalnego, acz sam jestem przeciwnikiem takowych.

Ale nie bardzo rozumiem po co takie osoby podejmują się trudu potomstwa. Wiem, wiem, ale sorry nie mam pieniędzy, nie mam warunków finansowych, nie mam mieszkania - nie mam dzieci...

rozwiń
Avatar
Bez_komentarza / 6 marca 2015 o 18:30

"Chcesz pomóc? Zadzwoń albo napisz "

Co niektórzy już dzisiaj pomogli osobom potrzebującym w tym mieście i "napisali"

"Jak się pierze w kaloryferze i załatwia w piecu. Cuda w mieszkaniach komunalnych"
Avatar
gość / 8 marca 2015 o 08:47

Wiem co znaczy mieć chore dziecko i złe warunki mieszkaniowe,co prawda udało mi sie wyrwać z takowych bez pomocy miasta ale świetnie rozumiem tą sytuację.Pełna rodzina jest matka i ojciec - co w tym złego że być może ktoś im pomoze.Dostać kredyt w wysokości 50 tys - chyba trzeba trochę zarabiać... ?

Avatar
anna / 7 marca 2015 o 19:51
Ja tez mam corke niepelnosprawna i mieszkanie ktore dostalam od miasta musialam na swoj koszt wyremontowac, sama wychowuje niepelnosprawna corke i zdrowego syna 8 letniego. musialam wziac kredyt na remont mieszkania, nikt mi w niczym nie pomogl. 50 tys w remont wlorzylam, takie zycie!
Avatar
ktoś / 7 marca 2015 o 16:53

Ludzie nie bądźcie zazdrośni,ujawnijcie się publicznie tak jak ta kobieta to może i Wam ktoś pomoże.

Tylko prawdziwa desperacja zmusza ludzi do podjęcia takich kroków.

Avatar
Zarka / 7 marca 2015 o 16:40

Każdy ma prawo do godnego życia i założenia rodziny nawet ludzie z niepełnosprawnością co nie idzie w parze z upośledzeniem ! Niestety nie wszystkich stać na kupno mieszkania a Ci ludzie jakby posiadali wystarczającą gotówkę na 100 % nie upokarzali by się prosząc o pomoc...

kibicuję tej rodzinie..

Avatar
gosc / 7 marca 2015 o 14:25

tylko ta rodzina ma dwoje dzieci niepelnosprawne gdzie leczenie i rehabilitacja jest kosztowna i niestarcza na nawet na podstawowe potrzeby zyciowe to rzad robi tak ze rodziny z dziecmi chorymi musza sie prosic te dzieci nie mialy wyboru ze sie takie urodzily syty glodnego nie rozumie trzeba przez to przejsc aby pozniej sie wypowiedziec a tam jest dwoje tych dzieciakow a nie kilanascioro a co miala ta kobieta usunac zycie postanowila urodzic i iii

Avatar
czas na zmianę / 7 marca 2015 o 00:01

Mamy mieszkanie w kredycie, ale dzieci nie, bo praca niepewna. Tymczasem ci państwo nie mają oporów, by mimo złego stanu zdrowia i braku warunków materialnych dzieci robić. My do MOPSu nie chodzimy, chociaż bywają miesiące, kiedy mamy raptem 1900 dochodu na nas dwoje, wypracowanych w pocie czoła i z zaciśniętymi zębami. Chyba czas rzucić pracę, wziąć się za robienie dzieci, i ciągnąc z państwa i ludzi dobrej woli ile wlezie.

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 22:55

I co jeszcze by chcieli???? Jak mąż niepełnosprawny to niech dzieci pilnuje a Pani niech idzie do pracy!! Komu z nas ktoś coś dał? 

Avatar
ogar / 6 marca 2015 o 22:41

a kto nie potrzebuje pomocy? ja też chcę mieszkanie, jak trzeba faceta znajdę, jeśli to jest wymóg otrzymania mieszkania za free

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 19:35

"Chcesz pomóc? Zadzwoń albo napisz "

Co niektórzy już dzisiaj pomogli osobom potrzebującym w tym mieście i "napisali"

"Jak się pierze w kaloryferze i załatwia w piecu. Cuda w mieszkaniach komunalnych"

Nie mieszajmy wszystkich razem. Ta rodzina wygląda że potrzebuje pomocy i lokalu socjalnego, acz sam jestem przeciwnikiem takowych.

Ale nie bardzo rozumiem po co takie osoby podejmują się trudu potomstwa. Wiem, wiem, ale sorry nie mam pieniędzy, nie mam warunków finansowych, nie mam mieszkania - nie mam dzieci...

rodzina wygląda że potrzebuje pomocy i lokalu socjalnego, acz sam jestem przeciwnikiem takowych.

Ale nie bardzo rozumiem po co takie osoby podejmują się trudu potomstwa. Wiem, wiem, ale sorry nie mam pieniędzy, nie mam warunków finansowych, nie mam mieszkania - nie mam dzieci...

rozwiń
Avatar
Bez_komentarza / 6 marca 2015 o 18:30

"Chcesz pomóc? Zadzwoń albo napisz "

Co niektórzy już dzisiaj pomogli osobom potrzebującym w tym mieście i "napisali"

"Jak się pierze w kaloryferze i załatwia w piecu. Cuda w mieszkaniach komunalnych"
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 0 0

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.