Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2009 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Kowalczyk nowym szefem Rady Miasta

0 11 A A

Piotr Kowalczyk (PiS) został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Poparło go 20 radnych, 10 było przeciw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drugim kandydatem był Leszek Daniewski (PO). Za jego kandydaturą było 10 radnych, a 18 przeciw. Dwóch wstrzymało się od głosu.

- Chciałbym być przewodniczącym całej Rady Miasta, tak samo dla klubu PO, dla radnych niezależnych, jak i dla mojego klubu PiS, które właśnie przestałem być przewodniczącym. Nie mam zamiaru sprawować władzy nad nikim. Jestem tu w roli służebnej dla rady, dla prezydenta i dla miasta.

Za odwołaniem Drehera i powołaniem Kowalczyka zagłosowali radni PiS oraz lewicy. Oba kluby zawarły nieformalną koalicję. Przed chwilą radni przegłosowali odwołanie dwóch wiceprzewodniczących Rady z PO: Leszka Daniewskiego i Wojciecha Krakowskiego.

(mb)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maniek / 15 maja 2009 o 08:12
nikt napisał:
K O W A L C Z Y K na prezydenta - Gratulacje nareszcie młody polityk na właściwym miejscu życzę wytrwałości


Jeżeli Kowalczyk nie wywali z Urzędu Miasta wszystkich od dyrektora wydziału wzwyż,to narazi się na kolejny gniew ludu Lublina.
A dla Wasilewskiego REFERENDUM!, bo ten Prezydent już nie jest w stanie niczego zmienić,no może skarpetki.
Avatar
jo / 15 maja 2009 o 07:13
Teraz w radzie miasta Lublin jest już słaby klub pis (rada liczy 31 a pis ma 15) zaś przysłowiowy "sztandar PZPR" właśnie został wprowadzony przez lewicę 5 do klubu pis przez niezależnych radnych o poglądach lewicowych. Od dziś Panie Kowalczyk co karze lewica tak musi być!!!!!!!!!!!!!
Avatar
nikt / 15 maja 2009 o 00:30
K O W A L C Z Y K na prezydenta - Gratulacje nareszcie młody polityk na właściwym miejscu życzę wytrwałości
Avatar
uw / 14 maja 2009 o 23:53
Nieladnie Panie Kowalczyk. Po raz kolejny przekonalismy sie ze najwazniejsza dla Pana jest PRYWATA!!!! Pana chore ambicje i interesiki. Dlaczego na tym ma tracic miasto?!! Panu Prezydentowi radze zeby uwazal i kamery zainstalowal bo niedlugo Kowalczyk bedzie spraszal swoich klientow do o zgrozo!!! Biura Rady Miasta Lublin. W ogole te dziwne kombinacje 300 tys od azotow, spolki hmm. , cos mi to przypomina. Rządy SLD w Polsce!!!! Ale jak stare polskie przyslowie mowi "Z kim sie przystaje takim sie staje", dlatego też gratuluje koalicji Kowalczyka z SLD i proponuje zeby został wspolnym kandydatem na prezydenta i pojawil sie na billboardach z Millerem, Czerniakiem, Sierakowską i Kaczyńskim. SUKCES GWARANTOWANY. PO PROSTU WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nieladnie Panie Kowalczyk. Po raz kolejny przekonalismy sie ze najwazniejsza dla Pana jest PRYWATA!!!! Pana chore ambicje i interesiki. Dlaczego na tym ma tracic miasto?!! Panu Prezydentowi radze zeby uwazal i kamery zainstalowal bo niedlugo Kowalczyk bedzie spraszal swoich klientow do o zgrozo!!! Biura Rady Miasta Lublin. W ogole te dziwne kombinacje 300 tys od azotow, spolki hmm. , cos mi to przypomina. Rządy SLD w Polsce!!!! Ale jak stare polskie przyslowie mowi "Z kim sie przystaje... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2009 o 23:50
Czas na bezrobocie dla Palikotowego prezydenta nieudacznika. Tow. Wasilewski sztandar czas wyprowadzić.
Avatar
Prawica Narodowa / 14 maja 2009 o 23:18
mam nadzieje ze to ostatni etap kariery tego nadętego buca Kowalczyka a następnym etapem życia bedzie jego powrót do Miejskiego Urzędu Pracy tym razem w roli petenta. mam nadzieje ze rozwałka w klubie Populistów i Socjalistów to zapowiedź upadku tej lewicowej partii co pod prawice sie podszywa. Karły Moralne czas na emerutrę i bezrooicie
Avatar
taki tam / 14 maja 2009 o 22:04
PiS + SLD ... czyżby PiS sie sqrwił ???? ha ha ha .. stołkożercy
Avatar
hjh / 14 maja 2009 o 18:39
skandal !!!!
Avatar
lucky luck / 14 maja 2009 o 18:32
dzisiaj pisiory jutro platwusy oni są wszyscy tacy sami Partyjniactwo przede wszystkim!!! potrzeba nowych ludzi nadzieja w oczku
Avatar
lou bitsch / 14 maja 2009 o 17:50
ŻE - NA - DA!!!
Avatar
maniek / 15 maja 2009 o 08:12
nikt napisał:
K O W A L C Z Y K na prezydenta - Gratulacje nareszcie młody polityk na właściwym miejscu życzę wytrwałości


Jeżeli Kowalczyk nie wywali z Urzędu Miasta wszystkich od dyrektora wydziału wzwyż,to narazi się na kolejny gniew ludu Lublina.
A dla Wasilewskiego REFERENDUM!, bo ten Prezydent już nie jest w stanie niczego zmienić,no może skarpetki.
Avatar
jo / 15 maja 2009 o 07:13
Teraz w radzie miasta Lublin jest już słaby klub pis (rada liczy 31 a pis ma 15) zaś przysłowiowy "sztandar PZPR" właśnie został wprowadzony przez lewicę 5 do klubu pis przez niezależnych radnych o poglądach lewicowych. Od dziś Panie Kowalczyk co karze lewica tak musi być!!!!!!!!!!!!!
Avatar
nikt / 15 maja 2009 o 00:30
K O W A L C Z Y K na prezydenta - Gratulacje nareszcie młody polityk na właściwym miejscu życzę wytrwałości
Avatar
uw / 14 maja 2009 o 23:53
Nieladnie Panie Kowalczyk. Po raz kolejny przekonalismy sie ze najwazniejsza dla Pana jest PRYWATA!!!! Pana chore ambicje i interesiki. Dlaczego na tym ma tracic miasto?!! Panu Prezydentowi radze zeby uwazal i kamery zainstalowal bo niedlugo Kowalczyk bedzie spraszal swoich klientow do o zgrozo!!! Biura Rady Miasta Lublin. W ogole te dziwne kombinacje 300 tys od azotow, spolki hmm. , cos mi to przypomina. Rządy SLD w Polsce!!!! Ale jak stare polskie przyslowie mowi "Z kim sie przystaje takim sie staje", dlatego też gratuluje koalicji Kowalczyka z SLD i proponuje zeby został wspolnym kandydatem na prezydenta i pojawil sie na billboardach z Millerem, Czerniakiem, Sierakowską i Kaczyńskim. SUKCES GWARANTOWANY. PO PROSTU WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nieladnie Panie Kowalczyk. Po raz kolejny przekonalismy sie ze najwazniejsza dla Pana jest PRYWATA!!!! Pana chore ambicje i interesiki. Dlaczego na tym ma tracic miasto?!! Panu Prezydentowi radze zeby uwazal i kamery zainstalowal bo niedlugo Kowalczyk bedzie spraszal swoich klientow do o zgrozo!!! Biura Rady Miasta Lublin. W ogole te dziwne kombinacje 300 tys od azotow, spolki hmm. , cos mi to przypomina. Rządy SLD w Polsce!!!! Ale jak stare polskie przyslowie mowi "Z kim sie przystaje... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2009 o 23:50
Czas na bezrobocie dla Palikotowego prezydenta nieudacznika. Tow. Wasilewski sztandar czas wyprowadzić.
Avatar
Prawica Narodowa / 14 maja 2009 o 23:18
mam nadzieje ze to ostatni etap kariery tego nadętego buca Kowalczyka a następnym etapem życia bedzie jego powrót do Miejskiego Urzędu Pracy tym razem w roli petenta. mam nadzieje ze rozwałka w klubie Populistów i Socjalistów to zapowiedź upadku tej lewicowej partii co pod prawice sie podszywa. Karły Moralne czas na emerutrę i bezrooicie
Avatar
taki tam / 14 maja 2009 o 22:04
PiS + SLD ... czyżby PiS sie sqrwił ???? ha ha ha .. stołkożercy
Avatar
hjh / 14 maja 2009 o 18:39
skandal !!!!
Avatar
lucky luck / 14 maja 2009 o 18:32
dzisiaj pisiory jutro platwusy oni są wszyscy tacy sami Partyjniactwo przede wszystkim!!! potrzeba nowych ludzi nadzieja w oczku
Avatar
lou bitsch / 14 maja 2009 o 17:50
ŻE - NA - DA!!!