Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Krajowy Rejestr Sądowy znika z Lublina. Przenosi się do Świdnika

0 7 A A

Od 1 stycznia część spraw kryminalnych i wszystkie gospodarcze, jakie do tej pory były rozpatrywane w Sądzie Rejonowym w Lublinie, trafią do nowej siedziby w Świdniku. Przeprowadzka już się zaczęła. Z tego względu można się spodziewać utrudnień w działalności sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 1 stycznia zaczyna działać Sąd Rejonowy Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku i Sąd Rejonowy Lublin Zachód, który pozostanie w Lublinie – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Podział spraw, które będą rozpatrywane w nowej strukturze, wygląda tak, że 40 proc. będzie trafiało do Świdnika, reszta będzie toczyła się w Lublinie.

Akta będzie można przeglądać w specjalnym pomieszczeniu – w czytelni. Świadkowie nie będą mogli widzieć się po złożeniu zeznań na rozprawie. – Będą czekali na wezwanie w specjalnym pokoju; jeśli z niego wyjdą na salę rozpraw, to później już nie będą mogli tam wrócić. Dzięki temu nie będzie obawy, że porozumiewają się w sprawie złożenia zeznań – dodaje Ozimek.

Osoby konwojowane na sprawy z aresztu nie będą prowadzone korytarzami sądu, tylko specjalnym wejściem trafią wprost na salę rozpraw.

Do sądu w Świdniku będą trafiały sprawy karne z terenu Lublina z obszaru pomiędzy Dr. Męczenników Majdanka a Bystrzycą – na wschód od al. Unii Lubelskiej, czyli z Felina, Majdanu Tatarskiego i Tatar.
O wiele szerszy będzie zakres spraw gospodarczych. Do nowej siedziby sądu trafiają wszystkie wydziały gospodarcze, poza e-sądem.

W Świdniku będzie także siedziba Krajowego Rejestru Sądowego na całe województwo Lubelskie. Od kilku tygodni trwa przeprowadzka wydziałów. Czy może to wpłynąć na zaburzenia pracy wymiaru sprawiedliwości? – Może dojść do pewnych komplikacji, jednak uczulono kierownictwo wydziałów, by starali się tego unikać – mówi sędzia Ozimek. Sąd w Świdniku będzie się mieścił przy ul. Kardynała Wyszyńskiego.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 o 20:57
[quote name='dfr' timestamp='1292874988' post='408920']
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[/quote]
Też napisałem.Mieszka w świdniku
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 o 20:56
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
PATRON / 20 grudnia 2010 o 18:19
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Świdnik ma swoją radę, swój herb i swój budżet. I niech tak pozostanie. Nie mam zamiaru dzielić się pieniędzmi z miastem, które (pomimo swoich PO-wskich prezydentów) nie potrafi nawet zadbać o obwodnicę. Nie chciał bym też, żeby nawet jedna złotówka z naszego budżetu została utopiona w przedsięwzięciu jakim jest Europejska Stolica Kultury 2016. Nawet logo tego projektu nawiązuje do kultury żydowskiej. Pokazuje ono (w sposób symboliczny) lokalizację domu żydowskiego cadyka, który w pijackim widzie wyskoczył z okna. Wielka to musiała być postać dla Lublina skoro ją tak uhonorowano.
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 o 18:14
ZDJĘCIE, ZDJĘCIE !!!!
" aktualne " jak zwykle.
wynika to z nieróbstwa i lenistwa panów szanownych " dziennikarzy"
służę aktualnym zdjęcie , pasującym do treści artykułu
Avatar
NIKOŚ / 20 grudnia 2010 o 18:01
JEST TO KPINA ZEBY W 300 TYS. MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM, SIEDZIBIE CENTRAL FRIM,MOŻE NIE WIELU ALE:EMPERIA, LUBZEL, MPWIK ITD, NIE BYŁO KRS, TYLKO W ŚWIDNIKU???DNO,DNO,DNO!!
Avatar
wiiki / 20 grudnia 2010 o 17:25
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
Avatar
daroo / 20 grudnia 2010 o 16:57
i co z tego że będziemy mieli piękny nowy i ładny gmach w naszym mieście jak i tak zatrudnienia w nim nie znajdziemy a patrząc na to co się dzieje u susłów ,,PZL" to niedługo pozostanie się nam jedynie przeprowadzi gdzie indziej w poszukiwaniu pracy
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 o 20:57
[quote name='dfr' timestamp='1292874988' post='408920']
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[/quote]
Też napisałem.Mieszka w świdniku
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 o 20:56
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
PATRON / 20 grudnia 2010 o 18:19
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Świdnik ma swoją radę, swój herb i swój budżet. I niech tak pozostanie. Nie mam zamiaru dzielić się pieniędzmi z miastem, które (pomimo swoich PO-wskich prezydentów) nie potrafi nawet zadbać o obwodnicę. Nie chciał bym też, żeby nawet jedna złotówka z naszego budżetu została utopiona w przedsięwzięciu jakim jest Europejska Stolica Kultury 2016. Nawet logo tego projektu nawiązuje do kultury żydowskiej. Pokazuje ono (w sposób symboliczny) lokalizację domu żydowskiego cadyka, który w pijackim widzie wyskoczył z okna. Wielka to musiała być postać dla Lublina skoro ją tak uhonorowano.
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 o 18:14
ZDJĘCIE, ZDJĘCIE !!!!
" aktualne " jak zwykle.
wynika to z nieróbstwa i lenistwa panów szanownych " dziennikarzy"
służę aktualnym zdjęcie , pasującym do treści artykułu
Avatar
NIKOŚ / 20 grudnia 2010 o 18:01
JEST TO KPINA ZEBY W 300 TYS. MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM, SIEDZIBIE CENTRAL FRIM,MOŻE NIE WIELU ALE:EMPERIA, LUBZEL, MPWIK ITD, NIE BYŁO KRS, TYLKO W ŚWIDNIKU???DNO,DNO,DNO!!
Avatar
wiiki / 20 grudnia 2010 o 17:25
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
Avatar
daroo / 20 grudnia 2010 o 16:57
i co z tego że będziemy mieli piękny nowy i ładny gmach w naszym mieście jak i tak zatrudnienia w nim nie znajdziemy a patrząc na to co się dzieje u susłów ,,PZL" to niedługo pozostanie się nam jedynie przeprowadzi gdzie indziej w poszukiwaniu pracy

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 1 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 5 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 173 7

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?