poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Krzysztof Żuk nie pozwoli wynająć lokalu na rzecz fundacji im. Krzysztofa Żuka

Dodano: 4 grudnia 2015, 21:32
Autor: Dominik Smaga

Jak zapowiedział, tak zrobił. Prezydent uchylił swoje zarządzenie o wynajęciu lokali na rzecz fundacji, której patronuje osoba nazywająca się tak samo, jak on. Jej prezes mówi, że chodzi o dwie różne osoby. – Dla mieszkańców będzie to niejasne – odpowiada prezydent

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Fundacja Innovatio im. dr. Krzysztofa Żuka została założona w lutym tego roku. Jako swoje cele wymienia m.in. rozwój przedsiębiorczości, społeczeństwa obywatelskiego, nowych technologii i wsparcie dla osób wykluczonych.

– Nic o tym nie wiem – przekazał nam prezydent Lublina, gdy latem pytaliśmy go, czy patronuje fundacji. A jej prezes zapewniał, że chodzi o innego Krzysztofa Żuka.

Niecały miesiąc temu prezydent podpisał zarządzenie, w którym zgadzał się na wynajęcie na rzecz fundacji dwóch lokali w stanowiącym własność miasta budynku przychodni zdrowia przy ul. Zana 14. Ale się rozmyślił. – Ubolewam, że ktoś używa mojego nazwiska – oświadczył prezydent, a jego rzeczniczka zapowiedziała, że zgoda na najem zostanie cofnięta.

– Mieliśmy tam otworzyć swoje docelowe biuro – dziwił się Paweł Rowiński, prezes fundacji i ponownie podkreślał, że jej patronem jest zupełnie inna, nieżyjąca już osoba. – Wybieram się do prezydenta, żeby mu to wytłumaczyć.

Ale ostatecznie nie doszło do takiego spotkania. – Nie widzę powodów, by rozmawiać o uchyleniu poprzedniego zarządzenia – stwierdza prezydent Krzysztof Żuk, który właśnie podpisał zarządzenie cofające wcześniejszą zgodę na najem lokali bez przetargu.

– Tamto zarządzenie pojawiło się w wyniku skonsumowania naszej procedury, mówiącej że organizacje społeczne mogą na preferencyjnych warunkach korzystać z miejskich lokali w momencie, gdy nie przynoszą efektu przetargi na ich wynajem – tłumaczy prezydent Żuk. Dlaczego cofnął zgodę?

– Ze względu na podtekst tej sytuacji i niejasności związane z potencjalnym wykorzystaniem mojego wizerunku – odpowiada. – Zarządzenie zarządzeniem i procedura procedurą, ale tu jest używane moje nazwisko, co dla wielu mieszkańców będzie niejasne. Dlatego uchyliłem to zarządzenie. Nie oznacza to, że fundacja nie może się starać w Zarządzie Nieruchomości Komunalnych o jakieś lokale, ale już nie w tym trybie. Wynajęcie powierzchni to rzecz czysto techniczna, nie brakuje jej w Lublinie w tej chwili.

– Wystarczy wejść na stronę fundacji, tam jest napisane, kim był Krzysztof Żuk – mówi rozgoryczony prezes Rowiński. I zapowiada: – Żeby przeciąć wszelkie spekulacje przystąpię do zwykłego przetargu na lokal.

Czytaj więcej o: Krzysztof Żuk fundacja
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 grudnia 2015 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MIŁOŚĆ MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCEGO DO NGO JEST POWSZECHNIE ZNANA. BY ŻYŁO SIE LEPIEJ -SWOIM.
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2015 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SŁOŃCE LUBLINA MOŻE WSZYSTKO USTAWIĆ KONKURS I ANULOWAĆ PRZETARG ? BÓG I CAR Z PO.
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie czy parking w galerii zamkowej będzie bezpłatny od stycznia? bo nie chce płacić za parkowanie na pl. zamkowym...
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popularne nazwisko otwiera wszystkie drzwi
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ubolewam, że ktoś używa mojego nazwiska" - bądź ja używam Jego nazwiska, zależy jak na to spojrzeć :) Jeżeli to dla p. Prezydenta jakiś problem to nazwisko zawsze może zmienić :) udanej soboty życzę
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!