poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Krzysztofów Żuków dwóch. Jeden to prezydent Lublina, drugi już nie żyje

Dodano: 16 listopada 2015, 14:16
Autor: Dominik Smaga

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Na wynajęcie bez przetargu dwóch miejskich lokali przez Fundację im. Krzysztofa Żuka zgodził się prezydent miasta Krzysztof Żuk. Pytany o zbieżność nazwisk zaprzecza, by miał z nią coś wspólnego. A jego rzeczniczka informuje, że najmu jednak nie będzie. – Mam zmienić nazwisko zmarłego kolegi? – pyta prezes fundacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na Fundację Innovatio im dr. Krzysztofa Żuka zwróciliśmy uwagę jeszcze w sierpniu. Jej istnieniem był zaskoczony noszący to samo imię, nazwisko i tytuł naukowy doktora prezydent Lublina. – Nic o tym nie wiem – przekazał nam wówczas przez rzeczniczkę. W biurze przy Cisowej nikogo nie zastaliśmy. – To nie chodzi o prezydenta Lublina, tylko innego dr. Krzysztofa Żuka – wyjaśnił Paweł Rowiński, prezes fundacji, gdy udało nam się do niego dodzwonić.

Teraz nazwiska obu doktorów Żuków znalazły się na jednym dokumencie. Jest to podpisane 6 listopada zarządzenie, w którym prezydent zgadza się na wynajęcie na rzecz fundacji dwóch miejskich lokali w budynku przychodni przy ul. Zana 14. – To standardowa procedura, że zgłaszającym się organizacjom społecznym wynajmujemy lokale, które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć najemców – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – I tak było w tym przypadku.

Rządzącego miastem Krzysztofa Żuka jeszcze raz, już osobiście, spytaliśmy czy jest powiązany z fundacją. – Publicznie mówię, że ta fundacja nie ma nic wspólnego ze mną i ubolewam, że ktoś używa mojego nazwiska – mówi prezydent.

– Prezes fundacji twierdzi, że chodzi o innego, zmarłego już Krzysztofa Żuka – informujemy.
– Nieważne – odpowiada prezydent, który uważa, że osoby mające kontakt z fundacją mogą sądzić, że chodzi właśnie o niego. – Jeśli ktoś zakłada tę fundację w ten sposób ją nazywając, chce skorzystać z wizerunku prezydenta, albo mu zaszkodzić. Jeśli działalność będzie szkodziła mojemu wizerunkowi, podejmę działania prawne. Na dzień dzisiejszy przechodzę nad tym do porządku dziennego.

Ale jeszcze tego samego dnia rzeczniczka prezydenta zapowiada, że do przekazania pomieszczeń przy Zana jednak nie dojdzie. – Zarządzenie w sprawie wynajmu zostanie anulowane – informuje Krzyżanowska.

Prezes fundacji, a zarazem jej fundator, jest zaskoczony. – Mieliśmy tam otworzyć swoje docelowe biuro. Dzwoniłem do urzędu i dowiedziałem się, że mam czekać na pismo – mówi Rowiński. – Czy gdybym też nazywał się Krzysztof Żuk nie mógłbym niczego w tym mieście załatwić? Zmarły przedwcześnie na raka Krzysztof był moim współpracownikiem, szkoleniowcem, doktorem nauk socjologicznych, fundacja była jego pomysłem, ale nie zdążył jej założyć. Wybieram się do prezydenta, żeby mu to wytłumaczyć.

Fundacja Innovatio im dr. Krzysztofa Żuka została założona w lutym tego roku. Według jej oficjalnej strony ma wspierać rozwój przedsiębiorczości, wspierać społeczeństwo obywatelskie i nowe technologie, podnosić poziom oświaty i wspierać osoby wykluczone, w tym bezdomnych i więźniów.

Gość
Gość
Oburzony - Jak żyć
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 listopada 2015 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od kiedy kropka po dr?
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2015 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale o co chodzi, przecież nikt tych lokali nie chcial: "To standardowa procedura, że zgłaszającym się organizacjom społecznym wynajmujemy lokale, które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć najemców – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.
Rozwiń
Oburzony - Jak żyć
Oburzony - Jak żyć (17 listopada 2015 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kogo popiera Krzysztof Żuk:

http://palikot.pl/wlodzimierz-karpinski/

Rozwiń
Obywatel tego miasta
Obywatel tego miasta (17 listopada 2015 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cóż za megalomania pana prezydenta. Wydaje mi się, że imię nadaje się po śmierci rzeczonego... W celu oddania czci pamięci czy uhonorowania pewnych działań. A pan prezydent mysli, że jest taki "zajebisty", że za życia dostaje taki hołd ... No pogratulować wiary w siebie i swoje czyny... Boi się złych konotacji ale wszyscy widzielismy go na zdjęciach z osobami o conajmniej wątpliwej reputacji - i to nie jeden raz!!!!! Masakra... smutne ale prawdziwe

Rozwiń
Marcin
Marcin (17 listopada 2015 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja też znam Krzysztofa Żuka. Trzeciego...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!